Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Země mrtvých | Land of the Dead | 2005
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 24.06.2005
CZ premiéra: 17.11.2005
režie: George A. Romero
hrají: Boyd Banks, Dennis Hopper, John Leguizamo

Země mrtvých: DVD


ikona
Cival
 

Podobně jako u diváckého spektra se i u nás v redakci pohled na Romerův návrat výrazně rozchází. k0C0UR v recenzi Romerovi vyčinil a dál si dělal dobře hlavně u rychlonohého Úsvitu mrtvých, já jsem na rozdíl od něj ocenil (a to tak že velice) oba protichůdné pohledy na zombie žánr. Starý pardál Romero nenechal svoje nemrtvé miláčky zblbnout a znovu ukázal, že se skrze tuhle lahodně krvavou filmovou odnož dá sdělovat víc než jen „běží mrcha – zastřel jí!“ V Zemi mrtvých žánr pokračuje v evoluci stejně jako samotní nemrtví. Není to přitom vývoj nahodilý a bezmyšlenkovitý, protože Romerovi slouží znovu za metaforický základ k jeho osobité společenské reflexi, v níž je opravdová hrůznost až na třetím, čtvrtém místě. (8/10)

Žádnému fanouškovi Romera by tenhle disk neměl pláchnout mezi prsty. Provází jej nálepka „Unrated“, takže si bez cenzury můžete užít všechny mazlavě krvavé exhibice trikařů. K zombie alchymii pak smíte přičichnout v široké plejádě bonusů. Klasicky do zákulisí vás nechají nakouknout krátké featuretty z natáčení „Undead Again: The Making of Land of the Dead“ a „A Day with the Living Dead“. Všechno podstatné z nich shrnuje John Leguizamo, když jásá nad Romerem s tím, že tenhle zvrhlý dědeček pořád pije kafe, hulí cigára a na place pak „kicks ass“. I přes minimální prostor nadchne Bringing the Dead to Life, v němž se bleskurychle vysaje to nejzajímavější z přípravy masek, umělé krve a humusoidních výjevů, aby se následně ve sto sekundách vyjevily ty nejlepší nechuťárny pohromadě v jednom elegantním sestřihu. Trochu do počtu jsou alternativní a vystřižené scény a Scream Test, kde zombie tancují v jakési počítačové simulaci, naopak excelentně je pojato srovnávání storyboardů a nedokončených trikových záběrů s výsledným produktem. Připomeňme ještě výživný audiokomentář a trochu nadbytečnou srandičku o návštěvě kluků ze Soumraku mrtvých na natáčení a máme všechny informace o nadupaném jednodisku konečně pod kapotou.

P.S.: Plná česká lokalizace bohužel někdy plodí překladové patvary, podle nichž se mezititulek "From Academy Award Winning Director Peter Jackson" rovná sdělení "Předávání cen Akademie režisér Petr Jackson". Dál než do trailerů na Klíč a King Konga ale tohle zoufalství snad nezasahuje. :-)

Obraz: 2,35:1
Zvuk: Dolby Digital 5.1 - anglicky a česky
Titulky:
Cena: 499,-
K mání od: 7. 6. 2006

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace