Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Zápisník alkoholičky | 2024
csfd  
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 11.07.2024
režie: Dan Svátek
hrají: Tereza Ramba, Miroslav Hanuš, Barbara Lukešová, Miloslav König

Zápisník alkoholičky: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Mr. Hlad

Dan Svátek natočil Úsměvy smutných mužů a teď se k lidem, kteří to přehánějí s chlastem a nechtějí si to přiznat, vrací. A popravdě minimálně v traileru to vypadá, že odvedl dobrou práci. Tereza Ramba tu má vděčnou roli, ale i na těch několika málo minutách je vidět, že se hodně snaží a že se tu snad bude její ochota otevřít si čas od času (denně) lahvinku řešit trochu komplexněji a ne úplně černobíle. Upoutávku hodně tlačí dopředu hudební podkres, který se z dojímavé cover verze Britney Spears ke konci mění v solidní metalové peklo, stejně jako samotná hrdinka. Mohlo by to trochu víc gradovat i vizuálně, protože ten kontrast hezkých a ošklivých časů se tu neprodává tak, jak by asi měl a dovětek o blogu je trošku nadbytečný, ale celkově to vypadá na velmi solidní a poctivé drama a působí opravdově a uvěřitelně. To bývá u českých filmů pořád spíš výjimka. Dobrá trailerová práce a začínám být zvědavý na výsledek.  

Zápisník alkoholičky: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
do_Od

Úsměvy smutných mužů jsem neviděl a soudě dle reakcí ani nepotřebuju, ale tomuhle bych snad i celkem věřil. Zaprvé už jen proto, že Tereza Ramba patří imho k jedněm z nejlepších mladých českých hereček, co máme, zadruhé kvůli tématu, s nímž v Česku taky máme obecně jako národ dost silnou zkušenost, takže šance, že to bude rezonovat, bude to blízko pravdy (film snad adaptuje známou knihu, pokud se nepletu) a bude to mít silné dopady na diváka, tu je poměrně velká, no a zatřetí, protože na mě jde deprese už jen ze samotné ukázky. Jasně, ta sice nemá takovou údernost a intenzitu, jakou by si možná podobné téma zasloužilo, a jaké by nás do kin mocně lákaly, i ve slabší prezentaci na mě ten materiál ale dýchá specifickou aurou bytostní krize, s níž se hlavní postava bude po čas celého snímku rvát, a které bych chtěl být svědky. Takže průměrný trailer na snad nadprůměrný film.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace