Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Zakázané království | The Forbidden Kingdom | 2008
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 18.04.2008
CZ premiéra: 23.10.2008
režie: Rob Minkoff
hrají: Jet Li, Jackie Chan, Michael Angarano, Collin Chou, Yifei Liu

Zakázané království: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Dobře, Jackie Chan vtipkující v lámané angličtině mě baví asi tak stejně jako Ester Kočičková na nominačním večeru Českých lvů. Ale zbytek traileru se ukazuje nesporně v mnohem lepších barvách, než bych takhle na dálku čekal. A asi nejen já. Nebo vy jste snad věděli, že ze sebe Rob Minkoff, režisér Myšáka Stuarta Littla, bude trousit ty nejlákavější akční výjevy z celé sezóny? Asi těžko. Na obměkčení skeptiků to funguje ideálně. Najednou člověk může trošku pozorněji zaostřit na distribuční datum a odpustit hollywoodským bohům, že dovolili setkání Jeta a Jackieho až v rozmarné blbině pro celou rodinu. Zdá se totiž, že i z Michaela Angarana asijští kouzelníci vyrobili prvotřídního kopáče. Ten kluk je prostě šikovnej a i když pózuje jen tak do půl těla a ve slow-motionu drtí kamení, posmívat se mu nebudete. Vrací totiž do kin feeling osmdesátých let, náladu všech těch bijásků, na kterých jsme vyrůstali a které nám vštěpovaly do hlavy představu, že jednou odfrčíme do džungle a dobudeme svět. A svaly nám u toho budou vyhrávat symfonie. Přál bych si, aby to klaplo, a na Forbidden Kingdom vyrůstal další vrh filmových fanoušků. Snad nechci moc.

Zakázané království: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Teaser až po traileru? Inu, jiný kraj, jiný mrav. Zelená obrazovka však signalizuje, že až dnes máme co dočinění s oficiálním materiálem, který je považován za „hotový“ a neprochází žádnou postprodukcí. A je bohužel mírným zklamáním v tom ohledu, jak ubírá na tempu a fascinujících obrazech, v nichž si asijská smetánka v čele s Jackie Chanem a Jetem Li dávala minule tak pěkně do držky. Samý začátek evokující průměrnou komedii bortí onen mystický punc, který se kolem filmu podařilo tak pečlivě vystavět. Najednou snímek vypadá jako Noc v Muzeu a nechce se věřit, že to může být lepší. Zvláště když samotný propad do „jiného světa“ vypadá tak, jak vypadá (kolega imf by to shrnul do kouzelného slůvka „evil“) a určitě připomíná to horší, co jste v životě viděli. Naštěstí… naštěstí už za chvíli dostanete to, za čím jste sem přišli – zábavu ze soudku wuxia se zpomaleně cinkajícími meči a elegantními vruty ala mistr Yuen Woo-Ping. Vypadá to výborně, i když to nic nevypovídá o střihu a celkovém dojmu. V rámci jednotlivých fragmentů, balení značky HD a smrtící gradace desítky bubeníků na Speedu to ale funguje. A vlastně vám možná i přestane vadit, že se ten kluk na začátku tak divně kabonil (já to ale nepřekousnu… první půlka je prostě a jenom děsná nuda :).

Zakázané království: Promo Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Jackie Chan. Jet Li. Collin Chou. Všichni pohromadě v jednom filmu a není to horor z prostředí jednotky intenzivní péče? Trailer na Forbidden Kingdom je konečně tady a já musím říct... že se mi docela líbí. Yuen Woo-Ping si s přetlakem talentů, navzdory lehce prošlému datu spotřeby, poradil mistrovsky a asijská verze Nekonečného příběhu se všemi možnými legendami v kotlíku (Opičí král, nejrůznější magické artefakty, zkrátka co tvůrcům zrovna přišlo pod ruku) a Robem Minkoffem za kamerou, ruší snad jedině přítomností Michaela Angarana v roli hlavního hrdiny, který kolem sebe máchá rukama a snaží se vypadat cool, když vykrývá Jetovy chvaty. Minkoff ale naštěstí nastudoval příručku "Jak natočit Pána prstenů za desetinový rozpočet" a zdatně využívá asijský štáb, aby ušetřil a za skromný peníz dodal filmu měřítko. Ze sestřihu akčních scén lze vyčíst snad jedině, že se budou kluci rubat a že jim to v tom wuxia stylu s dlouhými cáry oblečení a vyleštěnými zbraněmi bude docela slušet. Závěrečná hláška Jeta a Jackieho sice sráží dojem na tři hvězdičky, ale oba zjevně vědí, že mají po War, případně třetí Křižovatce smrti co napravovat. Oba se také už předem fanouškům vymluvili na to, že nemají snímek srovnávat s jejich klasikami z 80./90. let. Doufejme, že je to pouze falešná skromnost.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace