Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Zabijákova žena & bodyguard | Hitman´s Wife´s Bodyguard | 2021
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 16.07.2021
CZ premiéra: 15.07.2021
režie: Patrick Hughes
hrají: Ryan Reynolds, Samuel L. Jackson, Salma Hayek, Morgan Freeman, Frank Grillo

Zabijákova žena & bodyguard: Recenze


ikona
Mr. Hlad
antonio banderashitmans wife bodyguardmorgan freemanpatrick hugheryan reynoldssalma hayeksamuel l. jacksonzabijákova žena & bodyguard
Druhý díl akčně-komediální série šlápl pořádně vedle.  

Ryan Reynolds si trošku hraje s ohněm a nejspíš to ví. Deadpool ho vykopl mezi největší a nejžádanější herecké hvězdy, ale od té doby jakoby se objevoval v rolích, které jsou skoro stejné. Veselý hláškař, co si nebojí dělat legraci ze sebe, má úsměv dobromyslného idiota a zabíjí u toho lidi. A fanoušci začínají být unavení. Zabijáka & bodyguarda natočil před pár lety, kdy se ještě nezačal tolik okoukávat a navíc měl vedle sebe sympaťáka Samuela L. Jacksona a za kamerou šikovného Patricka Hughese a ten dostal svolení točit eRko. A celé to moc nestálo, takže to nakonec vydělalo dost peněz na to, abychom se dočkali dvojky. Takové té dvojky, která nebude moc odlišná od jedničky a tím pádem zase diváky přiláká. Alespoň taková asi byla teorie. Jenže to dopadlo o dost jinak. 

I kdybyste neviděli upoutávky, tak už z názvu Zabijákova žena & bodyguard byste asi poznali, že tentokrát se k hlavní dvojici přidá ještě Salma Hayek. Elitní osobní strážce bez licence a s hromadou duševních bolístek, cynický nájemný vrah a jeho paní, která se chová jako čivava se samopalem, se vydávají tak trochu nedobrovolně zachránit Evropu. Tu totiž hodlá zlý Antonio Banderas doslova vypnout a někdo s tím musí něco udělat. Takže se bude cestovat po Středomoří, střílet, hláškovat a dělat zábava. Jenže ona to zábava moc není. 

Zabijákova žena & bodyguard zkouší hrát podle stejných notiček jako jednička. Takže násilí, hlášky, rychlé tempo, přestřelenost a lehce bizarní postavičky. Hughes má i tentokrát k dispozici parádní obsazení, Reynolds s Jacksonem zkoušejí dělat téměř to samé co minule a Salma Hayek se evidentně baví. Hodně se střílí, sem tam dojde na nějakou lehce zvrácenou legrácku a vůbec to nefunguje. On je totiž problém v tom, že předchozí film byl možná fajn, ale upřímně o žádné veledílo nešlo a vlastně se stihl vyčerpat se závěrečnými titulky, kdy si zabiják s bodyguardem vyříkali vše podstatné a každý šel svou cestou. 

Dvojka vaří z vody a tvůrcům nedošlo, že do ní vlastně nemají co dát. Přinejlepším zvládnou opakovat to, co fungovalo minule a trošku šlápnout na plyn, což obvykle funguje, jenomže ne v tomhle případě. U Zabijákovy ženy & bodyguarda tohle přišlápnutí plynu vede k tomu, že z dřív fajn postav se stávají hrdinové, kteří jsou otravní a někdy až dost odpudiví. O celé trojici víme prakticky všechno z minula a to nové, co se dozvíme, spadá obvykle do kategorie „pojďme vymyslet nějaký idiotský vtip a ať se u toho nemusíme moc snažit“. Vzájemné špičkování teď navíc nabralo úplně jinou dynamiku, protože Reynolds s Jacksonem a s Hayek si tu nejsou rovni. Reynolds už není cool, proměnil se v pako, u něhož člověk jen čeká, že se zhroutí, a Salma Hayek na něj většinu času řve a Jackson říká „motherfucker“. V buddy movie se klade důraz na slovo buddy – hrdinové by měli být i přes své rozdíly kámoši, nebo se jimi stát. Tady je ale celý vztah hrdinů postavený na tom, že dva jsou na toho třetího neskutečně zlí a zábavné to přestane být asi po dvaceti minutách. 

Navíc to celé má skoro dvě hodiny a přiznám se, že někdy po půlce už jsem fakt počítal každou minutu. Zabijákova žena & bodyguard sice nabízí pořád vcelku solidní akci, ale hrdinové, na kterých to minule stálo možná víc než na přestřelkách a honičkách, se proměnili v nesympatické karikatury. Ten neúspěch v kinech filmu docela přeju. Nedovedu si představit, kam by to celé chtěli tvůrci posunout v případné trojce a Reynoldse to možná donutí začít hledat jiný typ hereckých příležitostí (a on zahrát umí, když chce). Navíc pokud by trojka byla o tom, co naznačuje závěr, tak bych to už fakt asi nedal. 

Jo a Morgan Freeman je na akční scény fakt starej. 

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (18)

Verdikt

avatar4/10

Mr. Hlad

Ryan Reynolds, Samuel L. Jackson a Salma Hayek musí zabránit Antoniu Banderasovi, aby nezničil Evropu. Ale budou mít dost práce s tím, aby se nezabili navzájem. Pokračování Zabijáka & bodyguarda vrací do hry postavy, které byly v jedničce zábavné, tentokrát jim však povážlivě došla šťáva. Akce je pořád dost a nevypadá zle, ale jakmile se má dělat legrace, působí celý film nejistě a hlavně skoro až trapně v tom, že je celý postavený na faktu, že dva lidi řvou dvě hodiny na třetího. Výrazně slabší než jednička. A úplně zbytečný film.Hodnocení redakce

 • avatar7/10

  KarelR

 • avatar5/10

  Rimsy


Hodnocení čtenářů

 • avatar9/10

  acheron

 • avatar4/10

  Revan

 • avatar6/10

  speedy.mail

 • avatar7/10

  Robur

 • avatar6/10

  Slide

 • avatar4/10

  Cross

 • avatar5/10

  Ragnarok

 • avatar3/10

  Tomino

 • avatar4/10

  jarmil

 • avatar5/10

  krumlajs

 • avatar5/10

  Spiker

 • avatar10/10

  KarlosK

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace