Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Zabijáci rozkvetlého měsíce | Killers of the Flower Moon | 2023
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 06.10.2023
CZ premiéra: 19.10.2023
režie: Martin Scorsese
hrají: Leonardo DiCaprio, Robert De Niro, Jesse Plemons, Lily Gladstone, Tantoo Cardinal

Zabijáci rozkvetlého měsíce: Final Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Furt bych si představoval ty upoutávky ještě působivější. Vystavěné kolem výrazněji vykrojené scény, na což jaksi nedochází - a nejspíš z důvodu, který MrHlad popisuje v recenzi, tedy že prakticky všechny postavy jsou ve filmu za opovrženíhodné existence, a to i ty, které ztvárňují hrdinové našich diváckých životů Leonardo DiCaprio a Robert De Niro. Pak se hůř naskakuje na story okolo těchhle zprohýbaných charakterů, zvlášť když jim sekunduje doteď naprosto neznámá Lily Gladstone. Finální trailer to tedy zkouší přebít silou, s extatickými výkřiky, cool střihem, razantními beaty a živelnou energií, která moc neřeší co a jak, ale jen dává na odiv starosvětsky velkofilmové řemeslo. Scorseseho fanouškům to bude bohatě stačit, na přihlášku mezi nej trailery roku už úplně ne. 

Zabijáci rozkvetlého měsíce: Final Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Spooner

Pořád velká nádhera. Minulé upoutávky mi sice přišly o malinko údernější a atmosféričtější, tato se ovšem více zaměřuje na příběh i hlavní postavy a svým lahůdkově vypadajícím materiálem dává jasně najevo, že tohle je ten kinematografický zážitek, který chceme vidět v kině. A je sakra dobře, že ho do nich streamovací Apple nakonec posílá. Tady je totiž cítit Scorsese mistrovská režie z každého pečlivě nasnímaného závěru i sveřepých výrazů DiCapria s De Nirem, hutná atmosféra by se pořád dala krájet a samotný děj začíná pořád více vypadat na brutální i emocionální šlehu. Gradace upoutávky je navíc po pomalejším úvodu výživná a čím více ze Scorseseho novinky vidím, tím víc se přestávám bát i vydatné stopáže. Po odkladu Duny rozhodně nejočekávanější titul konce roku.

Zabijáci rozkvetlého měsíce: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
do_Od

Wow. Už jsem se začínal bát, že jsem uvnitř mrtvý, protože žádný z nedávných "velkých" trailerů mě úplně neodvál, a vlastně se to nepovedlo ani teaseru na Scorseseho novinku Killers of the Flower Moon. Jenže plnohodnotná ukázka už je jednoznačně jiný příběh. V úvodu to sice mistr rozjíždí relativně pomalu a klidně, jakmile se však spustí hudební beat, je to intenzivní vjemový sprint až do krásně explozivního konce plný úžasných záběrů, zvučných dialogů a překvapivé míry akce. Tenhle americký příběh o krvi a černém zlatě se tak prezentuje nečekaně mocně a já se těším, že dostanu (snad i v kině) další opus z ranku Vlka z Wall Street, Casina či Mafiánů.

Zabijáci rozkvetlého měsíce: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Vítej zpátky, Marty! Náramně se nám ten letošní rok plní zajímavými i velkorysými projekty - a aktuální sezóna díky tomu působí mohem líp než ty předchozí, zasažené covidem - a novinka Martina Scorseseho v rámci ní rozhodně nezapadne. naopak, teaser je špičkový, má hutnou atmosféru a oblíbená semirepetitivní výstavba funguje na výbornou, s kýženě mrazivým vrcholem. De Niro tu naštěstí nepodstupuje digitální omlazovací kúru jak v Irčanovi, DiCaprio do toho bude šlapat znovu na max, jeho neznámá partnerka má v očích adekvátní míru děsu a celé je to výpravné a technicky brilantní tak, jak jen u Scorseseho může být. Takže i oscarový Brendan Fraser stačí jen na jeden pársekundový záběr... Sice mě trochu mrzí, že si mistr pomáhá moderními technologiemi až moc a třeba příjezd parní mašiny v úvodu má pro mě trochu nepříjemný digitální look, jinak se lze ale těšit maximálně. 

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace