Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Warcraft: První střet | Warcraft: The Beginning | 2016
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 10.06.2016
CZ premiéra: 09.06.2016
režie: Duncan Jones
hrají: Travis Fimmel, Dominic Cooper, Ben Foster, Paula Patton, Rob Kazinski

Warcraft: První střet: Extended trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

JEN KINORIP!

O víkendu se v Bostonu konal festival PAX East, na kterém proběhl hodinový panel Warcraftu s Duncanem Jonesem a Robem Kazinskim (video tady). Jeho součástí byl i trailer s pár novými záběry, jehož kinonahrávka se právě dostala na net.

Warcraft: První střet: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

...a optimismus nás zas rychle opouští. V momentě, kdy bychom čekali spíš příval úderných spotů a vycizelovaný finální trailer, přichází upoutávka nepříjemně rozplizlá. Hudební stopa zdaleka netáhne tak, jak by měla, rytmizace je podivná a pokud budete vyhlížet nějaké střihové vychytávky, prostě se nedočkáte. Víc prostoru dostávají lidští hrdinové, ale jejich charisma a přitažlivost jejich příběhů je nulová - jen to podtrhuje celkové směřování prezentace tohohle blockbusteru k jejímu hernímu předobrazu. A to není vůbec dobře.

 

 

Warcraft: První střet: International trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Zatím nejlepší upoutávka. A to nejspíš ve všech ohledech. Nejen že se to řeže a že textury jednotlivých potvor vypadají o řád líp, než když se ukazovaly v prvním promu i v regulérním traileru, ale mnohem víc sem přilítá i atmosféry z her. To proklamované kouzlo warcraftího gamesáckého univerza sem opravdu probleskuje, což potěší. Když k tomu přidáte konečně trochu smysluplné dialogy postav a hmatatelnější náznaky příběhu i osobních zápletek, vyrýsuje se tenhle projekt v mnohem pozitivnějších barvách než kdykoliv předtím...

Warcraft: První střet: TV trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Nedokážu úplně identifikovat proč, ale sedí mi to. Syndromu omalovánek se sice jen tak nezbavíme, Warcraft je ale přinejmenším konzistentní. Zatímco jinde se míchají digitální pozadí s pokusy o maximální autentičnost, tady se tvůrci bez okolků noří do magického světa, ve kterém se obří orkové ohánějí obřími kladivy. Celé je to tak nějak čistokrevnější a upřímnější a nový trailer k tomu přidává videoherní hravost, jejíž přítomnost vždycky potěší. Zkrátka z toho nemám pocit bezradnosti, nýbrž plnokrevného fandovského blbnutí. A přestože mluvíme jen krátkém promu s pár záběry, chuť po návštěvě kina vyvolává spolehlivě. Opatrné čtyři hvězdy...

Warcraft: První střet: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Líbí se mi to. Čím dál tím víc. Vizuálně je sice ještě co pilovat, jinak se ale Warcraft rozjíždí s dostatkem příběhového podloží i epických výjevů na to, aby zaháčkoval davy. Už první trailer sice úspěšně vykecává, co se bude dít většinu filmu. Nijak zásadně mě to ale netrápí, protože tahle podívaná nebude o zvratech, ale o efektních rubačkách s orky, kteří povětšinou vypadají výborně. Hned na první dobrou navíc člověka chytí Durotan (ork se zeleným děckem), jenž to očividně bude mít nejtěžší. A protože to celé vypadá jako Úsvit planety opic (Caesar -> Durotan), vlastně je docela těžké se netěšit. Další upoutávka snad bude ještě o něco vygradovanější a půjde na věc o něco méně tradiční cestou (klidně bych si víc pohrál s výběrem hudby). Tenhle start je ale víc než slušný a rozhodně se na něm dá vystavět silná kampaň.

Warcraft: První střet: Camrip teaseru


Warcraft: První střet: Comic-Con trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

ZATÍM JEN KINORIP

Jak to komentuje sám chlápek u kamery, kompletní CGI háv a avatarovské celodigitální pojetí nás zrovna netěší. Samozřejmě, že Warcraft jako série má obrovskou výhodu v tom, že vychází ze superoblíbených videoher a onlineovek - může být tudíž fantaskní a poněkud neživoucí, připomínat herní intro nebo dějový předěl a obhájí se to. Ale já se přeci jen těšil, že Duncan Jones podá Warcraft jako hmotnou fantasy, že bude blíž začátku Pána prstenů než konci Hobita. A to se zatím nezdá. Těžko pochopitelně vyvozovat něco zásadnějšího z rozhrkaného kinoripu, to první setkání s fantasy, co má přepisovat dějiny, jsem si ale přeci jen maloval v trochu poutavějších barvách.

 

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace