Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Walter Mitty a jeho tajný život | The Secret Life of Walter Mitty | 2013
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 25.12.2013
CZ premiéra: 26.12.2013
režie: Ben Stiller
hrají: Ben Stiller, Kristen Wiig, Adam Scott, Shirley MacLaine, Patton Oswalt

Walter Mitty a jeho tajný život: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Feel-good. Anebo spíš: Uteč ze své trudné reality. Já tyhle únikové a přehnaně pozitivní látky nemusím, to přiznávám. Ben Stiller na to ale jde celkem chytře. Vyhipstřele si užívá detaily, vkládá magické momentky, piplá si kompozici záběrů, aby se měnily v audiovizuální perly, přináší milé momentky a to vše halí pod romantické rouchou plné lásky. Pak mu odolejte. Walter Mitty samozřejmě chce být zároveň okouzlující i opíjející pozitivní životní energií a v těchhle krátkých videích mu to jde náramně - na dvouhodinovém prostoru to ale bude mnohem větší makačka.

Walter Mitty a jeho tajný život: International trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Krásně nasnímáno. Povznášející v každém momentu. Vzletné jak sviňa. Působí to jako načančaný americký ekvivalent českého chcípáckého filmu, jenže každý, kdo se trochu zvládá orientovat v hollywoodské produkci, musí moc dobře vědět, že tenhle loser nakonec ke štěstí přijde. A že nás čeká nádherně barevná pohádka o tom, co je v životě důležité a jak se v tom širém světě hledá štěstí. Ben Stiller se tu stylizuje do role ňoumy, a to přitom tuhle vánoční show řídí a vkládá do ní své veškeré autorské naděje. Hrozí, že se dočkáme jen přefouklé cukrářské pěny, ale trailer to při svém videoklipovém podání pochopitelně zvládne zakamuflovat líp než jakýkoliv celovečerák. Buďme nicméně ostražití. 

 

 

Walter Mitty a jeho tajný život: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

"Who left the fridge open?" Konečně mi secvaklo, proč je mi dvouhovlasý horolezec Stiller tak povědomý. Podobný výjev totiž servírovala Tropická bouře, od téhle eRkové bžundy ale bude Walter Mitty na míle vzdálený. Festivaloví kritici už se sice začali přít o to, jestli se film povedl nebo ne. My ale teprve fasujeme plnohodnotný trailer, ve kterém dostává výlet jednoho nevýrazného snílka jasnější kontury. A víte co? Zase je to velice povznášející pokoukání, které v pohodě míří do upoutávkového nadprůměru. Moment překvapení už ale bohužel vyprchal a tolik se nebrnká dojmovou strunu, Stiller tak napodruhé zůstává o krůček za přesvědčivým teaserem. Pořád není moc důvodů se netěšit. Přeci jen ale začíná panovat jistá opatrnost.

Walter Mitty a jeho tajný život: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Nádhera. Ať už Waltera Mittyho sledujete od začátku, nebo jste se o něm právě dozvěděli, těžko si mohl přát parádnější uvedení. Příběh kancelářského snílka, který se snaží vymanit ze všedního života, se totiž odvážně staví po bok těch nejmagičtějších eskapických filmů. Forrest Gump, Věčný svit neposkvrněné mysli, Horší už to nebude... Po Carreym a Ferrellovi to tedy zkouší i Stiller, který se ale postavil i za kameru, a o to víc bychom mu měli fandit. Což není žádný problém, jelikož první dvě minutky z jeho novinky jednoduše učarují a už nepustí. Odvážný tichý koncept funguje na jedničku a představuje vtahující svět se sympatickým hrdinou, jenž nás vezme na strhující dobrodružství, jaké tu nebylo minimálně od Útěku do divočiny. O krásné scenérie tu ale tolik nejde. Důležitější je náramně kompaktní uvedení do děje a naservírování hned několika silných momentů (horolezec, naskočení do vrtulníku, skateování...), které se zaryjí do paměti a jen tak ji zřejmě neopustí. Na teaser tudíž naprosto prvotřídní práce a jasné potvrzení zvěstí, že se Walter Mitty nehodlá spokojit s málem. Už aby byly Vánoce!

P. S.: Wachowští z toho záběru musejí mít radost...

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace