Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Vicky Cristina Barcelona | 2008
csfd  imdb
US premiéra: 15.08.2008
CZ premiéra: 23.10.2008
režie: Woody Allen
hrají: Scarlett Johansson, Penélope Cruz, Javier Bardem, Rebecca Hall, Patricia Clarkson

Vicky Cristina Barcelona: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Jak známo, v Americe už filmy Woodyho Allena prakticky nikoho netankují. Možná proto se starý pardál z Manhattanu uvolil k filmu, v němž je tolik erotického jiskření, že se o něj diváci prostě budou zajímat. Když totiž do dnešní povrchní doby, zmítané sexuálními touhami, instalujete tři vyzývavé ženy, z nichž každá je v každé své scéně minimálně „svlékáníhodná“, je o pozornost postaráno. Woody zdá se býti lišák. Anebo ho i na stará kolena tlačí něco v oblasti poklopce. Ne, nechci být lacině vulgární, ale z téhle ukázky prostě nečouhá nic jiného než sex, erotika, lechtivé dialogy a jakýsi milostný čtverec, jenž bude nejspíš součástí nějaké sofistikované scenáristické hříčky. Scarlett se prsí, Penélope natahuje svoje čapí nohy a ta třetí do party se romanticky usmívá. A Javier Bardem si zájem o svou osobu logicky užívá, pro změnu s pohodovým úsměvem a ne s úlisným pohledem otce Lorenza či drsným výrazem coenovského zabijáka. Právě to ovšem svádí k žánrové neukotvenosti amerického traileru. VCB zní jako komedie, končí jako thriller, v traileru je přitom dost vášně na drama o spalující touze. Woody, jehož rukopis v ukázce jednoduše nelze identifikovat, by si měl pro lepší účinek vybrat jenom jednu škatulku.

Vicky Cristina Barcelona: Promo


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Allenovy trailerové vize ohledně jeho posledních filmů jsou přinejmenším… zajímavé. Pamatujete ještě první ukázku Match Pointu, která z filmu vyvařila konverzační omáčku a prezentovala ho jako čistý thriller? Dnes uvedené promo také odhazuje poněkud víc než by mohlo – především dialogovou část věci – a soustředí se na obrazovou stránku, kde se v jednom kompaktním mixu střídají významné pohledy, gesta a nahá Scarlett Johansson. Dobrá, nejde o žádnou explicitní erotiku – v podstatě nejde vůbec o nic -, ale museli jsme vás přece jen na něco nalákat ;). Pokud by vás tahle letní selanka podtržená líbivou písní výrazně neoslovila, nic jiného by tu pro vás ostatně nezbylo. Bezeslovná koláž obrazů a rytmů se už po deseti vteřinách profiluje jako hudební video a kdo ví, možná z ní časem vyleze něco jako oficiální hudební klip. V náznacích odvyprávěný příběh včetně mnoha vrcholů (padají tam facky, kdo by to nepoznal!) přináší důvěrně známý pocit, že nás tady někdo klame tělem, ale co – za celých sto vteřin jsem neměl pocit, že je to nuda a to je asi to nejdůležitější. Dokonce mě nový Allenův titul o třech klíčových slovech vyloženě zajímá. Takže úvodní mise splněna na jedničku.

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace