Vévodkyně | The Duchess | 2008
csfd  imdb
US premiéra: 19.09.2008
CZ premiéra: 26.02.2009
režie: Saul Dibb
hrají: Keira Knightely, Ralph Fiennes, Simon McBurney, Dominic Cooper, Charlotte Rampling
 

V KOSTCE

Pohnutý příběh vévodkyně z Devonshiru očima nadějného debutanta Saula Dibba. Keiru Knightley už by měl někdo z toho korzetu vysvobodit, její herecký talent má ale čím dál tím větší rozlet. Nejen její výkon snímek posouvá za hranici klasické dobovky. Dejte filmu pár minut a zařízne se vám pod kůži jako neposedná tříska.

CELÁ RECENZE ZDE

TRAILERY


FOTOGALERIE

O FILMU

Keira Knightley se pomalu ale jistě stává největší hvězdou pozvolna umírajícího žánru kostýmových dramat. Pýcha a předsudek ji vynesla nominaci na Oscara, s Pokáním to také zatím vypadá velmi dobře a v Silk si sice střihla vedlejší roli, ale také se to počítá. Tahle herečka se zkrátka nejspíš cítí nejlépe napasovaná v korzetu a s divnou parukou na hlavě a historický žánr neopouští. V dramatu The Duchess si zahraje Georgianu, vévodkyni z Devonshiru, což byla v osmnáctém století takový ekvivalent dnešních celebrit. Kamkoliv přišla, tam to vřelo. Co si oblékla, to začali nosit i ostatní a kdyby žila dnes, určitě by randila s Justinem Timberlakem nebo nějakým rapperem. Lid ji zkrátka miloval, ale v jejím osobním životě to bylo o něco složitější. I když příslušnice aristokracie musí žít v podstatě tak, jak jí to velí dobré mravy, lásce člověk neporučí. A i na Georgianu dojde. Brzy se tedy ocitá mezi svým chladným manželem a živelným mladým milencem. A bude si muset vybrat. Po komerčním neúspěchu Marie Antoinette je možná další kostýmní drama docela velký risk, ale jestliže Pokání na Oscarech nevyjde na prázdno, může se stát cokoliv. Uvidíme, jak si za kamerou naprosto neznámý režisér povede. Krom herečky však příliš mnoho trumfů v ruce nemá.

© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se