Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Ve stínu | 2012
csfd  
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 13.09.2012
režie: David Ondříček
hrají: Ivan Trojan, Sebastian Koch, Soňa Norisová, Jiří Štěpnička, Marek Taclík

Ve stínu: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Vypadá to náramně. A snad nejde jen o lesklý obal. Už z propojování s knihou o Nautilu a krakatici (pamatujete ještě ze školy, že?:) je naštěstí zřejmé, že scénář Marka Epsteina se bude zákonitostí, díky nimž vznikají velké filmové příběhy, pevně držet. Náznaky silné dramatické klenby jsou patrné ve všech odtajněných epizodkách, a to i když se Ivan Trojan zrovna netváří, jako že hodlá porazit samotného satanáše. Móda dlouhých kabátů tu sice působí malinko vychtěně, ve stylu "pojďme si i my udělat vlatní Neúplatné nebo Čínskou čtvrť", ale výtvarná stránka i technická realizace jsou v těch střípcích precizní. Bez námitek. A to i zasazením provařených hereckých tváří do nových kontextů (Soňu Norisovou není snadné poznat). Škoda trochu zbrklé hudební dramaturgie traileru, jinak jde totiž o práci nebývale vytříbenou.

Ve stínu: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

PRO VIDEO ZATÍM MUSÍTE NA TN.CZ

No konečně! Kdo už stihnul zabrousit do kina Muže v naději, měl velkou šanci potkat teaser Ve stínu. No potkat... respektive se nechat uchvátit ve chvíli, kdy se na plátně objevila nádherně vypadající dobovka s Ivanem Trojanem. Co to krucinál je? Jak to, že jsem o tomhle filmu ještě neslyšel? A proč mám s každým dalším záběrem pocit, že to bude děsná pecka? Nová detektivka Davida Ondříčka bude pro mnohé bleskem z čistého nebe. A je to dobře, protože příjemnější české překvapení tu už dlouho nebylo. Teaser samotný je sice podivně natahovaný a klidně by mohl mít o konec míň. Materiál, který prezentuje, a atmosféra, kterou se mu daří vytvořit, ale vzbuzují neskutečná očekávání. Při správném záběru na Ivana Trojana vám naběhne husí kůže. Zjevení se Ondřeje Malého vám vyvolá na tváři blažený úsměv. No a celé čtení z kapitána Nema má náběh na trailerový nápad roku, protože dodává vypiplaným záběrům nádech tajuplného příběhu, který chcete za každou cenu vidět. Kdyby to byl trailer, dostal by čtyři hvězdy? Ne. Ale jako první krátká ochutnávka domácí tvorby? Už tam svítí!

© copyright 2000 - 2022.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace