Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Ve jménu krále | In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale | 2006
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 11.01.2008
CZ premiéra: nestanovena
režie: Uwe Boll
hrají: Jason Statham, Ray Liotta, Burt Reynolds, Kristanna Loken, Matthew Lillard

Ve jménu krále: Trailer 4


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Uwe Boll se do kin doopravdy dostane. Poslední měsíc do americké premiéry se rozhodl doklepat ve vší důstojnosti, a tak tasí zase o kus lepší trailer. Do filmu se cpou filtry i solidní kamerové jízdy a Jason Statham si nás pokouší udobřit tím, že snad doopravdy naplno hraje. „Filmový“ výsledek se nevybarvuje kdovíjak impozantně, traileroví fachmani se ho však zhostili natolik uvědoměle, že tenhle dost možná finální klip líže čtvrtou hvězdičku. Každý znalý divák si u něj ale musí všimnout podlých manévrů, které střihač v upoutávce vytrvale používá. Nic proti chorálům a agresivnímu střihu - když se však každý záběr mimo dav ukončuje po sekundě, tak aby nevyzněla jeho žaludek obracející lacinost, cítím v kostech největší marketingový podvod od dob Českého snu. Můžete se nechat opít blyštivou fasádou, smrad čehosi prohnilého (byť vysoko nad úrovní jiných bollovin) by se k vám ale měl i skrze kvalitní trailerové řemeslo propálit. Uwe Boll nikdy nestoupal tak vysoko, ani si nikdy nedovolil tak obstojná digitální kouzla, sežrat veškerou jeho návnadu ale odmítám. Vy naivkové se mi tu klíďo píďo oblizujte, oschlý hlavní chod tím chutným trailerovým dresingem beztak moc vysoko nepovznesete - bez ohledu na to jestli chcete specialitu šéfkuchaře z Grandhotelu Pupp nebo „jen“ šťavnatý steak z Potrefené husy.

Ve jménu krále: Trailer 3


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Vrátil se snad Uwe z polepšovny? Už trailer na Postal byl celkem fajn a teď už potřetí tři hvězdičky pro nový trailer na Dungeon Siege? Je natolik solidní, že jsme ho zahostovali, i když je k dispozici pouze v prachmizerné kvalitě. Nečekejte žádného Pána prstenů, ale když se Jason Statham rozhodne, že ráno vstane a pobije pár desítek potvor, stojí to za to. Eragon může závidět dynamiku akčních scén a dokonce i některé monumentální oblety krajiny (!). I když bych se pořád hádal, že za všechno může šikovný střih, nadržení vietnamští trikaři, které už zjevně štve, jak se do nich pořád navážím a především pak choreograf akčních scén, Ching Siu-Tung, který je zjevně režíroval od A do Z, musíme... vážně musíme... přiznat Uwemu snahu. Tohle vypadá o dost líp než Dračí doupě a jakkoliv se děsím dialogových scén (stačí zahlédnout v těch "standardních" záběrech Raye Liottu nebo Burta Reynoldse), zbytek je bez výhrad a pořád se v něm někdo řeže, což za doprovodu hrdinské hudby nevypadá nejhůř. Jason Statham to sice na konci trochu podělá vykrádačkou Gladiátora, ale v tomhle traileru je dvakrát tolik cool záběrů, než ve všech Uweho dosavadních filmech dohromady. A to hovoří za vše.

Ve jménu krále: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Uwe se prostě nezdá. Samozvaný admirál flotily nejtěžších filmových břeček se tááákhle moc snaží zbavit visačky Eda Wooda nového milénia. A moc dobře ví, že v krátkých upoutávkách má víc šancí než v rámci celkové metráže. Už posledně si u nás vysloužil tři hvězdičky a dostane je i tentokrát. Sám tomu asi chlapec nevěří (neboj, Uwe, pořád tuším, že to bude blábol k pohledání a že díky své pověsti zase komerčně prohučíš :-), jenže mám-li být nezaujatý, jiné než průměrné hodnocení prostě tasit nemůžu. Konstruktéři traileru se totiž poučili z poslední, pro mě „jen“ dvouhvězdičkové ukázky, vystříhali většinu obskurních kreací Raye Liotty a Matthew Lillarda a nechali hovořit bojové výjevy. A samozřejmě hudbu. Ukradené zlomky z devítiminutového spotu k Narnii mají pořád ten samý drive, takže při obratném střihu davových výjevů a ozbrojených – navíc po východním vzoru estetizovaných - potyček se autorům daří nečekaně vtahovat do dění. Inspirace asijskou školou a Pánem prstenu (viz kamerová jízda těsně před koncem a další tucty záběrů) mlátí do zorniček silněji než Rocky do svých protivníků, ale při znalosti Bollovy práce to lze považovat spíš za pochvalu. Pořád mi sice nedochází, proč se nechal Jason Statham nastrčit do role, v níž většinu času vypadá jak péro, nebo proč si Boll nesežene kameramana, který by zvládl zamaskovat televizní vzezření celé téhle epopeje. Jenže jak říkám: film může být ve výsledku sebehorší, slušné provedení traileru to však pouze a jen podtrhne.

Ve jménu krále: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Jenže... někteří z vás možná viděli drama Homeroom (takový obšlehnutý Elephant od Van Santa), které Boll natočil ještě před House of the Dead nebo Alone in the Dark a které se vyznačovalo zdravou dávkou průměrnosti. Jeden by si řekl, že je to náhoda, nebo za Bolla zrovna někdo zaskočil. Jenže teď se zdá, že Boll navštíví mělké vody průměru podruhé, protože nad trailerem sice nelze výskat, ale můžeme uznale pokyvovat hlavou, že tentokrát nás možná Uwe převeze. Těžko říct, zda za to může střihač, nebo Ching Siu-Tung, který se rád režisérům plete do řemesla, každopádně první pokrok uvidíte na hercích, kteří nevypadají jako mumie (Kristanně Loken to tu dokonce sluší), i když pořád mají k solidním hereckým výkonům daleko (Matthew Lilard si to skoro až užívá) a hned poté na akčních scénách, od kterých jsem očekával něco á la Dračí doupě. Ching Siu-Tung ale ví, jak správně chytit kameru za šos a navíc v nestřežených chvílích importuje hongkongské radovánky i do středověkého prostředí. Nemůžete se pak divit, že rytíři skáčou ze stromů jako kovaní ninjové a Jason Statham používá bojová umění jako v Kurýrovi. Pak už jenom mrkne do kamery a je jasné, že charisma z něj bude kapat i pod Bollovou taktovkou. Přihoďte si k tomu podprůměrné triky imitující Pána prstenů a pár televizních záběrů a vyleze vám vcelku snesitelný (i když možná trochu moc dlouhý) trailer, který si zaslouží tři hvězdičky bez jakýchkoliv kompromisů. Jen se pořád ještě tomuhle roztomile podivnému mixu zdráhám uvěřit. Zatím si to Uwe vždycky nějak pokazil... budeme svědky zázraku a dospívání jednoho z největších zmetkařů, nebo je to všechno jen velká habaďůra? Nevím, nevím... technické trumfy jsou zatím na Bollově straně (ovšem herci a zkraty typu "teď ho těsně minu mečem" srovnávají skóre ;), počkejme si na další ukázky.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace