Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
VALL-I | Wall-E | 2008
csfd  imdb
US premiéra: 27.06.2008
CZ premiéra: 14.08.2008
režie: Andrew Stanton
hrají: Fred Willard
 

V KOSTCE

Byl jednou jeden život - na planetě, kde život už 700 let není. Vychází z malého uklízecího robota na solární pohon, který se ve svém chování chvílemi až podezřele podobá člověku. VALL-I se zamiluje, uvědomí si pravé hodnoty a možná i zachrání poslední zbytky lidské rasy. To všechno v dalším (technologicky nejvyspělejším) animáku od Pixaru, který navazuje na tradici roztomile-přiblble-dojemných filmů pro masy. Letní tutovka pro děti i dospělé.

CELÁ RECENZE ZDE

TRAILERY


FOTOGALERIE

O FILMU

Jeden film ročně, to dává smysl. Pixaři si chtějí udržet vysoko nastavenou laťku, která by při vyšším tempu šla nebezpečně rychle dolů. Asi nemá cenu opakovat jejich pozici mezi ostatními studii počítačové animace, takže rovnou k věci: tříletý výhled říká, že po Ratatouille nastoupí Wall-E. Je to malý robůtek, který v mnohém připomíná starého dobrého Johnnyho pětku. Jeho zaměstnání je celkem stereotypní nuda: Uklízí odpadky (už sedm set let!). Přesto v téhle činnosti vidí celoživotní úděl, kterého by se za nic nevzdal. Alespoň to si myslel, dokud neobjevil něco, co každému změní pohled na svět: Lásku... Námět zní monotónně až to bolí, u Pixarů to ale přece není nic nového. Z předchozích filmů jsme se poučili, že navlékání nového kabátku starým zchátralým příběhovým kostrám je jejich specialita. Není důvod nevěřit, že to Andrew Stanton zvládne i tentokrát. Na režisérské stoličce už si to u Pixarů zkusil dvakrát - jednou se podílel na méně výrazném Životu brouka, podruhé natočil megatrhák Hledá se Nemo. Ozývají se sice obavy, že by se Wall-E mohl stát zatím nejslabší pixarovkou, protože robot-uklízeč, který se v bezdomoveckém stavu zamiluje (dále Pixar mlží) ... prostě to není ono. Doufejme tedy, že se kouzelné ručičky nepřehmátnou ani tentokrát.

Komentáře
VŠECHNY KOMENTÁŘE (57)
© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se