Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
VALL-I | Wall-E | 2008
csfd  imdb
US premiéra: 27.06.2008
CZ premiéra: 14.08.2008
režie: Andrew Stanton
hrají: Fred Willard

VALL-I: Teaser 3


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Nestává se příliš často, aby po rozjeté trailerové kampani zčistajasna přišel další teaser. Ovšem pokud jde o Pixar, všechna pravidla týkajících se běžných filmových věcí jdou stejně k šípku. Takže, dámy a pánové, přivítejte momentálně nejroztomilejšího robota filmového světa v další minutce, která nakrásně ilustruje, že Pixaři mají pod čepicí (lampičkou). Teaser je sofistikovaným parodickým sestřihem na řadu filmů nejen z poslední doby, přičemž primárně je naroubován na poslední Smithův komerční tahák, Já, legenda. Z opuštěného města startujeme k divokým bruckheimerovským nájezdům na stadion, k vetřelčímu bombovému ultimátu (10 sekund do výbuchu!), výbuchu přepravní lodi, obřímu vzdušnému vehiklu, zlověstně se snášejícímu na město - ale hlavně k drtivým podkresovým chorálům (opět povědomě made in Bruckheimer), které jako by vypadly z Pirátů z Karibiku 4. No fakt! A celá tahle drtivá akční smršť - kromě toho, že by si o ní mohla nechat zdát dobrá polovina hraných filmů - je poměrně hodně zábavná v kontrastu s tím, jaký je Wall-E ňouma, který ve svých hrátkách a dobrodružstvích nechodí daleko za hranici své bojácnosti. A na konci se nechá tradičně zasypat hromadou nákupních košíků. Škoda, že to není delší a přece jen trochu chytřejší – mohlo by to vejít do síně slávy jako další trailerová specialitka, která tak neodolatelně klame tělem.

VALL-I: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
st39.6

Wall-E válí! Tahle úklidová jednotka se zálibou v přehrabávání cizích věcí v sobě skrývá víc, než se na první pohled může zdát. Čím delší dobu s ním strávíte, tím víc vám přiroste k srdci. Na roztomilé gestikulace a zvukové projevy už jsme si dávno zvykli, dokonce tak, že když už ve filmu konečně někdo promluví, zní to jak jazyk nějaké vzdálené civilizace. To ale není jediné, co většinu z nás ohromí, Pixaři totiž zase posouvají o kousek dál už tak perfektní animaci, až občas člověk váhá, jestli náhodou nejsou Wall-Eho skopičiny skombinované s živými záběry. Z nové pixarovky prostě sálá život, i když v ní krom pár výjimek na nic živého vlastně nenarazíte. Jak se před námi v každém novém traileru otevírají dveře do příběhu (první polovina toho nového je prakticky stejná, jako ukázky předchozí), mohly by narůstat obavy, jestli chlapci pixaráci nezačali ke konci trochu moc intrikovat (robotí vzpoura?), jako vždy to ale zachraňuje ohromné nadšení pro věc. Díky tomu si Vall-I za rok možná bude prometat cestu na předávání Oscarů, jestli si publikum takhle podmanil už v traileru, po filmu zas budou do všech stran znít ódy na slávu Pixaru.

VALL-I: International Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Tak to si nechám líbit. Regulérní trailer už dovede vysvětlit nejen to, proč robůtek WALL-E sám prohrabává pozemské odpadky, ale bez problému obhájí i absenci dialogů a roztomilé pískání. Jakmile ta miloušká posmutnělá plechovka získá důstojnou protihráčku, zapojí Pixaři naplno svou schopnost vyprávět pomocí sebemenších detailů. Každý pohled, každé gesto a každá souhra s bílým přivandrovalcem má svou přesně nadefinovanou roli a i malé pískle odhalí emocionální nuance, které tvůrci zvládnou tahat i z „neživých“ a „mlčících“ figurek. Až na slova trailerového průvodce, z nichž by člověk tipoval spíš volné pokračování Stopařova průvodce po galaxii (vzpomeňte na úvod jeho trailerů), si můžou vaše uši vychutnat jen pípání, cvrlikání a nějaký ten třeskutý zvukový efekt, aniž by to na prostoru dvou minut jakkoliv vadilo (uvidíme, jestli bude WALL-Emu vypravěč vypomáhat i v celovečerní verzi). Očekávání se každopádně šponují a zvídavost toho žlutého vejlupka už asi nakazila většinu internetového publika.

VALL-I: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Robot VALL-I je fakt hrozně roztomilý. Pixarovská sázka na velká kukadla, která jedním pohybem dokonale vystihnou náladu, tu znovu funguje na sto deset procent. Navíc i souboj s hasičákem nebo opatrnické ukazování cesty broučkovi, který se málem připletl pod kola, připomínají, že tahle mašinka bude ještě víc k zulíbání než krysák Rémy s Nemem dohromady. Na druhou stranu se tu točí i pár momentů, kdy nás tvůrci vyzývají k upnutí bryndáku a radostnému žvatlání. Srandovní pískání, leknutí a „ouha“ v robotické řeči už dle mého přesahují přes snesitelnou hranici sladké infantilnosti a pomalu se škrábou do říše batolat, jejichž bobečky a bebíčka by VALL-I jistě zvládl napravit. Budu asi znovu za cynika (a potřetí za sebou asi podhulíme hodnocení velkého traileru), když všeobjímající něhu vůči milé plechovce rozříznu konstatováním, že trailer kdovíjak úchvatný není. Že scéna s žárovkou se v něm jen natahuje do úmorné délky, že VALL-Iho roztomilé blbnutí na skládce je obohaceno o dvě scény a že nám pak zbývá už jen velká „příběhotvorná pointa“. Jak hezky řekl salašník ďuro v diskuzi: „V podstate je to postkatastrofická sci-fi miešaná so space operou. Hlavne ten východzí príbeh, že robot je už 700 rokov sám na vymretej Zemi, mi príde na Disneyho a Pixarov dosť hustý a pre deti fakt temný.“ Howgh. I když s tou temnotou bych to nepřeháněl. Děti jsou jednak dost otrlé (na Jetixu se zkáza světa řeší co dvacet minut) a slovo „husté“ mi dál sedí spíš k řezání noh v Saw, než k přecukrovanému robůtkovi. Ale líbivost a originalitu popírat nelze, stejně jako chytlavost výše ocitované premisy. Uuoool - uí!

VALL-I: International Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

U Pixarů mají k dispozici pořád ledva deset záběrů. Ale přemýšlí o nich. Jak je za sebe asi tak seskládat, aby úplně nekopírovali nostalgický teaser? Inu tak, že před ně vložíte hravou parafrázi na oficiální pixarovské logo. Právě ke králi na poli počítačové animace tenhle přístup sedí – lampičku si totiž hýčkal odjakživa. Pixaři ji ošetřovali v kraťasech, poskakovali s ní před každým celovečerákem a už miniaturou Lux zavdali příčinu k tomu, aby se každá porucha na tomhle oživlém kusu kovu a obvodů, hlásila a neprodleně řešila. A právě od toho tu je roztomilý robůtek s bizarním českým názvem, pro něhož je oprava, náprava a rekonstrukce koníčkem, životním posláním i sexuální radostí. Vypadá sladce, ale co si budeme nalhávat: O jeho dlouhometrážní túře víme pořád kulové.

VALL-I: Promo Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
st39.6

Asi se tu sejdou dvě skupiny, které si v komentářích moc nepadnou do noty. Jedna, která možná neuctívá pixarovky jako kult, ale má k nim dostatečně vřelý vztah, aby cítila krásu nového teaseru. Druhá, která k těmhle animákům nemá hlubší pouto a dívá se na prvý klip s dostatečným odstupem. Ta ho uvidí asi takto: dobrý nápad, ale jinak celkem zívačka. Chlápci sedí nad brusinkovým džusem, chvíli na to je napadnou filmy, které v posledních letech doslova změnily pohled na moderní pohádku a pak se pochlubí, že mají v kapse ještě poslední eso: Wall-E. Z filmu, kvůli kterému jsme sem teď přišli (abych byl přesný: kvůli kterému jsme sem teď klikli), nám ale nikdo nic neukáže. Pomyslnou sladkou tečkou na závěr by měl bý malý robůtek, který a) vypadá, jako by ho Pixarovci renderovali na poslední chvíli, b) potvrzuje obavy, že hlavní hrdina příštího 3D léta vypadá jako Číslo 5, které pořád žije (a do pracovní podoby se transformuje/transmorphuje z krabičky od zápalek). Jistě, je to pouhý promo teaser... Přesto bychom chtěli jiskru. A tu právě uvidí jen nostalgičtí snílci, nebo bezmezní milovníci pixarovek. Uvidí teaser plný kamarádské atmosféry, která ze všech těch oblíbených filmů sálá. Teaser, který s sebou nese novou postavičku, jež vám možná nebude zaplňovat plochu počítače, ale je svým způsobem rozkošná. A umí se neuvěřitelně vtipně představit. ;)

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace