Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Valkýra | Valkyrie | 2008
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 26.12.2008
CZ premiéra: 12.02.2009
režie: Bryan Singer
hrají: Tom Cruise, Patrick Wilson, Bill Nighy, Kenneth Branagh, Tom Wilkinson

Valkýra: Trailer 3


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Valkýra naposledy a tedy i v plné stopáži čítající klasických sto padesát sekund. Sto padesát sekund víceméně známých záběrů, sto padesát sekund z materiálu, který zvládl v posledním roce vykroutit zvláštní vrut v otázce očekávání. Už už to vypadalo, že je Singerův projekt zmařený a že s ním budou distributoři vytírat ta nejméně atraktivní místa distribučního plánu. Měsíc starý tikající trailer, ale většinu pochybností smazal – navíc s takovou intenzitou, že se i kvalitní finální ukázka v jejím světle zdá být malinko slabší. Víc totiž ulpívá na konkrétních zákrutách příběhu, líčí detaily plánů a odhaluje achillovy paty celého spiknutí. Což jsou – jak jistě uznáte – elementy, na které si klidně počkáme do kina. Na tak krátkém prostoru nestačí vyniknout jejich dramatický potenciál a jsou tak v podstatě jen záminkou k naplnění celé upoutávky. Ta samozřejmě nemá výrazných nedostatků a s prověřenou trailerovou melodií dokáže i úderně vygradovat vstříc zimní premiéře. Proto i potřetí uznalé poplácání po zádech.

Valkýra: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Prokletý projekt Toma Cruise a Bryana Singera se vrací zpět mezi živé. A je mnohem komornější než jak si ho pamatujeme od minulého listopadu (ano, už je to drahných pár měsíců). Robustní armádní technika byla zatlačena do pozadí a přenechala místo na výslunní dialogu jako takovému. Ten je s hodinářskou přesností rozset mezi všechny přítomné, aby nechal vyklíčit poutavý příběh, který si možná jako jeden z mála ještě všichni pamatujeme z dějepisných učebnic. Nutno říci, že po vizuální stránce téměř všechny scenérie berou dech (a ty co neberou, jsou alespoň velice nadprůměrné) a tak je to povídání si plné velkých slov a velkých vět o mnoho atraktivnější než kdyby se odehrávalo někde ve studeném sklepení. Jako by to podvědomě stačilo k dobrému hodnocení; a tak když už je člověk smířen, že se ničeho zvláštního nedočká, přijde překvapení s o to větší razancí. Na scénu se dostaví obyčejný metronom a začne si všechno řídit podle svého. Jaká velká a příjemná změna prohodit prostý tikot namísto obvyklých chorálů číslo dvacet pět, kde vás čeká asi tolik překvapení jako v proskleném Kinder vejci. Podobný experiment je u papírově komerčního blockbusteru nevídaný, přestože si tvůrci pochopitelně k závěru neodpustili hororově zesilovaný podkres pod neúnosně epileptickou koláž (aneb nervová soustava se vám musí trochu otřepat, abyste měli na co vzpomínat). Suma sumárum je mi tenhle přístup mnohem sympatičtější a působí o třídu osobněji než u minulého traileru, který je stříhán řemeslně naprosto na jistotu. Pokud kvůli tomuhle principu sáhnete k pěti, nikdo se na vás zlobit nebude.

Valkýra: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Film, který provází v bulvárních kuloárech spousta faktů, polopravd a mýtů, nabídl doteď pouze kontroverzní vizáž vyhlášeného taťky, ale možná nejenom mě zajímalo, jak to bude všechno vypadat v pohybu. Tedy jestli se Cruise dokáže herecky naladit i na „vyšší shakespearovskou ligu“ v čele s Kennethem Branaghem, která k podvědomé divadelnosti příběhu přísluší tak nějak obecněji. Dvě a půl minuty krystalické HD čistoty mě zcela vážně donutily přeladit na užaslou kolej, kde si Bryan Singer brousí svoje kamerové úhly a s barvami kouzlí jako renesanční malíř. Pod lahodnými audiovizuálními se mi vnuklo pod vousy: Piráti z Karibiku 4? Ba ne, i když Cruisova vizáž k asociacím se slovutným kapitánem Barbossou trochu svádí (a ne, to nemluvím o první třetině, kde vypadá… bizarně ;). To spíše samotný koncept a řemeslné provedení traileru stojí za úvahu v takovém světle; přestože bazíruje především na konverzačních momentech, je mu vdechnut natolik velkolepý nádech, o kterém si může nechat zdát i většina akční hollywoodské produkce. Za Singerem stojí velký tým, který si potrpí na sexy vyhlazené obrázky, které v HD nezklamou a hudbu opisující od produkční stáje Jerryho Bruckheimera, jejíž gradační efekt je nezpochybnitelný. I takový film má najednou šanci být vystřelen do popředí vašeho zájmu, přestože Cruise s páskou přes oko vám doteď přišel spíše legrační. Je potěšující vidět, jak z comicsového fanouška může přes noc vyrůst i důstojná režijní konkurence takovému Stevenu Spielbergovi.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace