Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Válka o planetu opic | War of the Planet of the Apes | 2017
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 14.07.2017
CZ premiéra: 13.07.2017
režie: Matt Reeves
hrají: Andy Serkis, Woody Harrelson, Judy Greer, Steve Zahn, Gabriel Chavarria

Válka o planetu opic: Final Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Materiál vyznívá na jedničku. Nevím, jestli s hvězdičkou, to se nedá z traileru posoudit, ale ani bych se nedivil, když by režisér Reeves nejen udržel úroveň prvních dvou dílů, ale dokonce šel výš než u minulého Úsvitu. V tomhle traileru jdeme víc po postavách, takže Woody Harrelson dostane i jednu přepálenou hereckou etudu a Caesar přes svůj zachmuřený obličej víří veškerou osudovost téhle látky (a do toho občas drsňácky nabije svoji krochnu). V trailerech vypadá završení téhle trilogie opravdu velmi tučně, takže si Foxové můžou lebedit, že necílí právě jen na sevřené tři díly, ale na nekončící filmový seriál. Škoda jen tentokrát té podivně slabé hudební dramaturgie.

Válka o planetu opic: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Osudové i vizuálně podmanivé, epické a zároveň komorní. V záplavě "náctiletých" rozdováděných blockbusterů je Válka o planetu opic balzámem na duši a (společně s Dunkirkem) nadějí pro všechny, kteří se v létě neštítí něčeho dospělejšího. Neříkám, že to bude nějak extra drsná a hluboká podívaná. Když ale osud lidstva neřeší obří digibitva, nýbrž duel Caesara s Woodym Harrelsonem, nejradši bych Matta Reevese poplácal po zádech a hned si koupil lístek do kina. Finální "Přišel jsem si pro tebe." tu prostě má neskutečné grády. I bez úderné tečky by ale šlo o silný čtyřhvězdičkový materiál, který nádherně trčí ze záplavy superhrdinských šablonek.

Válka o planetu opic: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Jako součást menšiny, které se Úsvit líbil ještě o něco víc než Zrození, jsme zatraceně spokojený. Před opicemi se rýsuje další epický biják, jenž může nadchnout triky i dramatickým podložím, první trailer Války je ale o jediné věci - o Woodym Harrelsonovi. Herecký vsuměl si zahrál plukovníka, který bude řídit zbytky americké armády, a jeho představovačka v maskování je Brando jako vyšitý. Režisér Matt Reeves tvrdí, že místo Apokalypsy čerpal spíš z Mostu přes řeku Kwai, v němž vedou ideologický duel Alec Guinness a Sessue Hayakawa. Woody by nicméně neměl být klasický záporák (koneckonců... vede sakra "naši" stranu!), což mu dává ohromné možnosti, jenž plně dojí v jediném pohledu do Caesarovy tváře. Kdyby takových momentů bylo víc a finále přitopilo pod kotlem, šel bych na pět hvězd. Opice to ale nemusí trápit, alespoň má nadějně rozjetá kampaň kam stoupat.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace