Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Válka bohů | The Immortals | 2011
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 11.11.2011
CZ premiéra: 24.11.2011
režie: Tarsem Singh
hrají: Henry Cavill, Mickey Rourke, Freida Pinto, John Hurt, Stephen Dorff

Válka bohů: Trailer 3


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Tak tudy by to možná šlo. Válka bohů přes veškerou snahu nepatří mezi filmy, které si na svůj "must-see list" zapsala velká spousta lidí. Vyvařené Třístovce chybí nedigitální epičnost i zajímavé postavy, měla by tedy zaujmout alespoň příběhem. I to zatím vázlo, protože tu šlo jen o nějakého naštvaného ušáka, rádoby drsného heroje a pár tuctových bohů ve slow-motionu. Nový minutový trailer ale chytře začíná navnazením na věčné nepřátelství bohů a titánů, do kterého až potom vpadnou ostatní postavy. Je to mnohem elegantnější řešení, jež určitě záměrně upomíná na uctívanou herní sérii God of War. A právě na to by mohli mladší diváci slyšet, ačkoliv je jasné, že nějakých megačachrů na Olympu (hráči vědí) se v Singhově filmu asi nedočkáme. Stále sice platí, že artovému velezpomalovači není radno věřit ani nos mezi očima. Poslední upoutávka ale dává alespoň malou naději, že si fantasy žánr po Conanovi maličko napraví pověst. Proto slabší čtyři hvězdy.

Válka bohů: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
duro
A pak že to nejde. Na třetí pokus si Singhova papundeklová báj konečně obstarala nářezový trailer. Ne že by úplně vymazal naše předchozí neblahé pocity. Stylizace je pořád spíš směšná než cool. Kontrast mezi digitálními panoramaty a umělohmotnými dekoracemi, rekvizitami a kostýmy pořád loupe oči z lebky. Singhovy artové náběhy pořád nejdou dohromady se snyderovskými zpomalovačkami a celkovým vizuálem (při těch hodech oštěpem, bodech kopím či bušením mečů do štítů si uvědomíte, že Třístovka je jen jedna). Navíc puristé na starořeckou mytologii určitě vzteky dupou po svém miniaturním modelu Parthenónu, přivezeném loni z poznávacího zájezdu po Řecku, protože tohle se žádnou bájí nemá nic společného a Théseus se žádné podobné války nikdy nezúčastnil. Ale na tohle všechno vám druhý plnohodnotný trailer dá zapomenout. Stačilo svěřit úvod vhodnému voice-overu (John Hurt, jestli dobře slyším), který vám vnutí dojem, že tohle mytologie opravdu je a že budeme svědky něčeho epického. Pak bylo odstraněno, nebo zredukováno na minimum vše, co nás na předchozích upoutávkách iritovalo: Cavillův motivační proslov, Rourkeova stupidní přílba či divný trik se šípometným lukem. Na druhou stranu je tu spousta nových záběrů, pěkný střih hudby a v závěru ukázková gradace. Prostě kvalitka.

Válka bohů: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
st39.6

Tarsem Singh se snaží. Snaží se vypadat podobně stylově jako u 300, snaží se lákat na podobné a zatraceně efektní zpomalovačky a na trochu rozmáchlejší měřítko. Ale jde mu to jen částečně. Energická ukázka sice slibuje film nadupaný stylovou akcí, když ale člověk přestane slintat nad ranařením ve zlatém oděných bohů a nad několika vskutku velkolepými výjevy, zbudou mu jen kvanta nezajímavých záběrů, které jako by se motaly kolem dialogů o ničem. A co si budeme povídat, Immortals docela určitě nebudou plní akce. A právě tady Singh jako by na Snydera neměl. Motivační proslovy jsou sice slušné, všechny ostatní záběry ze scén, kde se zrovna netasí meč, však působí sterilně a hlavně nudně. Samozřejmě těžko soudit z traileru, jaký bude mít spád samotný film, z ukázky jde ale i přes to, že je sestřihaná vskutku efektivně, vycítit mrtvolný pokus o antickou řežbu trochu jinak. Asi nebudu jediný, kdo bude Tarsemovi přát úspěch, zatím v něj ale nevěřím. Ani náhodou. Což mi samozřejmě nebude bránit v kliknutí na tlačítko "replay", protože z hlediska trailerového řemesla je to skvělá práce.

Válka bohů: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Ne že by se to nesnažilo mít koule, ale průhlednější už tenhle film vážně být nemůže. A to není dobře. První ochutnávka z podzimních Immortals je přesně taková, jaká být měla. Upravuje vizuál Třístovky do Tarsemovského art looku, přihazuje armády jak z Trójy a snaží se divákovi předat zprávu, že se blíží další Souboj Titánů. Jenže i přes to, že tu nový Superman střílí z fešného magického luku a Freida Pinto vypadá docela sexy, modří prostě musejí vidět skrz. Ona epická výprava je vlastně jen spousta nepříliš šťastně stylizovaného CGI. Řeči o velkých válečných výpravách se smrskávají na nabuzeného Thesea, kterak láká do boje pár desítek svých kamarádů. A cool akce? Tarsem je snad jediný režisér, jehož záliba ve zpomalovačkách je ještě děsivější než u Snydera. Ty jeho jsou totiž tááákhle pomalé a třeba ve svém posledním filmu se jimi nebál zazdít většinu scén, u kterých jste usínali i bez nich. Immortals zkrátka přinášejí přesně to, co slíbili. Bohužel to ale znamená, že nalpňují relativně nízká očekávání. Uspokojí tenhle film milovníky Třístovky? Je to možné. Všichni ostatní by si ale měli dát velký pozor, aby se nenachytali podruhé.

P.S. Mickey Rourke jako zlý král Hyperion... nebo Velikonoční zajíček?

HD link vede na HD stream na Appleu.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace