Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
V tom domě straší! | Monster House | 2006
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 21.07.2006
CZ premiéra: 12.10.2006
režie: Gil Kenan
hrají: Steve Buscemi, Maggie Gyllenhaal, Jon Heder, Jason Lee

V tom domě straší!: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Asi by se slušelo dát korektní tři hvězdičky, napsat pár slov o zajímavé animaci, standardním střihu ukázky a vyzvat k čekání na premiéru. Tak velká jména a technologická jedinečnost k tomu malinko vybízejí. Ale v rámci možností „objektivní“ jsme byli už u teaseru. Dnes už můžu na rovinu přiznat, že je-li v letním menu nějaký ambiciózní kasaštyk, který stoprocentně nikdy v životě neuvidím, jmenuje se Monster House. Možná bude nákladný, možná revolučně zpracovaný, možná s monumentální kampaní – ale na každý pád bude hodinu a půl vyprávět (nebo se alespoň tvářit, že vypráví) o strašidelném domě, který chrčí, otevírá hubu a jazykem útočí na nic netušící kolemjdoucí. Výtvarnou stylizaci sice můžeme vnímat jako osobitou, osobně bych ale volil spíš přívlastky nudný, nezajímavý a ve výsledku vlastně i docela hnusný. Když vezmete tísnivější pasáže z Jumanji a natáhnete je přes celovečerní stopáž, zdeformované dětské ksichtíky jsou pravděpodobně tím úplně posledním komponentem, který byste do takovéhle digitální gulášovky měli míchat. Vemte si třeba blonďatého tlouštíka – protivná tvář, nesnesitelné vystupování a k tomu dialogy, které nepasují úplně přesně do pusy (a už vůbec ne k celkové mimice a řeči těla určitě ne). To by samo o sobě samozřejmě nemuselo Moster House položit, ovšem s ohledem na kolovrátkový stereotyp (jazyk, jazyk, jazyk), jímž scénář zapáchá už po dvou minutách traileru, předem obracím palec dolů k zemi. Typičtější příklad „uchcaného“ filmu k nám totiž po síti nelezl snad od Madea`s Family Reunion.

V tom domě straší!: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Podzimně laděná ulice kompozičně jako vystřižená z Americké krásy, rodiče v luftě, holka na hlídání sice namyšlená, přísně vyhlížející, ale maximálně apatická. Ideální podnebí pro to zdejchnout se kuchyňským oknem, zajít pro kamarády a prozkoumat terén. Je přece Halloween a dějí se děěěěsivé věci! Tedy, takhle se nám to alespoň režisér Gil Kenan snaží prezentovat. A nutno mu přiznat nějaký ten kredit za poměrně dobré nastínění atmosféry. Ta se ale bohužel po chvíli naprosto tragicky bortí do klasického schématu „strašidelného zámku“ a ještě k tomu s malým „zlepšovákem“ – živé a zákeřné nejsou věci uvnitř domu, ale dům sám. Z prken zuby, z koberce jazyk… nevím, jestli si to dokážete představit, ale vypadá to… no… určitě strašidelně, ale ne tím správným způsobem ;). Nápad navíc začne nudit poměrně brzo a proto mě hodně zaráží myšlenka vystavět na něm celovečerák. I kdyby byl sebevtipnější (o čemž směle pochybuji), tohle prostě nemůže nikoho bavit. Nebo ano? Eh, třeba už jsem vážně příliš starý… ;). Abych jenom nedštil síru – po vizuální stránce vypadá film opravdu dobře, což je na druhou stranu v dnešní době věc tak samozřejmá, že kvůli ní někdo nebude filmu nadržovat. A i ten závěrečný vtip docela… ehm… ujde. Tedy pokud přistoupíte na tu zvrhlou poetiku a i po sto vteřinách vám přijde úžasné, že barák jí lidi ;). Každopádně - pod rukama už mi prošly mnohem horší fláky za víc hvězdiček a proto dát téhle ukázce pouhé dvě jen proto, že o filmu nemám valné mínění, přijde i mně osobně nespravedlivé. Ale jen velice velice mírně ;)

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace