Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
V Bruggách | In Bruges | 2008
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 08.02.2008
CZ premiéra: 08.05.2008
režie: Martin McDonagh
hrají: Colin Farrell, Brendan Gleeson, Ralph Fiennes, Ciarán Hinds, Clémency Poésy

V Bruggách: V.I.M.


ikona
KarelR
Colin Farrell a Brendan Gleeson prozkoumávají nejkrásnější město Evropy. 

„Než umřu, chtěl bych ještě jednou vidět Bruggy.“ Myšlenka, které se nemůžu zbavit od chvíle, kdy britský divadelní dramatik Martin McDonagh poslal do kin svůj nezapomenutelný debut. A sdělil tak celému světu, že město, které jsem obdivoval na výměnném pobytu ve druháku, s přehledem strká do kapsy většinu vyšňořených evropských metropolí.

Bruggy… jsou prostě jedinečné. Historické město s ponurou magickou atmosférou vás okamžitě pohltí, a proto je ideálním dějištěm pro příběh dvou gangsterů, kteří mají za sebou nepovedenou fušku. Proč je šéf poslal zrovna do Brugg, když se mohli stejně dobře schovat třeba v Croydonu? A proč je každý jejich dialog z třetiny tarantinovský, z třetiny coenovský a z třetiny… jako nic, co jste viděli kdy předtím?

 

V Bruggách měla být úplně klasická gangsterka, která mísí krev, chlast a drogy s poctou málo provařenému evropskému městu. Jenže jsme místo toho dostali nadmíru osobitou černou komedii s perfektně vykreslenými postavami, která v každé druhé větě nezapomene dodat, že je pobyt v těch zas*anejch Bruggách fakt neskutečný peklo. Tomu se říká „love letter“, Woody!

Mimoto McDonagh zvládnul do svého filmu nacpat obézní americké turisty, přitepleného zlodějíčka a liliputa na koňských sedativech, přičemž všechny tyhle úlety ladně zakomponoval do precizního scénáře. Nesmrtelných hlášek je nepočítaně, dramatické pnutí v těch důležitých chvílích maximální a ústřední herecké trio se dokonale převtěluje do zásadových hrdinů, se kterými se budete chtít procházet Bruggami znovu a znovu. Nádhera. Kultovní status musí být tááákhle blízko!

 

Když mi Cival nadhodil, že to chtělo nějaké vánoční V.I.M.ko, neváhal jsem ani na vteřinu. V Bruggách sice není sváteční klasika, která by si tenhle štempl vysloužila dlouhými roky ověřovacích repríz. Je to ale film, který bych tímhle textem rád dotáhl na startovní čáru. A za pár let si řekneme, jestli jste si zábavný i tragický výlet Raye a Kena rádi připomínali společně s Vánočními prázdninami a Smrtonosnou pastí, nebo jestli vás to nutkání záhadně opustilo.

Jo a ještě jedna věc. Než umřete, jeďte se ku*va podívat do Brugg!

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace