Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
V Bruggách | In Bruges | 2008
csfd  imdb
US premiéra: 08.02.2008
CZ premiéra: 08.05.2008
režie: Martin McDonagh
hrají: Colin Farrell, Brendan Gleeson, Ralph Fiennes, Ciarán Hinds, Clémency Poésy

V Bruggách: DVD


ikona
k0C0UR
 

Vidět Bruggy a zemřít. Tak přesně takhle smýšlí o poetickém belgickém městečku postava Ralpha Fiennese v debutu Martina McDonagha, zatímco postava Colina Farrella pouští z úst něco v tom smyslu, že pořád trčí v těch „zas*anejch Brugách“ a jestli bude jen o kousek déle, uvidí Bruggy a opravdu bez nadsázky zemře. Nudou. To vám ale rozhodně nehrozí. Velice ostrá a velice vtipná gangsterka se sice tváří tak nezávisle a tak rychle se v ní mluví, že by mohla jednoho odpuzovat, byla by to však velká škoda. Ostrovtip, nadsázka, násilí a přesné typové obsazení dělají z Brugg nejen jednu z nejlepších žánrových podívaných, na které můžete narazit za poslední léta, ale i návrat k tomu, čemu se říká „prostá radost z filmařiny“. Glesson s Farrellem polovinu filmu prochodí po městě, na které jeden nadává a druhý si ho užívá, pořád dokola se špičkují jako malí kluci a přitom kdesi za tím vším se vznáší aura nájemných vrahů, kteří mají nařízeno počkat na další pokyny od tajemného bosse. Ten je ve finále tak suchý, aby to bylo opravdu vtipné a přitom obvykle zásadový a nekompromisní, aby z něj šel strach (a proto ho hraje právě Ralph Fiennes). Druhá půlka filmu je pak napínavou akční honičkou, kde se všechny roviny příběhu pečlivě propletou, přičemž dají šanci jak náhodám, tak přesný plánům, které se samozřejmě nevydaří tak úplně do puntíku. Zmiňované trio herců si pak užívá celých devadesát minut šílenou jízdu v barvitém světě plném pistolí a suchých hlášek, který by McDonaghovi mohl závidět i leckterý zkušenější filmař. Proto oba palce nahoru. A na adresu Colina Farrella nezbývá než říct: Ano. Víc. Mnohem víc takových rolí. Prosím. (8-9/10)

Společnosti H.C.E. putuje pochvala: V Bruggách přichází do Čech ve stejné bonusové výbavě, jakou můžete nalézt na zahraničních edicích: Výčet můžeme začít klasickým making of „V Bruggách“ (s režisérem jako hlavním aktérem), pokračujeme přes Výlet lodí po Bruggách, což je turisticko-vlastivědná vsuvka bez explicitních momentů, kterých se naopak dočkáte ve zbytku bonusů. Téměř 18 minut vypuštěných scén napovídá, že někoho ve střižně muselo hodně bolet srdce než se film dočkal výsledné podoby. Opravdu vtipných momentů je tu přehršel a dle mého skromného názoru klidně mohly téměř všechny ve filmu být, aniž by ho nějak výrazně zpomalovaly. Zkažené záběry nejsou překvapivě tak vtipné, jak byste asi čekali a totéž se dá říci i o krátkém sestřihu některých momentek, které působí poněkud „vatózně“. Stále je však o co stát – i vzhledem k tomu, že k podobnému filmu bych bonusy vůbec nečekal. Za 299Kč je to téměř jasná koupě – trvanlivost filmu je totiž obrovská.

Zvuk: Dolby Digital 5.1 - anglicky, česky
Titulky: české...
Datum vydání: 22. 9. 2008
Cena: 299,-

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace