Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Úsvit | 2023
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 05.10.2023
režie: Matěj Chlupáček
hrají: Eliška Křenková, Miloslav König, Milan Ondrík, Marián Mitaš, Luboš Veselý

Úsvit: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Mr. Hlad

Úsvit jsem v Karlových Varech neviděl, ale o novém filmu Matěje Chlupáčka se rozhodně mluví pozitivně. A i kdyby ne, tenhle trailer by mě asi přinutil, abych se do kina začal těšit. Už ten minulý ukázal, že když čeští tvůrci chtějí, dovedou sestříhat upoutávku, která člověka naláká do kina a tady to funguje i napodruhé. Nepříjemné smyčce, na domácí produkci nečekaně velkolepá výprava, Eliška Křenková, která dovede být v jednu chvíli roztomilá a o pár vteřin později skoro až děsivá a do toho velmi nepříjemná atmosféra a náznak, že se budou dít velice nehezké věci. A přitom pořádně nevíme jaké. Je to sympaticky znepokojivé a audiovizuálně materiál působí příjemně nečesky a ambiciózně. Podle prvních reakcí to navíc vypadá, že za povedeným trailerem se skutečně schovává i povedený film. Takže za mě dobrý. Velmi.  

Úsvit: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Spooner

Hezká práce. Sice mám stále malinko problém s vizuálem, který mi úplně nesedí a v některých záběrech vypadá Úsvit podle mého jako lepší televizní film, jinak ale se nám tu ale rýsuje na české poměry netradiční žánrovka, která by mohla být na tuzemské scéně značně osvědčující. Chlupáček evidentně poctivě opisoval od zahraničních tvůrců v čele s Ari Asterem a láká na hezky atmosférický a správně mrazivý kousek, který bude táhnout viditelně opět přesná Křenková. Trailerové ručičky navíc taky pěkně opisují od zahraničních zdrojů a dokáží si skvěle hrát s gradací, hudbou a čím dál tísnivější atmosférou. Jen je škoda, že původní tajemná atmosféra se tvůrcům trochu rozpadá a ukázka toho prozrazuje možná až příliš mnoho. I přesto jsem na tento český zářez ve Varech hodně zvědavý.

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Úsvit: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
TedGeorge

Hezké, ale k hlasitému jásání mám daleko. Na Ariho Astera si každý vzpomene už při prvním záběru a já se trochu bojím, jestli si Matěj Chlupáček nenaložil víc, než může sníst. Mně by vážně úplně stačilo, kdybych se dočkal tísnivé a nekompromisní detektivky z nádherných horských kulis, kde se člověk bude bát o těhotnou Elišku pomalu stejně intenzivně, jako o zbouchnutou Frances ve Fargu. Bůh ví, že parádní žánrovky se v české kinematografii dočkáme jednou za uherský rok (a to jsem ještě hodný). Řemeslně povedený a akurátně dlouhý teaser však více než cokoliv jiného připomíná, že ambice tvůrců sahají daleko za tatranská plesa a jejich utopie s poslušnými dělníky, spěšně budujícími baťovský Zlín ve slovenské verzi, jistě nabídne i komentář ke stavu dnešních věcí. Pokud se to tvůrcům nerozsype pod rukama, budu první, kdo zatleská.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace