Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Únos vlaku 1 2 3 | Taking of Pelham 123 | 2009
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 12.06.2009
CZ premiéra: 03.09.2009
režie: Tony Scott
hrají: Denzel Washington, John Travolta, John Turturro, James Gandolfini, Luis Guzmán

Únos vlaku 1 2 3: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

„Life is simple now. They just have to do what I say.“ Wow, John Travolta skutečně ví, jak zaujmout. Ve fešně scottovsky stylizovaném traileru znovuobjevuje tu část sama sebe, která řve na diváky „zatraceně, vždyť já mám charisma jako blázen, proč točím tak špatné filmy?“. A Scott už se nedokáže udržet na uzdě, jako dovedl v minulé ukázce. Vzduchem lítají jeho oblíbené filtry a rozostřovačky, i když se tu dneska střihá pořád poněkud mírněji, než jsme u něj zvyklí. Tohle všechno platí pro první polovinu traileru, která uvádí oba borce (Travoltu a Washingtona) na scénu a svede je k jednostranně chtěné konfrontaci. Pomine-te li to, že málokdy uvidíte logo filmu už v první půlminutě ukázky, až do okamžiku, než John Turturro legračně vypoulí oči na váš monitor, se tu nic mimořádného děje. Tedy zdánlivě. Střihačská partička od Pelhamu totiž už od začátku začíná pomalu vetkávat mezi obrazy ono slavné „tense“, aby vás od bodu zmiňované okopouličské momentky nakopla do výšin naprosto nevídaných. Poznáte to podle toho, že sebou najednou nervózně cuknete. Zlámaný rytmus (avšak umětelsky!) mimo jakékoliv zvyky, Travoltův countdown, doprovodné kytary (vystřídaná naléhavou elektronickou smyčkou) záhy tvoří velkou trojku pro tenhle den. Trojku, která na těch pár vteřin zcela zahltí smysly a má tu moc vás dostat pod křídla absolutního hodnocení (ohulené repráky podmínkou!). Zpětně si pak lze uvědomit, jak je dobrá i ta první půlka. Na ploše dvou a půl minut se s přehledem zvládl dovyprávět celý film, aniž by ztratil cokoliv na stylu a něco podstatného vynechal. Nevídaný kus, takže to s tím absolutním počtem pěticípých mrch prostě risknu. Na nich se bezpochyby neshodneme všichni, ale soukromě se vám přiznám, že – jak říkají s oblibou Američani – "this just made my day".

Únos vlaku 1 2 3: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Tony Scott se na první pohled zmírnil a opět povolal do první linie svého vrchního oblíbence (říkejte si, co chcete, ale nikdo v současnosti neumí lépe z Washingtona ždímat jeho potenciál). Tyhle dvě ingredience se výborně doplňují s třetí – Johnem Travoltou se správným „villain“ lookem a nekompromisní zásadovostí, která dělá mžitky před očima všem policejním vyjednavačům. Film je zjevně velmi konverzačního rázu – na Scotta až překvapivě moc –, a tak trailer není jiný. Dvouminutová názorová výměna je přesto prošpikována oku lahodícím piruetám dopravních prostředků a spoustou jiných dravých záběrů zdůrazňujících kinetiku celé kauzy. Včetně samotných rozhovorů, kde neposedná kamera provádí ekvilibristické prostocviky hodné vrcholných olympioniků. Duševní rozměr Scottova filmu je zase kdesi u bodu mrazu (ano, to znamená mimojiné i to, že vypadá cool), ale co naplat – všechny trumfy jsou tentokrát na jeho straně a primární orgány každého srdcaře ze staré školy se teď musí tetelit blahem. Fajn námět, sexy obsazení a chvilkové záblesky filmového ražení z dob Bruce Willise v bílém tílku. Není proč se netěšit - a tady je to navíc sestříháno tak chutně (včetně Travoltova countdownu), že to platí hned dvojnásob.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace