Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Let číslo 93 | United 93 | 2006
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 28.04.2006
CZ premiéra: 24.08.2006
režie: Paul Greengrass
hrají: J. J. Johnson, Gary Commock, Polly Adams, Opal Alladin

Let číslo 93: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Milí studenti, dneska se toho o filmu naučíme víc než byste od jedné ukázky očekávali. Nejprve se dozvíme, jak poměrně levně vydělávat peníze: Vezměte si námět, který otřásl celým národem, napalte do něj jednou slogan „V den, kdy jsme se postavili strachu, jsme i našli odvahu“ a téměr hororová látka, blízká i poslednímu opraváři plynových kotlů, dokoná zbytek. Stačí jen neurvat si ostudu u recenzentů a nezlehčovat vážnost situace. Druhou položkou na dnešní prosvištění bude „Greengrasovská kamera“. Dnes už terminus technicus, který plně pochopíte už v sedmnácté sekundy, když si instabilní ruční záběr zazoomuje na letušku objednávající na palubu bryndáčky a kompletní ročník časopisu Leo. Než zazvoní, a vy budete o přestávce koukat zase holkám do výstřihu i kousat svačinky, které vám připravily vaše maminky, ztratíme ještě pár slov za ultimátně realistický přístup páně režiséra, jenž se ani nestylizuje do extra syrového dokumentaristy, ani neláká k hollywoodské patos-story, v níž by se dvacetkrát víc filtrovalo a z řídícího centra sálaly věty s větší pointou než „Ó můj bože.“ U Greengrasse za podpory Johna Powella by ovšem asi jen naivka čekal neúspěch i v tak obyčejné záležitosti, jakou je filmový štáb šmírující pár sebevražedných hrdinů na palubě letu 93.

Let číslo 93: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Ach jo. Už jsem se začínal po vánočním trailerovém suchu pomalu těšit, že se distribuční společnosti konečně uvolily naplnit naše hladové krky nějakou vypalovačkou… avšak ihned po pár prvních vteřinách ukázky k Flight 93 přišlo těžké vystřízlivění. Dvouminutová ukázka avizovaná jako trailer je ve skutečnosti chytře maskovaným teaserem, který má zřejmě rozvířit vody diváckého nadšení pouze svou existencí. Tvůrci totiž zjevně nepočítají s tím, že si ho někdo stáhne. Nedokážu si jinak vysvětlit nic z toho, co se tu vlastně děje, a pokud ano, přijde mi to nudné a nezajímavé až k pláči. To je totiž tak: Teaser na Flight 93 je z oné slavné škatulky u nás neslavně pohřbívaných teaserů, kde se z prdu dělá vzducholoď a kde se tvůrci snaží navodit atmosféru barevnými přechody či nějakými jinými grafickými exhibicemi. Děje se tak opět ve chvíli, kdy velmi pravděpodobně neexistuje jediný natočený frame a vaří se prostě z vody. A abych vám tedy přiblížil, o co že tu vlastně kráčí: Na radaru je vidět letadlo… a pořád… a ještě. I po minutě, i po minutě a půl, prostě neustále. Občas na vteřinu zmizí, aby se objevilo jinde a s jinými souřadnicemi, občas je větší, občas menší. O podkres se rovným dílem dělí polohlasy několika lidí a rozvláčná pseudomysteriózní hudební linka a celé to trvá takhle dlouho. Říkejte mi cynik, ale takováhle rozvleklá nuda, byť tématicky aktuální, mě prostě nedojímá.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace