Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Let číslo 93 | United 93 | 2006
csfd  imdb
US premiéra: 28.04.2006
CZ premiéra: 24.08.2006
režie: Paul Greengrass
hrají: J. J. Johnson, Gary Commock, Polly Adams, Opal Alladin

Let číslo 93: DVD


ikona
Cival
 

Co k filmu dodávat, když byla jeho dokonalost probrána nastokrát tam a zase zpátky? Asi nic. Kdo neviděl, měl by se po Letu č. 93 za každou cenu poohlédnout – ne kvůli tomu, aby šel s davem. Skutečnost, že se v kontinentální Evropě Greengrassovo dílo líbí snad doopravdy všem, vypovídá o velkých nadějích na neslýchaný zážitek i u vás doma. Dokonalá souhra hudby, roztěkané kamery, hbitých střihačských nůžek a Greengrassova citu pro rekonstukce skutečných událostí vás u domácího kina jistě nesešrotuje tolik jako v multiplexu, i tak byste se ale měli nechat naočkovat. Dřív než přijde obludné World Trade Center. (10/10)

Při pohledu do bonusové sekce se sám sebe ptám, jestli má vůbec cenu DVDčko s filmem o tak drastické události – která je navíc v živé paměti – vybavovat přídavnými materiály. Kombinace zádušních mší za padlé a čistě komerčního artiklu, jehož se má prodat do co nejvíc domácností... nevím, nějak mi to nevoní. Ale to je asi jen můj problém, na který jsem měl zapomenout už při zmínce o tom, že Greengrass roztáčí své kamery okolo 11. září. Jakým způsobem, to vám může přiblížit jeho výživný audiokomentář. Naopak do smutné nálady se vás pokusí uvrhnout hodinové menu, jež propojuje film s pozůstalými po nedobrovolných hrdinech ze „čtvrtého letadla“. Poslechnete si pár jejich výpovědí, prohovoříte, projdete se slavnostní premiérou... a pak si můžete přečíst Pamětní listy. To jest čtyřicet životopisů všech obětí Letu číslo 93. Nebude to hezké počtení, a proto jej máte v češtině.

Obraz: 2,35:1
Zvuk: Dolby Digital 5.1 - anglicky, česky, maďarsky, polsky
Titulky: české...
Cena: 499,-
K mání od: 26. 2. 2007

© copyright 2000 - 2022.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace