Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Underworld: Probuzení | Underworld Awakening | 2012
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 20.01.2012
CZ premiéra: 19.01.2012
režie: Måns Mårlind, Björn Stein
hrají: Kate Beckinsale, Michael Ealy, Sandrine Holt, Robert Lawrenson

Underworld: Probuzení: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Inu… proč ne. Skopičiny, které musí provádět nesmrtelná latexová diva Kate Beckinsale, jsou celkem sympatické. Vydatně se hopsá, střílí a kuchá, přičemž tvůrci evidentně ví, odkud čerpat inspiraci (a tak je akce občas šmrncnutá videoherními postupy), nebo tuší, kam postavit kameru a jak zatemnit scénu, aby nástup hrdinky působil stylově. Solidní akční střípky se bohužel nepojí v adekvátně úderný klip, což je trochu škoda, protože i slušný obsah ve výsledku působí mdle. Chlupy na nohách vám stát nebudou, nehty neodletí pod přívalem adrenalinu. A ani se vám nerozbuší srdce kvůli Seleniným proporcím – ty jsou sice stabilním pozitivem, ale nový režisér o ně nepečuje s takovou nadrženou slinou, na jakou jsme si zvykli, když Underworldy režíroval Katein budoucí manžel Len Wiseman. Pokud Underworld neuspěje, asi to úplné překvápko nebude.

Underworld: Probuzení: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Hm, tak na tomhle bude omladina přežívat, než dorazí pátý Resident Evil. Underworld: Probuzení vrací do hry oblíbenou upíří samici Selenu. Jinak se ale stále pohybujeme na úrovni béčkového výplachu, u kterého odhadnete zbytečnou účast 3D ještě dřív, než vám ji prokecne příslušný mezititulek. Tentokrát se bude o osud světa bojovat v poněkud civilnějším prostředí než posledně. Nic to ale nemění na tom, že na vás trailer vyvalí akorát dvouapůlminutovou změť akce, zastarale vyhlížejících vlkodlaků a rádoby cool ptákovin, které nás v minulých letech otravovaly možná až příliš. A ani jednou z toho nebylo nic pořádného. Underworld samozřejmě pořád má svoje věrné fandy, pokud ale brzy nepřijde s nějakou přidanou hodnotou (i takový Priest alespoň sliboval megaměsta a kung fu kněze), mohl by opět rychle zaparkovat v zapomnění. Zadní náhled na plazící se Kate Beckinsale přeci jen nedostane do kina každého.

Underworld: Probuzení: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Underworldům jsem nikdy neholdoval, ale jeho trailery mě nemohly ničím urážet. S ohledem na materiál se z nich vždycky dá vytřískat poměrně efektní klip (nebo rádoby efektní), se solidním nástinem digitální akce a tunou prostoru pro tělesnou schránku Kate Beckinsale. Platí to i tentokrát a rovnou beze zbytku. Digitální akce je solidní a nestihnou ji úplně znevážit zpomalovačky, díky čemuž se Underworld hlásí svému publiku přesně v té formě, v jaké  jsme zvyklí. Je to pořád taková braková sci-fi výplachovka, která se tváří zbytečně seriózně i zbytečně áčkově… protože kdovíjakou vážnost, hloubku a naleštěnost od ní už dávno nikdo nevyžaduje. Statická porcovačka v chodbě sice zklame svou strnulostí, ale jinak se nic moc namítat nedá: Kolem slušivých kostýmků Kate se motá pár potvor a padouchů, tak aby příznivci žánru dostali přesně to své. Jen bych štábu doporučil koupit příště lepší žárovky – v žádném jiném filmu světla tolik neblikala. 

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace