Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Ulovit miliardáře | 2009
csfd  imdb
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 01.10.2009
režie: Tomáš Vorel
hrají: Tomáš Matonoha, Jiří Mádl, Ester Janečková, Miroslav Etzler, Milan Šteindler

Ulovit miliardáře: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Wow, Češi dnes a denně zvládají překvapovat. Když už má člověk pocit, že je z filmového předpeklí pryč a vzhlíží k nějaké relativní jistotě (Gympl poměrně potěšil), i Tomáš Vorel začne kameňákovatět a troškovatět. Dopadlo to v podstatě jako minule, jen z toho vypadl Wichův chytlavý hudební podkres a zbyla marnost, kvůli které nestojí za to ztrácet slova – to se opravdu musí vidět. Nejhorší je, že Vorel je inteligentní člověk a je za tím v pozadí znát, že všechno je to jedno velké účelné divadlo a opravdu to takhle natočit chtěl. Bohužel, existují hranice, které by se neměly překračovat, i když je určitě zajímavé vidět, co je za nimi. Ale vážně si teď nedokážu představit, že to Vorel nějak geniálně podchytil a vyvážil a že by to mohla být hra tak sofistikovaná, že se z toho v kině vyloupne geniální stylizace a všichni budou říkat, že režisér uhodil hřebíček na hlavičku. Spíš mám pocit, že zůstane někde sám v rohu jako nepochopený extravagantní génius, kterého možná docení příští generace. Předpokládám, že ta bude brát zase úplně jiné drogy, než se berou dneska, a věci to pravděpodobně dost pomůže. Buď pochválen alespoň nevídaný vizuál – ten jediný chrání Miliardáře od pádu do přehluboké jednohvězdičkové propasti, kde už se druhý den převaluje Kněžna Libuše. Mimochodem, Ester Janečková v klubu s plnou pusou voiceoverů, to už není předpeklí – to je čiré peklo.

Ulovit miliardáře: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Každé malé dítě už dneska ví, že udělat dobrý trailer chce zkrátka a dobře fištrón. Je třeba určit si směr, koncepci, zvolit styl, ten „správný“ sestřih a vybrat hudební podkres, který to bude všechno zastřešovat. U Vorlovic famílie se vyjma bodu posledního zapomnělo úplně na všechno. Wichův (jinak poměrně chytlavý) hudební podkres maluje rozporuplnou atmosféru nad stylizovanými obrazy z éry němého filmu, kterým nechybí bizarnost sklepácké politiky, ani Vorlova typická karikaturnost. Ale ve své podstatě je to jen obyčejná nuzná představovačka herců bez jakéhokoliv vývoje, kde může být pořadí obrazů libovolně zaměněno a naprosto nic se nestane. Pokud se ptáte, zda je to dobře, pak samozřejmě není – on to v podstatě vůbec není trailer, ale spíš závěrečné titulky k filmu samotnému. Když se u nich zastavíte a znáte kontexty předchozího děje, možná to může být zábavné. Bez znalostí těchhle kontextů to zábavné není - zbývá jen podivínské cosi, co se rádo vydává za umění a kde se nosí zabijácké gangsta výrazy (Mádl je skutečně vtipálek). S českými trailery se tenhle týden roztrhl pytel a zeptat se mě někdo před týdnem, na koho si vsadím, sáhnul bych rozhodně po koni jménem Vorel. I mistr tesař se ale zjevně někdy utne – tohle je i přes pěknou kameru a silácká gesta jasné poslední místo. Ta snaha udělat něco navíc tu prostě vidět není. A duo Šteindler-Carda snad ani nepotřebuje komentář. Proboha :).

© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace