Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Twilight sága: Zatmění | The Twilight Saga: Eclipse | 2010
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 30.06.2010
CZ premiéra: 30.06.2010
režie: David Slade
hrají: Kristen Stewart, Robert Pattinson, Taylor Lautner, Billy Burke, Ashley Greene

Twilight sága: Zatmění: MTV Awards Promo


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Cenám MTV podle předpokladů vévodili upíři přejetí Primalexem Polar, logicky se proto musela roztouženým twilighťačkám předhodit nějaká nová vábnička. Teaser znají nazpaměť, akční trailer by odehrály slovo po slovu, tudíž bylo nutno ukuchtit spot nový. Jenže na finální trailer je ještě času dost. Zrodil se tudíž alespoň kompromis, jenž směšuje jednu devadesátisekundovou scénu a úderný trailerový apendix, v němž jsou asi tři nové záběry. Rád bych na jejich souběh nakydal špínu. Přeci jenom je zrůdné, že jsou filmy jako Nový měsíc vynášeny na piedestal a že se herecký um od jisté doby měří jen na ochotu ukázat před kamerou pekáč buchet (Taylor Lautner za to dostává snad ještě víc milionů než Megan Fox). Jenže už bylo dost času se s trudnými fakty smířit – a protože se mi to povedlo (nebo mě posedla zvláštní vlna blahosklonnosti), připadá mi tohle promo vcelku ucházející. Mantinely jsou samozřejmě nastaveny stále stejně a pohyb mezi nimi občas hodně bolí, ale úvodní klípek vykazuje díky zvukovému podkladu i solidní atmosféru a střemhlavý dovětek opětovně funguje bez vážnějších objektivních námitek. Navíc to Kristen Stewart v kapuci dost sluší a v jejích očích se odráží i něco malinko hlubšího než jen „tvař se utrápeně a nachystej si žiletku“, plus Pattinson vedle ní jako by se chvílemi posmíval přímo Lautnerovi. Tomu svalnatému cvaldovi se musí smát všichni, takže jenom dobře. Zdá se mi to, nebo se doopravdy nenápadně suneme nahoru?

Twilight sága: Zatmění: Teaser 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

A ono to jde. Kdyby v druhém teaseru Zatmění nebyli Bella, Jacob a Edward, a místo nich nám bylo představeno jen nové upíří béčko od Davida Sladea, asi bychom se na něj houfně začali těšit. Takhle bohužel víme, že první pořádné upíří bitce přecházely čtyři hodiny depresivních konverzací na téma "mám být se svalnatým opravářem motorek, nebo s blýskavým a věčně zamračeným nesmrtelným hezounem?". A že společně s porcováním vlkodlaků dostaneme i další dávku utrápených pohledů a bezcílného chození po lese. Po tom ale dnes není ani vidu ani slechu, protože se v Summitu konečně rozhodli plnit svoje sliby. Zatmění má totiž být i filmem pro kluky, pročež nám v upoutávce leze z vody upíří armáda (= zhruba 10 lidí), která si to posléze rozdá se spojenými silami chlupáčů a "těch hodných" krvesajů na jedné velké louce. A protože nízká kvalita halí triky a všude kolem duní chorály... vypadá to vlastně docela fajn (i když to je pořád jenom jedna velká louka!). Za atmosféru a tempo tedy dnes nekonfliktní tři hvězdy, a uvidíme, jestli to R-Patz, K-Stew a spol. příště rozbalí ještě víc.

Titulky ke stažení ZDE.

Twilight sága: Zatmění: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
duro

Odhoďme naivitu a postavme se tváří v tvář faktu, že se žádná sladeovská revoluce nekoná. Zatmění má úplně stejný vizuál jako předchozí díly (téměř jsem napsal, že je ve stejném stylu, ale to by byla urážka slova „styl“). Tááákže tady máme tradiční přelet nad jehličnany, tradiční potulky luhy a háji, tradiční detaily roztoužených/trpících pohledů ústřední trojice. Nic nového se nekoná ani po obsahové stránce, pořád to vypadá na tu samou bezkrevnou romanci. Osobně mám dojem, že herci (a „herci“) trochu lépe hrají a dávají do těch otřesných keců víc srdce, ale očekávat nějaké výraznější zlepšení v tomto směru je asi stejně naivní jako doufat, že Slade nakonec přece jen vytasí tu sekeru. Takže je to opět stejná písnička, navíc děsivě laciná (jedinou dekorací je tátova kuchyň). Přesto trailer není zahozenou příležitostí. Ta struktura „nejdřív drásavé milostné drama (se všemi myslitelnými smajlíky, jaké jen jsou k dispozici) a pak trochu rytmu a napětí“ (detto) docela funguje a hudba tomu hodně pomáhá. Veliká škoda, že trailer není ještě tak o půl minuty delší a negraduje k něčemu dynamičtějšímu, než je jeden skok přes potok (jak se říká u nás na dálném východě: „Behom behotom, skokom... atd.“). Na druhou stranu, možná bychom se zase dočkali nějakých digitálních vypelichanců, což si rádi odpustíme. Za jejich absenci vděčně sázím i třetí hvězdičku.

Titulky ke stažení ZDE.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace