Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Tvůj snoubenec, můj milenec | Something Borrowed | 2011
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 06.05.2011
CZ premiéra: 12.05.2011
režie: Luke Greenfield
hrají: Kate Hudson, John Krasinski, Ginnifer Goodwin, Ashley Williams

Tvůj snoubenec, můj milenec: Recenze


ikona
imf
Chcete kvalitní romantickou komedii? Tak sněte dál... 

Dámy a pánové, hodlám tenhle film nakopnout s rozeběhem, takže nebudeme dlouho chodit kolem hašeného vápna... byly doby, kdy jsme plakali nad tím, že romantické komedie nejsou vynikající, ale jen průměrné. A teď se osudem zkoušený žánr dostává do fáze, kdy najít ten průměr se rovná naštípnuté zlaté žíle na Klondiku.

Tvůj snoubenec, můj milenec je ovšem jen bezcenná ruda (což se rýmuje s nuda, stejně jako se Dex - hlavní mužský hrdina - rýmuje se sex), přičemž český distributor usnadnil těm pomalejším práci a vyspoileroval zápletku už v názvu. Milostný trojúhelník se začne rýsovat zhruba ve dvacáté minutě. Rachel (Ginnifer Goodwin) je hodná holka pro všechno, Darcy (Kate Hudson) je její kamarádka, co do všeho strká nos a je neuvěřitelně otravná, a Dex (Colin Egglesfield) je jako chlap ztělesněním hříchu, který v noci straší všechny feministky. Ostatně jedna napsala knižní předlohu a ta druhá scénář. Nevím co očekáváte od autorky remaku Beverly Hills 90210 a Džungle rtěnek, ale vězte, že ženské jsou tu buď pitomé nebo velmi snadno manipulovatelné a mezi chlapy vítězí chcípák nad sympatický glosátorem celého toho chaosu, kterému někdo vznešeně přezdívá romantické trable.

Ginnifer Goodwin v tomhle filmu šlape na image hodné dívenky. Je to právnička, což naznačuje, že by měla nosit upnuté kostýmky, mít sestřih á la G.I. Jane a házet kelímky s přehřátým a předraženým kafem po komkoliv, kdo jí řekne, že nemá prsa (i kdyby to třeba byla pravda). Ve skutečnosti chodí načesaná jako do nedělní školy, každému na cokoliv kývne, pořád se přiblble usmívá a je tak zoufale nerozhodná, že byste ji do restaurace vzali jen jednou a umřeli při čekání na to, až si vybere z lístku o třech chodech. Sympatie k tak nevýrazné husičce jsou vám ovšem naservírovány hrubou silou, protože opačnou stranu prezentuje botoxem znásilněná Kate Hudson, která neustále na všechny huláká a snaží se úspěšně vzbudit dojem nejotravnější osoby v celém multiplexu. Proč s ní Ginnifer kamarádí a nepošle ji do háje (já bych ji poslal jinam, ale tohle je PG-13 film, což znamená, že se tu dost souloží, ale vy z toho nic nemáte), to je jedna velká záhada. Ale kdybyste v tom filmu účinkovali, asi byste si taky dávali pozor, protože jediná postava, která se chová logicky - Ethan Johna Krasinskiho - je pronásledována agresivní nymfomankou, posléze prohlášena za gaye, přestěhována do Londýna a ponechána se zlomeným srdcem svému osudu. Ekvivalentem v akčním filmu by bylo rozčtvrcení, zpopelnění a pozření mimozemskou příšerou. Ne nutně v tomhle pořadí.


Přehrajte si trailer
Ale zpátky k tomu, na čem záleží. Na Ethanovi rozhodně ne, takže pokud si myslíte, že právě on slízne smetanu, nechte si zkalibrovat intuici, případně přijměte za fakt, že do žen a melounů prostě člověk nevidí. Colin Egglesfield, průměrný imitátor Toma Cruise, je učebnicový slaboch, takže když zjistí, že Ginnifer je do něj zamilovaná od studentských let a nechala ho Darcy jenom proto, že jí nechává všechno, rozhodne se pár týdnů před svatbou (s Darcy) zkušebně spát s oběma, ve stejném stylu jako když zkoušíte matrace v IKEE. Pak chvíli váhá, všichni jsou rozmrzelí, nakonec se rozhodne, že svatba tedy bude, a pak ho zachrání Deus Ex Machina se surfovým prknem, načež hlavní hrdinka stejně odevzdaně jako ve zbytku filmu popadne jeho leklou rybu (...jako ruku myslím) a spolu odejdou do závěrečných titulků. Je to slušná facka logice, morálce, ale i scenáristice jako takové.

Vůbec nejde o to, jestli by měly romantické komedie dopadnout dobře nebo špatně. Občas ani nemusí dávat smysl, ale zkrátka se to musí umět prodat. Tady se všichni chovají jako malé děti a dva měsíce před svatbou si nedovedou do očí říct, že jedna je čúza, druhá naivní husa a třetí se zas chová jako infantilní děvkař. Nebo tak nějak, nenapadají mě zrovna vhodné PG-13 ekvivalenty.

A nad tím vším pokojně spí největší zklamání celého filmu, podpásovka, kterou jsem utržil až při rolování titulků. Režíroval Luke Greenfield - chlápek zodpovědný za Sexbombu od vedle - film živý, hravý, roztržitý, plný skvělých herců, co zkoušeli, jestli nejde jít za roh stránek diktovaných scénářem. Jak hluboko lze klesnout s blbou předlohou, umolousaným soundtrackem a hromadou znuděných celebrit... 

Verdikt

avatar2/10

imfHodnocení redakce

 • avatar3/10

  Spooner


Hodnocení čtenářů

 • avatar4/10

  acheron

 • avatar6/10

  Susanne

 • avatar4/10

  Livia

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace