Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Bláznovo zlato | Fool´s Gold | 2008
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 08.02.2008
CZ premiéra: 24.04.2008
režie: Andy Tenant
hrají: Kate Hudson, Matthew McConaughey, Donald Sutherland

Bláznovo zlato: Recenze


ikona
Cival
 

90. léta měla Julii Roberts s Richardem Gerem. První roky 21. století měli v podobném stylu ovládnout Kate Hudson a Matthew McConaughey. Povedlo se? Rozhodně ne úplně. Bláznovo zlato nevydělalo za mořem devíticifernou sumu v dolarech, tak jako jejich předchozí romantická spolupráce Jak ztratit kluka v 10 dnech. Kvalitativně přitom taky není zrovna o co stát. Takže, sejdou se tahle dvě nová americká zlatíčka ještě někdy v budoucnu? Uvidíme... Kariéru jistot, na jejichž bedra můžete položit jakýkoliv přírůstek z žánru romantická komedie, mají každopádně pořád slušně rozjetou (stačí nahlédnout do seznamu připravovaných projektů na IMDb). Diváky platící za Bláznovo zlato ale budoucnost moc zajímat nemusí. Důležitější je otázka „jít, či nejít“, položená právě teď, těsně před výběrem večerního programu.

Za sebe říkám spíš ne. Důvody? Předvídatelné...

Bláznovo zlato rozhodně nemá tak vděčnou zápletku jako Jak ztratit kluka v 10 dnech. Nenaváží se vtipně do všech těch nesnesitelných partnerů a partnerek, o které jste v životě zakopli anebo o nich alespoň četli nebo slyšeli. Nepluje na milostných avantýrách, které brzy končí fiaskem, ale brousí dost omšelé dobrodružné schéma o hledači pokladů, který, ehm, hledá poklad. Můžete hádat jestli ho najde nebo ne (máte jen jeden pokus... a uhádnete), jenže v tom netkví podstata problému. Mnohem důležitější je, že všechny zlatokopecké oplétačky na nás mávají na desítky minut dopředu, aniž by v nich bylo cokoliv zajímavého. Záporáci, kteří dlouze hrozí, a pak shazují naše hrdiny do vodou zatopených šachet byli okoukaní už v době Krokodýla Dundeeho a Michaela Douglase v saku Jacka Coltona, co teprv teď. A co teprve ve filmu, kde se všechno dobrodružství vecpe do jednoho letadla, jedné letící šavle a jednoho plavajícího McConaugheyho. Zkrátka, exotické srandičky tu jsou jen za vyvařenou ozdobu, která sama o sobě nemá čím oslovit.   

Primitivní zápletkou, které by se vysmáli i hloupoučcí Lovci pokladů, samozřejmě načechrává spousta milostného hašteření. Matthew se tu nosí jen v šortkách, s modrýma zářivýma očima a pověstí sexuální mašiny, Kate má vždy perfektně načesaný účes, plavky menší než nadvakrát přeložená stokoruna a ve tváři výraz, že pokud po ní její protihráč jen mrkne, budou se dít věci, u nichž by i Jenna Jameson cudně klopila oči. Bohužel chemie téhle dvojky se omezuje jen na standardní dávky charismatu a fyzický vzhled (v překladu: oba vypadají sexy... ale co z toho?) - v dialozích se Bláznovo zlato zadrhává, už proto, že ani jedna z titulních hvězd nemá co hrát, čím přitáhnout, a tak většinou jen postává, lehce rýpe do ex-partnera a dál jen vyzařuje sympatie, bez nároku na nějakou libůstku darovanou od scenáristů.

Bláznovo zlato je prostě romantikou točenou na volnoběh. Těch pár slušných point jsme už s velkým předstihem poznali z traileru a v podstatě ničím dalším, kromě již oslavované fyziognomie obou hlavních hvězd, se Bláznovo zlato třpytit nemůže. Snad jen šílenci, co si chtějí otevřít muzeum nejdivnějších vedlejších postaviček filmové historie, si budou lebedit při pohledu na znuděného Donalda Sutherlanda, ukoktaného zlatokopeckého sidekicka, který si odběhl přímo z Transpottingu, i u té zakrslé holčiny v kšandách, která se nemůže rozmyslet jestli je dvacetiletou sexbombou nebo protivnou třináctkou, jíž tatík zapomněl předplatit další ročník Dívky. Úžasné obludárium. Tím ale končíme.

Komu v kině stačí odleželé řemeslo, jehož jedinou funkcí je, aby jakž takž ubíhalo před očima a pak rychle odeznělo z hlavy, ten možná lamentovat nebude. Ostatní by ale určitě měli investovat rozumněji. Buď do opravdové komedie, opravdového dobrodružství nebo opravdové romantiky. Tímhle bláznivým balením „3 v 1“ neušetříte.

Verdikt

avatar4/10

Cival

Čestvě rozvedení manželé, jimž hormony pořád pletou mozek, se tak trochu proti své vůli dávají zase dohromady. Proč? Protože poklad! Pro trochu zlata šli by světa kraj, než tam ale dojdou, musíte se s nimi provléct okoukanou a stereotypem zasmrádající kombinací dobrodružství a romantiky. Hollywood umí při svém sázení na jistotu někdy pořádně nudit. Fanoušky Kate Hudson a Matthew McConaugheyho potěší alespoň nekonečné sledování jejich odhalených těl.Hodnocení redakce

 • avatar4/10

  KarelR


Hodnocení čtenářů

 • avatar3/10

  Revan

 • avatar3/10

  rcorp

 • avatar4/10

  naomie

 • avatar3/10

  Charlotte

 • avatar5/10

  ragnar

 • avatar5/10

  kyller

 • avatar5/10

  Jin

 • avatar3/10

  bender22

 • avatar8/10

  Tim007

 • avatar6/10

  Young student

 • avatar4/10

  christinecka

 • avatar5/10

  PraSiteL

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace