Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Tropická bouře | Tropic Thunder | 2008
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 13.08.2008
CZ premiéra: 18.09.2008
režie: Ben Stiller
hrají: Ben Stiller, Jack Black, Robert Downey Jr., Justin Theroux, Jay Baruchel

Tropická bouře: International trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Těžko říct, proč je to v poslední době tolik „trendy“, nicméně děje se to a asi bychom si na to měli zvyknout: International trailery sázejí na vlastní montáže sestavené převážně z úplně nových záběrů, diktují si vlastní tempo a jejich cesta k cíli (=divákově zrychleně tepajícímu srdci) má poněkud odlišný průběh. A ač většinou tvrdím opak, dneska je třeba poslat palce nahoru zámořským střihačům – jejich minulý trailer má mnohem větší říz a šťávu než ten dnešní zpoza evropských luhů a hájů. Jistě, Stiller, Downey Jr. i Black jsou pořád třeskutě vtipní, jenže v okamžiku, kdy se hraje na „zoolanderovské“ dialogy, s přehledem prohrávají se zámořskými dvojníky v alternativních (adrenalinovějších) sestřizích o celou délku. To, co může fungovat v rámci celovečerního filmu (=sofistikované dialogy o nesmrtelnosti brouka), se nestačí na ploše international traileru ani ohlásit. Snad i proto působí dnešní ukázka o dost pomaleji, o něco méně „crazy“ a celkově se zdá, že slovíčka jako spád a adrenalin nechala kdesi na trailerovém prahu spolu se spoustou jiných nepotřebných komponent. Výsledkem je sestřih, který potěší všechny potenciální fanoušky filmu (přece jen, těch nových záběrů je opravdu dost a dost), ale pravděpodobně zklame většinu z kolonie eMZáků, kteří denně hltají porce všeho, co jim z trailerového světa nadělíme. Snaha nicméně je a někde na půl cesty ji možná doceníte. Z minula už ale víme, že když se chce, může být mnohem lépe.

Tropická bouře: Necenzurovaný trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Červenější! Hustší! Krémovější! Filmový tým kolem taškařice Bena Stillera přidává na krvi, politické nekorektnosti a servíruje další čerstvou várku klasicky přemrštěných legrácek, které vás dostanou do kolen. Tedy jenom v případě, že je vám 18+! Pokud není, rychle odejděte, váš prohlížeč se zničí za 5 vteřin ;). Popravdě… mám pocit, že s mladými už dneska jen tak něco neotřese a tak je tahle trailerová červená znamenající stop pro pubertální adolescenty čistě formálním gestem asociace, která nemá ráda víc než jedno „fuck“ za několika minut. Obsahově jde pochopitelně o „stylizovanou prču“ ve smyslu nejlepší víry a snahy rozmetat mezi lidmi možná tak kusy přepracovaných bránic. Dialogy nasekané mezi efektní vizuální momentky a jeden příběh o retardovaném chlapci s pampeliškou vytvářejí kompaktní vesmír, který napotřetí začíná být už naprosto přirozeně v kurzu. Snad je to tím, že i Downey je teď v kurzu a proto ho mají všichni „radši“ – to bychom ale byli zbytečně nevšímaví ke všem ostatním, kdo se s ukázkou tak pečlivě piplali. A to by bylo nefér. Už dobrý hudební výběr v podobě „pecky“ od Crystal Method totiž startuje nový pohled na věc – naducaný nářez, který je kromě své nepopiratelné sofistikovanosti i opravdu dobře a dokonce efektně natočen. Pokračujeme přes obligátní Downeyho slovní roztržky (haha, na ty se těšíme) a ve vesmíru Tropic Thunder vůbec prvně vypíchnuté Stillerovo charakterní herectví (a ne není, to ta scéna s jazykem a hlavou). Etuda o postiženém chlapci náramně dobře vystihuje, že tady se to bere za správný konec. A pokud přitom fakt někoho nezastřelí, v kině by to mohla být královská zábava. Dnes už za 4.

Tropická bouře: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Ben Stiller a jeho parta strike back! Dvě a půl minuty dlouhý trailer odpovídá na téměř všechno, co jste kdy chtěli vědět o válce, plastických operacích a hvězdných manýrech. A zejména na to, jestli Stiller opravdu točí válečný film s pár humornými vložkami nebo nějakou sofistikovanou kulišárnu ve stylu Zoolandera, kde jde o mnohem víc. Ano, modří už vědí, že druhá verze je správně. Přestože záběr s padající helikoptérou vypovídá spoustu věcí o Stillerově režijní laťce (je vysoká!), dominantou traileru se stávají spíše slovní přestřelky a úsměvné dialogy. Protahované, odříkávané v tichosti a tak trochu narušující statiku ambiciózního videa, které vás má smést pod stůl. A to je asi největší problém, který s trailerem mám a co mě na něm mrzí: co na tom, že je spousta obrázků k zulíbání (a těšíme se na ně!) a fragmenty vtipné – zoufale to nedrží pohromadě. Crystal Method se svým Name of the Game dávají příslib audiovizuálního nášlapu, který se zpola plní, ale trailer pak najednou končí a zase se ředí dialogem, který vás v podstatě vůbec nezajímá. Věřím, že to na plátně všechno poběží jako čerstvě naolejovaný stroj, ale tenhle spot jako by nestříhal hollywoodský profesionál, který obvykle sype z rukávu jeden nápad za druhým. Resumé tedy z ní: usměvné, ale ne geniální.

Tropická bouře: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Pokud jste viděli (pokud ne, mrkněte do galerie) první uveřejněnou fotku z Tropic Thunder, asi už jste obeznámeni s tím, jak sofistikovanou hříčku na nás Stiller zase líčí. Robert Downey Jr. s jasnými rysy Dona Cheadlea, Jack Black na blond, Stiller jako ultimátní svalovec a Cruise… no tuhle fotku si snad najděte sami (hint: Frat Pack). O dva dny později teď přichází první teaser, aby poznamenal, že to nebyla žádná legrace a některé věci se skutečně odehrávají, i když jim zprvu nevěříte. Ne že by video překypovalo nějak cennou informační hodnotou, v malých fragmentech však přesto dokáže naznačit aspoň to, jak si natáčení užívali výše uvedení herci. Jak bývá u Stillera zlatým pravidlem, samozřejmě „na plný koule“ (Stiller sám s vyceněnými zuby vypadá úplně nejvíc jako Arnie z Komanda) a velkou dávkou nadsázky. Video samotné se nese v rytmech asociací a podobností s žánrovými etalony – a co jiného by vás mohlo svést na „správnou cestu“ než Apokalypsa a Lovec jelenů, hm? A tak, přestože to celé zvukově připomíná spíše pozadí z nějaké válečné počítačové hry, styl se tomu upřít nedá. Mimochodem, v Americe má tohle video označení R a mohou si ho prohlédnout jen oprávnění majitelé řidičských průkazů. Kdyby mi nepřišlo hloupé psát udivený smajlík, hned bych se do toho pustil.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace