Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Tropická bouře | Tropic Thunder | 2008
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 13.08.2008
CZ premiéra: 18.09.2008
režie: Ben Stiller
hrají: Ben Stiller, Jack Black, Robert Downey Jr., Justin Theroux, Jay Baruchel

Tropická bouře: DVD


ikona
imf
 

 Největší šílenost loňského roku? Dost možná, ale ani to bohužel nestačí, abych Tropickou bouři vystřelil na vrchol komediálních žebříčků. I po třetím zhlédnutí na duhovém kotoučku totiž převládá pocit, že ten bezbřehý potenciál mohl být využit mnohem lépe, a že největším plynem, ale i brzdou Tropické bouře je Ben Stiller. Jako režisér statečně tlačí kupředu i nejabsurdnější gagy, dostává Toma Cruise zpátky na mapu uznávaných machrů (tahle kreace smete i lidi, kteří v životě neřekli ostřejší slůvko než "himlhergot") a ždíme z kámošů v obsazení maximum. Ne všechny legrácky ale měly skončit na filmovém pásu, a v Tropické bouři se až příliš často stává, že kontrolním sítem propadnou i trapné okamžiky při nichž je divák zmaten a hledá záchranné stéblo.

Stiller s mrtvou pandou na hlavě k nim určitě patří, stejně jako poněkud neujasněná postava Nicka Nolteho a půlka hlášek Jacka Blacka. Robert Downey ale ze zdánlivě bezvýchodných situací umí lovit nejen sám sebe, on táhne na zádech v podstatě celý film. Svým soustředěným a kulometným výkonem dává té mozaice vtipů vnitřní řád. Chaos povyšuje na záměr a Stillerovo blekotání usměrňuje nejlepšími hláškami roku. Když ještě k tomu přimhouříte oko nad spíše dětinským tulením ke kultovní Apokalypse a spočítáte všechny výbuchy, dojde vám, že navzdory skomírajícímu tempu a bezhlavému scénáři snímek bezpečně míří do plusových čísel. Je tu spousta okamžiků, které Bouři podrážejí nohy a brání jí přeskočit laťku nastavenou Zoolanderem. A je tu i spousta okamžiků, které prostě musíte vidět. Tropická bouře vypadala odvážně už na papíře. Stiller ji dokázal natočit bez kompromisů, zato však s pořádnými rezervami. Kdyby se ve střižně tlačilo na nůžky tolik jako na pilu při natáčení, mohli jsme si teď ťukat šampaňským.

A kdyby se u nás prodávala DVDčka jako chleba nejen v trafikách, mohli jsme se teď mazlit s dvoudiskovou edicí, která nabízí spoustu bonusů, včetně parodie na Making Of k Apokalypse, hereckých improvizací hlavního kvarteta a dalších libůstek. Jenže máme smůlu. Kdo chce všechny bonusy, nejlepší obraz i zvuk, ten si musí pořídit blu-ray. Na jednodiskovém DVD sice film také vypadá k světu, ale nabídne podstatně chudší přídavné materiály. K těm nejdůležitějším bezesporu patří audiokomentář Stillera, Blacka a Downeyho Jr. Poslední jmenovaný se před mikrofonem chová jako postava z filmu, čímž naplňuje svou hrozbu ze samotného filmu ("charakter ze scénáře opouštím až po natočení audiokomentáře"). Někomu se možná ta stylizace rychle oposlouchá, ale v kombinaci s vykolejeným Blackem, jež stihne během vyprávění poobědvat, a spíše popisným Stillerem je to informacemi a historkami nabitá audiostopa, která zaručeně pobaví. Dál už jsou to spíš odřezky, které se podařilo nacpat do zbývajících megabytů. Dokument o pyrotechnice, záběry z natáčení, nepovedené záběry a další obvyklá omáčka. Po zmíněném půlhodinovém Making Of (Déšt šílenství) a jeho Making Of (zhruba stejně dlouhém) bohužel ani stopy. Nevešly se ani vystřižené scény s alternativním koncem. Hlavně, že distributor nabízí speciální edici se soundtrackem. Na celkem líbivé krabičce je mimochodem citace z Rolling Stone "Tahle bouře vás smete". Je zajímavé, že na původním návrhu od Magic Boxu je hláška "Vystřelí vám mozek z hlavy". Stejný časopis, stejný novinář. Ať žije politická korektnost. Vzhledem k samotnému snímku docela roztomilá ironie.
 

Zvuk: Dolby Digital 5.1 - anglicky, česky, maďarsky 
Datum vydání: 4. 2. 2009
Cena: 399 Kč 

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace