Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Tron Legacy | 2010
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 17.12.2010
CZ premiéra: 16.12.2010
režie: Joseph Kosinski
hrají: Jeff Bridges, Olivia Wilde, Bruce Boxleitner, Garrett Hedlund

Tron Legacy: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
st39.6

Kdo by to byl čekal, Disney měl celou dobu v záloze ještě jeden trailer! A není to žádná recyklace předchozích - už tak dost nářezových - upoutávek, tentokrát na nás totiž studio vybalilo klip, kde je nový snad každý druhý záběr. Sice na úkor hudby, ta oproti předchozím pokusům mírně polevila, ale komu to vadí? Stejný hudební motiv, který prolínal předchozí trailery, je v ní pořád čitelný a gradaci zvládá naprosto skvěle. A vynecháme-li omlazeného Bridgese (ten pořád vypadá, jak kdyby utekl z nepovedených testů na Benjamina Buttona), je vizuální výbava druhého Trona naprosto ohromující. Nové záběry to potvrzují a ujišťují nás v tom, že má Joseph Kosinski v záloze ještě pár akčních scén. O adrenalin nebude nouze. Vůbec poprvé se navíc objevuje něco jako emoce, což v rámci uhlazeného digi-světa zatím trochu chybělo. Co víc si přát? Snad jen aby Tron podobně šlapal i v kinech.

Titulky ke stažení ZDE.

Tron Legacy: Hudební video


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Pořád tak nějak netušíme, jestli bude Tron Legacy super nebo ne. Ani jestli vydělá majland nebo propadne. Buďme proto rádi, že víme alespoň jednu věc. Soundtrackové podloží od Daft Punk filmu určitě vydatně pomůže, ačkoliv jeho účinky zřejmě nebudou stoprocentní. Jakkoliv totiž k faceliftingu disneyovského kybersvěta pasuje, jsou chvíle, kdy může být až příliš stereotypní. A to je případ hudebního videa, která právě zvolený podkres strhává o stupínek pod dosavadní trailery. Ze začátku má ještě šmrnc, protože elektrické beaty a střih na hudbu zklamou málokdy. Jenže s přibývajícími vteřinami se nic nehýbe z místa a zamrzí hlavně absence nějakého pokusu o vyloženě libovou momentku, k níž tu klidně mohlo dojít. Všechno je zkrátka příliš strojové a jakoby na jistotu ("ať to tam dáme jakkoliv, lidi budou slintat nad Daft Punkem a neony..."), takže to ani zdaleka není takový požitek, jaký by člověk od hudebního videa očekával. Tři hvězdy a uvidíme, kolik z nás si spraví chuť ve čtvrtek na Tron Day. Ve 23 minutách filmu snad budou daleko větší libůstky než tady.

Tron Legacy: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

I u plnohodnotného traileru se můžeme zaradovat, že u Disneyho odklepli takhle rizikovou investici. Že se zase jednou dočkáme originální sci-fi vize, do které bylo nasoleno tolik peněz snad kvůli tomu, že někdo ve studiu ví, jaký potenciál film skýtá a že na něm nedělají loseři. Naposledy se suše pokochejme… protože odteď už budeme muset řešit palčivější otázky. Třeba jestli film obstojí v celovečerní stopáži. Jako krmítko pro oči a uši asi určitě. Designové velikášství valí naplno a vytváří další nový svět, jaký nemá v kinematografii moc obdoby. Je potěšitelné, že v době, kdy fandové orgasticky řvou u Inception, se už dokončuje další vizuálně opulentní sci-fi, možná ještě výraznějších výtvarných parametrů. Jenže budou tyhle povrchní kvality stačit? Červíček pochybností se vkrádá, protože vypulírované kulisy působí trochu vyprázdněně, postavy mrtvolně a omlazený Jeff Bridges rozhodně nevypadá jako dvakrát zdravá osoba. Spíš hrozí, že se mu obličej každou chvíli urve a odputuje na druhou stranu záběru. Trailer navíc není tolik videoklipově kulervoucí, protože v něm chybí tak nabušený track a zbytečně se plýtvá se zpomalovačkami. V kině klidně může dojít na přešlechtěnou a předraženou nudu. Snad se jí nedočkáme.

Titulky ke stažení ZDE.

Tron Legacy: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Chvíle, na kterou někteří lidé čekali dlouhé roky, je konečně tady. Svět legendárního Trona se ukazuje v celé své moderní kráse, a jestli patříte mezi ty, kteří s ním již měli tu čest, musíte od teaseru zákonitě odcházet nadšení. Disnyeovci vdechli kybersvětu nový život, podle jehož pravidel v něm všechno vypadá stokrát víc cool a na nejbližším gauči vždycky svůdně leží Olivia Wilde, a poprvé (minule jsme viděli pouze testovací stopáž) jej představují nadmíru stylově. První polovina teaseru se nese v klasickém vysvětlovacím duchu, kdy se neználkům vylíčí, o co vlastně jde, a fandům umožní nostalgický návrat do Flynn's Arcade, aby úvodní sadu jemných pomrknutí brzy vystřídaly ty mnohem masakrálnější. Záhy se tak začnou objevovat důvěrně známé stroje a dějové zákruty z prvního filmu, což sice budí obavy, že bude Tron Legacy jen Tron v nových barvičkách (aneb syn kráčí přesně v otcových šlépějích), ale na strachování se o podobné věci bude ještě dost času. Teď je nejdůležitější, že se na divácké smysly útočí vymazlenými výjevy, podbarvenými božskou elektro-mystickou hudbou, a protože z téhle stránky není teaseru moc co vytýkat, nebojím se mu střelit pět hvězd. Jestli dokáže bez výraznějších potíží zaháčkovat i novou generaci mi musíte říct vy, z mého pohledu ale trailer na Inception právě dostal silnou konkurenci.

Tron Legacy: Pre-teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Legenda se vrací. A nese designérský orgasmus. Tady si totiž někdo pořádně vyhrál. Sci-fi Tron, přelomový film o chlapíkovi vtaženém do kyberprostoru, se tak může o dvacet sedm let později přeměnit v podobně významnou projížďku dosud neviděným světem, jakou naservíroval originál z roku 1982. Už první ukázka, která je ve skutečnosti jen samplem trikových možností a zvolené stylizace, v mnoha ohledech oslní. Už z tohohle „testu“ se lze dovozovat, že filmaři dobře ví, co dělají - nezřekli se původního konceptu, naopak se ho pečlivě ujali a přepracovali jej do dnešních podmínek. Vrací se tak vozítka z původního Trona i jejich základní jízdní vlastnosti. A vrací se vlastně v originální podobě, která se tak ukazuje jako opravdu nadčasová a tedy i chvály více než hodná. Výtvarná sekce se piplá s každým detailem, takže celý ten svět krásně drží pohromadě. Sálá z něj podmanivá designérská dokonalost, kvůli které by člověk mohl zírat na monitor klidně deset minut. A i přes svou relativní strohost (těch kudrlinek a číčovinek okolo moc není, zvlášť na hollywoodské, potažmo disneyovské poměry) působí virtuální realita z Trona nesmírně bohatě a plně. Jeff Bridges ji zná roky a asi čučí, jak se za tu dobu změnila. Ale určitě se těší, až se v ní rozjede naplno. Pokud budou i další kroky stejně vybroušené jako tahle „studie možností“, bude na podzim příštího roku o co stát.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace