Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Transformers: Zánik | Transformers: Age of Extinction | 2014
csfd  imdb
US premiéra: 27.06.2014
CZ premiéra: 26.06.2014
režie: Michael Bay
hrají: Mark Wahlberg, Nicola Peltz, Jack Reynor, Stanley Tucci, Kelsey Grammer

Transformers: Zánik: Ruský trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Další dávka nových záběrů ukazuje, že je vlastně všechno při starém. Stejné polibky mezi omladinou. Stejné fórky s Johnem Turturrem, akorát na jeho místě je teď Stanley Tucci. A stejné bayovské machrovinky, čítající efektní nálety Optima a kosení decepticonů v delších nepřerušovaných záběrech. Jen je to všechno větší, je toho víc... a působí to mnohem okoukaněji než kdykoliv předtím. Trumfy jako by Bayovi scházely, protože i když to vypadá na hromotlucký blockbusterový nářez, totálního povyražení "wow-parametrů" je tu dost pomálu. Zvlášť bez angličtiny :)

Transformers: Zánik: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Kurevsky velkolepé. Michael Bay vždycky umí zatáhnout za ty správné ocelové/trikové/trailerové nitky, tak aby jím prezentovaný materiál rval koule. Dokázal to i tentokrát, kdy už očekávání s roboty spojená nejsou dvakrát veliká a kdy se cítíme přesyceni. Míra destrukce je ale zase obrovitánská a rozhodně se jí daří podávat po velmi efektních a zábavných dávkách, temnější dikce funguje a díky osudovému voice-overu dává i nástup dinobotů smysl. Lidi tu jsou jen za nadbytečné figurky, které ječí, padají a pokouší se něco někam vystřelit, v téhle megalomanské show ale je prostor jen pro ultimátní bayovskou robo-řež.

Transformers: Zánik: Japonský teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Vlastně jen variace na první teaser, ve které musíte hledat nové záběry pod mikroskopem. Což je celkem s podivem, protože premiéra je už za rohem. Japonci si ovšem počkají o měsíc dýl, jak je Marky Mark upozorní už v krátkém informačním vstupu před trailerem, dočkají se však stejně zběsilého nášupu jako zbytek světa, v němž si budou přes držku dávat dinoboti a decepticoni s upgradeovanými autoboty. Bayovy audiovizuální trademarky jsou na maximu, všechno to bouchá a lítá... a my se těšíme, až pětku konečně vezme do pracek někdo nový.

Transformers: Zánik: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Úkrok stranou potěší. Shia byl odstraněn a ve stodole u Marka Wahlberga je Optimovi zjevně fajn, protože když z ní vyskočí, umí spustit ideální inferno. Tady ještě můžeme ocenit, že Michael Bay zůstal u kormidla, protože kinetika, opulentnost a triková přesvědčivost se pojí s pocitem, že tyhle cool záběry prostě stojí za to vidět v kině. Následující velikášská mlata ale film přibližuje už přepálené trojce, která nás ubila a Baye v očích mnoha fandů (spolu s dvojkou) dost zásadně shodila. A dinoboti prostě furt působí jako šílený výmysl, který si vycucal z prstu nějaký šílenec ze sračkotepeckého studia Asylum. Ale zvědavost tu je, nepochybně.

Transformers: Zánik: Super Bowl Spot


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Jako jo, už je to poloviční sebeparodie. Ale ty voe, Optimus nafasoval dinosaura, takže se na to každej stejně zase podívá. Čtyřka Transformers to od začátku nemá lehké a Super Bowl Spot to těžko změní. Bay se totiž vůbec nikam nepohnul a servíruje pořád to samé. Jen jsou tu zase větší exploze, víc vesmírných lodí a Mark Wahlberg, který je upřímně novým záchytným bodem téhle obří reklamy na hračky. Barvičky jsou přitom opět všudypřítomné, takže na nějaké rebootovací/temnější pojetí můžeme zapomenout. Jenže to capartí cílovku, která si výlet na Dinoboty vydupe děj se co děj, prostě nikdy trápit nebude. Snad tedy Majkl vedle opulence vytasí i nějaký ten odsýpající děj a Jack Reynor potvrdí sympatické vzezření. Ono by to se zánovní skvadrou nemuselo být zas tak zlé. Jen holt nemůžete čekat lepší nápady než "a pak tam přijede na Rexovi, rozsekne ty dva týpky vejpůl a celá továrna hrozně epicky vybouchne, jasný?!"

© copyright 2000 - 2022.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace