Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Toy Story 3: Příběh hraček 3D | Toy Story 3D | 2010
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 18.06.2010
CZ premiéra: 17.06.2010
režie: Lee Unkrich
hrají: Tom Hanks, Tim Allen, Joan Cusack, Michael Keaton, Don Rickles

Toy Story 3: Příběh hraček 3D: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Studio Pixar povýšilo roztomilé koumáctví a hravě lidský přístup na obchodní značku. A nebojí se ji opětovně protlačit i do trailerové prezentace své novinky. Plnohodnotná upoutávka se kvůli tomu na začátku pomazlí s logy nejdůležitějších pixarovek (Úžasňákovi a Auta už se do výběru nevešli), a pak se rozjede v přesně takový klip, jaký jste museli čekat. Neříkám to jen proto, že obsah máme víceméně osahaný z předchozích kratších klipů, ale hlavně z toho důvodu, že Toy Story se drží všech zajetých sequelových zákonitostí. Základní rámec se moc neproměnil, jen se přidala hromada nových postav, z nichž některé se jeví býti zhola zbytečné (Dinosauří chat? Uff), jiné naopak perfektně zapadají do série a trefují hřebík na hlavičku. Respektive na krásné hlavičky Barbie a Kena, kteří dovádí koncept oživlých hraček ad absurdum. Moc novátorství každopádně vyhlížet nemůžeme, protože všechno jede v zajetých kolejích, které bychom mohli takhle od boku klidně přisoudit studiu DreamWorks nebo Foxům. Na funkční jádro se nabalují další variace a všechno se to nejspíš protáhne po dost podobné příběhové kolejnici, pod níž to bude bouchat, nebo gradovat v slzopudná poučení. Shrek 3 nebo poslední Doba ledová vznikli na podobném půdorysu – jenže všechno je to o konkrétní realizaci, které v traileru není moc co vytýkat. Snad jen lehkou okoukanost. Ale ta prostě musela dorazit i do útrob studia Pixar, zvlášť když v něm vypočítaví účetní rozhodli, že se budou častěji dojit jisté dolary z už zavedených značek.

Toy Story 3: Příběh hraček 3D: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Mluvící umělohmotné hračky v novém tažení! Aneb když nevíte pořádně, o čem byste měli točit film, zapojte do hry melancholii a nostalgii a nastolte nový řád. Tak se patří na třetí díl, který původního obyvatele pokoje vyhání na vysokou a místo něj povolává do „zbraně“ partu uřvaných capartů, kteří rozhodně postrádají vybíravé metody pro manipulaci s delikátně křehkými hračkami, jakými Woody, Buzz a jejich kamarádi (Rex a prase Hamm jasně vedou) jsou. Stačí se jen prokousat skrze úvodní vzpomínkovou home video vložku a rázem je tu prostor pro obvyklou snůšku pádů, akčních kreací, bonmotů, hádek a bůhvíčehoještě, co se dá shrnout do jednoduchého trojsloví: prostě Toy Story. A tady bychom možná mohli skončit, protože vynalézavost tvůrců předchozích spotů už spolu s novou verzí hrdinů do této ukázky neprosákla. Trailer doplácí na omezené pole působnosti celého filmu a musí si bohužel vypomáhat i banderovskou španělštinou, která v animácích přestala být cool někdy počátkem nového tisíciletí (byla vůbec někdy cool? :). A tak dále. Spousta mluvících hraček se zkrátka snaží dostat pryč z uzavřené místnosti a nemá to žádný překvapivý šmrnc, který by tohle schéma posunul o úroveň dál. Trailer není vyloženě špatný, ale zkrátka není ničím extra překvapující.

Toy Story 3: Příběh hraček 3D: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Už to známe. S každou novou pixarovkou přilétá i první teaser na film, který studio vyšle do boje přesně za tok. I když je každý druhý z těchhle teaserů vcelku o ničem, tradice to není vůbec špatná. Jak vám potvrdí i čerstvá vábnička na Toy Story 3. Ve filmu z ní nic neuvidíte, animátoři ji zjevně ukuchtili jen pro potřeby oznámení, že se staří hrdinové vrací. Známé postavy tak nesdělí nic zásadního, de facto jen zapózují u známého loga – ovšem i takhle jednoduchá činnost se dá pojmout nenuceně, elegantně a s občasným náznakem vtipu. A tak tu uvolněně blábolí kovboj Woody (Tom Hanks si zase jednou připíše čistý komerční hit), Buzz Rakeťák machruje, pan Brambůrek si stěžuje a Rex je za dementa. Nic nového – a nic špatného. Pixar prostě dodržel tradici a vypustil ryzí „announcement teaser“, jak z příručky mladého trailerového učně. Berem a čekáme co přinese změna na pozici režiséra. Nahradit Johna Lassetera nebude snadné.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace