Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
To byl zítra flám | Hot Tub Time Machine | 2010
imdb  kinobox
US premiéra: 26.03.2010
CZ premiéra: 20.05.2010
režie: Steve Pink
hrají: John Cusack, Craig Robinson, Rob Corddry, Chevy Chase, Clark Duke

To byl zítra flám: Recenze


ikona
Mr. Hlad
Míchat chlast a cestování časem nezní moc rozumně. Ale dá se o tom alespoň natočit dobrý film? 

Pařba ve Vegas ukázala, že mezi lidmi je zájem o komedie, ve kterých se chlastá, kradou tygři a Mike Tyson tam mlátí lidi. Bylo jen otázkou času, než to někdo zkusí znovu. To byl zítra flám sice ke klasicky chlastačské komedii přidává ještě cestování časem, ale tím se nenechte zmást.

Film Steva Pinka je totiž klasickou komedií o tom, jak dva a více lidí někde sedí, povídají si a pokouší se být vtipní. V tomhle případě ale bohužel zase až tak úplně vtipní nejsou. Problémem je totiž zápletka, která mimo Spojené státy musí notně skřípat. To, že se tři staří kamarádi a jeden jejich mladší kolega vydají díky hromadě alkoholu a stroji času v podobě vířivky do minulosti, by snad nikomu nevadilo. Už tu byly šílenější věci. Potíž je ale v tom, že scénář spíš než na dialogy a samotné vtipné situace spoléhá na to, že se automaticky budeme smát odkazům na popkulturu osmdesátých let. Bohužel to, že někdo projde v tričku s nápisem Miami Vice a že v televizí běží Alf, samo o sobě srandu neudělá.

Naštěstí tu jsou herci, kteří dokáží ustát i slabší momenty filmu. I když si u mnohých scén nejspíš člověk řekne, že už to někde viděl (a často ne jednou), nijak zvlášť to nakonec nevadí. John Cusack je sympaťák, Rob Corddry hraje hovado k pohledání a Craig Robinson také zanechá pozitivní dojem. I ten Clark Duke, jenž byl v Sex Drive doslova na odstřel, se tu snaží. Tahle čtveřice zkrátka táhne To byl zítra flám hodně dopředu a nikdy nedovolí, aby nuda zaútočila v plné síle.

Občas se ale přeci jenom objeví. Je škoda, že Pink nechává své hrdiny jen bloumat po lyžařském středisku a vlastně nikdo nic moc neřeší. Sice se jakoby na oko snaží zachránit své životy, případně je zlepšit (eventuelně jen dostat nějakou dobře stavěnou lyžařku do postele), ale film je vlastně jen sledem scének, které kdyby někdo ve střižně omylem prohodil, tak by se nejspíš nic nestalo.

Celkově jde o film, u jehož natáčení se nejspíš tvůrci bavili hodně, ale divák zase až tak nadšený nebude. Není to špatné, jen - až na zápletku - zoufale neoriginální a až příliš zaměřené na americkou popkulturu. Ústřední čtveřice nemůže zachránit všechno a někdy je slabší příběh přeci jenom nad její síly. Naštěstí je tu ale vždy připravený Crispin Glover v hodně bizarní roli, stárnoucí Chevy Chase a jedna poblitá veverka. To byl zítra flám neurazí, kamarádům o něm ale nejspíš vyprávět nebudete, protože se vám z hlavy vypaří dřív, než stačíte vyhodit kýbl od popcornu.

Verdikt

avatar5/10

Mr. Hlad

Tři staří kamarádi a jeden zástupce mladší generace se s pomocí vířivkového stroje času propadnou do osmdesátých let. A než se dostanou zpátky do své doby, budou muset zařídit a urovnat ještě hodně věcí. Průměrný příběh sází přespříliš na popkulturní odkazy a občas v něm vázne humor, herecké kvarteto ale dělá, co může. Čistý neurážející průměr. Nic víc.Hodnocení redakce

 • avatar7/10

  imf

 • avatar9/10

  KarelR


Hodnocení čtenářů

 • avatar3/10

  HALUZNIAK

 • avatar5/10

  Jeržik

 • avatar7/10

  acheron

 • avatar5/10

  Silence

 • avatar6/10

  Revan

 • avatar6/10

  mcb

 • avatar6/10

  Peteers

 • avatar7/10

  Arthur

 • avatar3/10

  RainMakeR

 • avatar7/10

  Fluke

 • avatar5/10

  revelation

 • avatar5/10

  b1aster

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace