Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Tintinova dobrodružství | The Adventures of Tintin: Secret of the Unicorn | 2011
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 21.12.2011
CZ premiéra: 27.10.2011
režie: Steven Spielberg
hrají: Jamie Bell, Daniel Craig, Andy Serkis, Simon Pegg, Nick Frost

Tintinova dobrodružství: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Ano, máme před sebou nejlepší tintinovský trailer. Ale neříkejte mi, že to ještě nešlo maličko vyšponovat, aby tam ta vytoužená pátá hvězda konečně spadla. Pořádná americká upoutávka představuje Tintina jako neomylně jonesovské dobrodružství. Což znamená účast hned několika nepostradatelných elementů: Rozlehlé kulisy, nefalšovaně dobrodružný feeling, Williamsovy klasické trumpety... Skoro jako by před námi byla další Indyho bájná výprava, jen v ní za slavného dobrodruha na poslední chvíli zaskočil klučina v modrém svetru. Trailer tohle všechno podává v přesně namíchaném koktejlu tajuplného bádání a akčních vsuvek, v němž záměrně absentuje třeba mouloidní dvojka Tintinových detektivních kamarádů. Místo padání ze schodů se tak vyloženě hraje na dobrodružnou čistokrevnost materiálu, která díky obměnám lokalit, dopravních prostředků a vlastně i epoch hlasitě vyzývá k naskočení do sajdkáry a uhánění směrem k nejbližšímu kinu. A ačkoliv první reakce nejsou zas tak nekriticky nadšené, jak se možná doufalo... Vážně u tohohle chcete chybět?

Pod záložkou Stáhnout odkaz na HD stream od Applu.

Tintinova dobrodružství: International trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

V noci jsme dostali plnohodnotnou upoutávku na Spielbergovo drama Válečný kůň, takže se logicky musí znovu připomenout i jeho comicsová adaptace Tintina. A není velkým překvapením, že to zase je o něco poutavější podívaná než posledně. Mladý novinář totiž tentokrát putuje krapet do ústraní, aby diváctvo pochopilo, že udělalo osudovou chybu. Kdo chtěl letos vidět námořní bitvu, zběsile se hrnul na Piráty z Karibiku. A posléze litoval dne, kdy svoje těžce vydělané peníze přičetl k nejméně zasloužené miliardě všech dob. Kdyby ale všichni pár měsíců počkali, mohli si explozivní šavlování užít v Tintinovi. Tam sice bude digitální, podle prvních záběrů mu však nebude sházet nefalšovaná velkolepost. A navíc bude zasazené v čím dál tím nabitějším jonesovském dobrodružství, v němž si bude Spielberg hrát s kamerou podobně jako Cameron v Avatarovi. Zkrátka a dobře se začínají kupit záběry, na které jsme všichni dlouho a dychtivě čekali. A dokud je budou pánové od DreamWorks servírovat v takhle svižných trailerech, nemůžou kinosály zůstat prázdné.

Tintinova dobrodružství: International trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Nejprve k hvězdičkám: Ty čtyři si klip zaslouží, protože trailerová práce je to výborná. Rytmicky přesná, gradující, přičemž akční finále, s třešinkou na sajdkáre a správně velkofilmovými manévry s letadlem i lodí, je jak vystřižené z učebnice střihu. Znamená to ale, že by nějak razantně vzrostla víra ve filmového Tintina? Bohužel vůbec ne. Rozpohybovat comics při polovičatém zachování vizuálu je prostě sakra těžké. Postavy v těch střípcích z upoutávek moc nepřitahují, a když má dojít na jejich komické eskapády, je výsledek zábavný asi jako cokoliv z Artura a Minimojů. Není to přitom problém motion-capturingu, který naplno pracuje během akčních scén, ani Spielbergovy režie, jejíž indijana-jonesovskou dynamiku okamžitě rozpoznáte během přeskoků i kamerové kličky okolo sajdkáry. Nástrahy přináší mrtvolná stylizace, s podivnými panáky a často comicsově vyprázdněným prostředím. Blockbuster ale nemůže jen otiskovat na plátna stránky z retro čtení, aby se stal velkou filmovou událostí zimy 2011. Zatím se proto zdá pravděpodobnější, že Tintin napodobí osud Beowulfa nebo Vánoční koledy, než že by se stal novým Avatarem.

Tintinova dobrodružství: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
st39.6

Zkuste se na chvíli vžít do role Američana, který na rozdíl od zbytku světa o Tintinovi prakticky nikdy neslyšel. Co takový Američan vidí? Ja vám to povím. Nějakého chlapce, kterému není vidět do tváře, bílého psa, loď, letadlo a zvětšeninu předchozí lodě, která brázdí pouštní duny a mění je ve vodu. Takový Amík si řekně "What the f*** was that?" a bude mu jedno, že jsou pod filmem podepsaní Steven Spielberg a Peter Jackson. Jasně, je to teaser, kampaň jako taková se rozjede až na podzim, stejně to ale vypadá, jako by Jackson se Spielbergem šlápli vedle. Animace zatím nikterak přesvědčivě nepůsobí a evokuje spíš poslední propadák z produkce Roberta Zemeckise. Už jen proto to Tintin nebude mít lehké. Jakožto neznalec comicsových sešitů se vlastně cítím jako onen zmatený Američan. Nedozvěděl jsem se nic, těšit se zatím očividně není na co a jediné, co neutralizuje zanechanou pachuť v ústech, je hudba a střih teaseru jako takového. Ten sice nic neukázal, ale přesto dokáže navodit pocit, že nás čeká něco většího, než co zatím vidíme.

MZ SKALPEL TINTINOVÝCH DOBRODRUŽSTVÍ

O dva záběry delší a o dvě větičky jinačí mezinárodní teaser si stáhnete pod "High".

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace