Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Tiché místo | A Quiet Place | 2018
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 06.04.2018
CZ premiéra: 03.05.2018
režie: John Krasinski
hrají: Emily Blunt, John Krasinski, Noah Jupe, Millie Simmonds

Tiché místo: Blu-ray


ikona
KarelR
blu-rayemily bluntjohn krasinskitiche misto
Potřebujete mít doma nový horor, kterému sluší hrobové ticho? 

Z Ameriky sem tam vypadne originální hororový biják, z něhož se po zásluze stane hit. Předloni to byla Smrt ve tmě, loni Uteč, no a letos máme co do činění s Tichým místem. Postapokalyptický příběh rodiny, která se může dorozumívat jen znakovou řečí, jinak ji rozsekají mimozemšťani, se mohl proměnit v neskutečnou ptákovinu. John Krasinski (Jim z Kanclu a nový Jack Ryan) ale jen tak mimochodem ukázal, že umí točit jak pán, a proměnil vratkou zápletku v děsivé drama se srdíčkem.

Ano, Tiché místo hodně stojí na tom, že je vlastně sympatické až běda. Obsazení klaplo na jedničku (aby taky ne, když mu vévodí Krasinski a jeho manželka Emily Blunt), takže je půl práce hotovo už po úvodní scéně, která by vlastně fungovala jako fenomenální kraťas. Krasinski se ale teprve nadechuje k dojemné story o tom, jak je pro rodinu důležité si odpouštět. A to je vlastně jenom špička ledovce, jelikož se toho do scénáře vešlo daleko víc.

Co se tam bohužel nevešlo jsou vysvětlovačky, jak přesně daná situace nastala, což je víceméně dobře i špatně. Dobře proto, že by unikátní zápletku asi nešlo moc realisticky obhájit. No a špatně proto, že se s ní nikdy tak úplně nesmíříte a sem tam vám bude vrtat hlavou, že lidstvo vážně dopadlo tak, jak údajně dopadlo.

V jádru je to ale podobné jako nadávat filmům o cestování časem za to, že se v nich zásadně nepřepisují dějiny (sci-fi je holt sci-fi). S pár věcmi se tu holt musíte smířit, stejně jako s tím, že je Tiché místo opravdu maličký biják, který se soustředí na jedinou (vcelku krátkou) událost, v níž se tak úplně nepodařilo vymýtit klišé.

Neberte to úplně špatně - pořád se jedná o skvěle zahranou a zručně natočenou podívanou, která žánrově spadá i do thrilleru a umí pořádně napnout i vyděsit. Předvídatelných zvratů je ale možná až příliš a Krasinski vděčí kvalitám filmu hlavně za to, že dokázal prodat ústřední hrdiny a natočit hned několik scén, které jsou po hororové stránce jednoduše lahůdkové.

Doufejme, že to nevyhnutelná dvojka (nebo spíš nějaký spin-off) celé nezabije. Osobně bych si nechal líbit vetřelčí cestu, tedy přechod od komorního hororu k military hororu, něco mi ale říká, že budeme rádi, když bude další díl jen o něco horší než jednička. (7/10)

Na blůčku Tichého místo by mě nepřekvapilo přesně nula minut bonusů. Situace ale naštěstí není tak tragická, protože jsme dostali hned tři featuretty, které mají dohromady přes půl hodiny. Krasinski a spol. v nich rozebírají hlavně to, že jim produkující Michael Bay sehnal špičkové lidi z oboru. Tiché místo je tedy řemeslně na vysoké úrovni i proto, že na něm (s velkou chutí!) dělali zvukaři a trikaři od Transformers.

Pokud vás tedy zajímá, jak se Krasinskiho debut dával dohromady, klidně si blůčko pořiďte. Bonusová nabídka sice není extra velká, to nejdůležitější ale pokrývá a nechybí u ní české titulky. Kéž by se alespoň takovéhle péče dočkalo víc komorních bijáků. Tiché místo by totiž mělo být přinejmenším standardem, a ne milou výjimkou!

Obraz: 2.40:1 1080p (MPEG-4 AVC)
Zvuk: Dolby Atmos 5.1 anglicky, český dabing není!
Titulky
: české
Datum vydání: 5.9.2018
Cena: 268,- (DVD), 448,- (BD), 788,- (UHD BD + BD)

Za zapůjčení disku na recenzi děkujeme společnosti Filmgame.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace