Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Thor: Temný svět | Thor: The Dark World | 2013
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 08.11.2013
CZ premiéra: 07.11.2013
režie: Alan Taylor
hrají: Chris Hemsworth, Anthony Hopkins, Natalie Portman, Christopher Eccelston, Tom Hiddleston

Thor: Temný svět: Blu-ray trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Druhý Thor se pořád těší překvapivě velké divácké přízni a Marvel to hodlá zužitkovat na maximum. Další vydělávací zastávkou bude samozřejmě Blu-ray, na kterém se Temný svět objeví již za pár týdnů. A to s celkem solidní bonusovou výbavou, na kterou láká nejnovější asgardská upoutávka. Její informativní náplň je velice vítaný, blůčkové trailery bez zmínky o bonusech jsou totiž vždycky smutně zbytečné. Máme tu tedy plně přijatelný lákací standard, z něhož si každý odnese přesně to, co si odnést má. Kéž by to výrazněji pochopila i ostatní studia.

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Thor: Temný svět: TV trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Konečně dostává víc prostoru elfí záporák, a paradoxně se tak děje v kratičkém televizním traileru. Důraz na politiku mimozemských světů přitom měl být patrný už od začátku, protože jestli mne něčím první Thor zaujal, tak především potenciálem Asgardu a jemu přilehlých vesmírů. S Midgardem jděte k šípku, tomu se věnuje zbylých tři sta filmů ročně. V téhle ukázce konečně poodkrýváme, proč si Thor tu a tam musí odskočit domů, aby vyřešil pár mocenských starostí, které se tu a tam přelijí i do našeho světa. Až těsně před premiérou se Marvel rozhodl prodat trochu osudovosti a mírně otravnou Natálku vyměnil za hláškující Kat Dennings. Změna komunikační strategie se asi ke všem fanouškům nedostane, ale přesto se snad o blonďatého poloboha nemusíme bát. A načasování k Rivalům, jakkoliv v USA příliš nebodovali (tam přeci jen Formule 1 zas tak neletí), je naprosto ideální. Ještě pár sólových spotů, které prodají ostatní asgardské bijce, pár money shotů s dodělaným CGI a může se servírovat!

 

 

Thor: Temný svět: TV trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Ehm, pořád čekám, kdy se dvojce Thora pořádně rozjede propagační kampaň. Protože máme měsíc do premiéry... a tohle je prostě slabota. Marvel do nás v podstatě pět měsíců hustí tu samou upoutávku, která nemůže pokrývat ani polovinu filmu. Na jednu stranu je to vlastně chvályhodné. Na tu druhou se ale nový výlet do Asgardu mění v překvapivě matnou comicsovou výplň, která by bez Avengers sháněla diváky docela těžko. Branaghovské kouzlo jedničky je zkrátka pryč. Trůnovské vzezření ho přitom ne a ne nahradit, takže doufejme, že nás Bůh hromu v kině smete daleko víc než u monitorů. Byla by to velice vítaná výjimka.

Thor: Temný svět: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Tradiční marvelácký čtyřhvězdičkový nadprůměr. Cool hrdina, pár epických lokací, nějaká ta tvrďácká hláška, to všech zabalené do chorálového blaha, které by dodalo koule i reklamě na Persil. Thor se chystá na svoji druhou štaci a nadmíru potěší, že jsme z ní dosud skoro nic neviděli. Bůh hromu vyzvedne Natálku na Zemi, vyrube Lokiho z vězení a vydá se do boje s temnými elfy, o jejichž plánech zatím nevíme skoro nic. Trailer se totiž věnuje především nestárnoucí bratrské dynamice, u které není zajímavé čekání na to, jestli Loki Thora zase zradí. Jde vyloženě o to, kdy to přijde, jak se mu to povede a za jakým cílem se vydá, protože nadvláda nad Asgardem nebo Zemí nehrozí. A kam jinam by se měl tenhle kouzelnický darebák vrtnout? Marvelu se daří držet pod pokličkou překvapivě mnoho, doufejme tedy, že tentokrát tají i nějaké zvraty, které Thorovi dodají kýžený "reálnější feeling". Už tady je ho habaděj (Asgard konečně nejsou jen dva obýváky a ledové studio vystřídal Island), ale kdyby se konečně tnulo do živého, vůbec by to nebylo od věci. Třetí Iron Man se tomu bohužel vyhnul, u Thora se ale dá věřit nějakým razantnějším rozhodnutím. Malekith zabije v souboji Friggu? Thor spasí svět, ale přijde o Jane? Nebo že by se Loki vykoupil sebeobětováním? Možností je tuna, tak snad Alan Taylor dostojí svojí trůnovské pověsti.

Thor: Temný svět: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Thor je zpátky a s ním i divná temnota, která olizuje Zemi i Asgard. Chvílemi to vypadá, že koukáte na barevnější a dražší verzi Hry o trůny, ale zároveň se drží atmosféra narýsovaná Branaghem. Thor je prostě z jiného světa a tuhle linii nenarušuje ani jeho tokání s Natalií Portman. Ostatně ukázka naznačuje, že na Zemi si doslova odskočíme a zbytek se odmlátí na Asgardu. Sami si rozeberte, jak moc vás to láká, ale my se teda těšíme. O krev sice pégéčkový Marvel žádat nemůžem, ale i tak to vypadá na pořádná jatka. Což se samozřejmě nijak netluče s tím, že Hemsworth s Hiddlestonem používají hodně kvalitní přírodní šampón.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace