The Quiet | 2005
csfd  imdb
US premiéra: 25.08.2006
CZ premiéra: nestanovena
režie: Jamie Babbit
hrají: Camilla Belle, Elisha Cuthbert, Shawn Ashmore, Edie Falco
 

O FILMU

Mladá a pohledná dívka Dot se dostává do nové pěstounské rodiny, ve které má sdílet domácnost se stejně starou dcerou svých nových "rodičů", Ninou. Dot je hluchoněmá, což vede k jistým předem očekávatelným narážkám ze strany Niny a také tradičnímu "gagu" s odezíráním ze rtů. The Quiet ale není teenagerskou komedií, jedná se o napínavý thriller, což zjistíte stejně brzy jako hlavní hrdinka. V rodině Deerových totiž není všechno úplně v pořádku a navíc Nina nechce, aby na sebe nově příchozí strhla veškerou pozornost, takže se její debaty s Dot nenesou v duchu hádek o lak na nehty. Jde tu o mnohem vážnější záležitosti. Dalo by se říct že až smrtelně vážné...
Víc vám toho o ději nepovím, navzdory tomu že jsem viděl celkem spoileroidní trailer. Důvod je prostý. Pokud hraje jednu z dívek Camilla Belle a tu druhou Elisha Cuthbert, přestanu si všímat celku a věnuji se detailům. Třeba tomu, že v komorních thrillerech o mladých dívkách mají všichni příjemně těsná trička a bezchybný make-up. Paní režisérka zkrátka ví jak svůj film ozdobit a navíc šikovně obsadila Camillu Belle do role hluchoněmé (kdo viděl Na lince je vrah ten ví, že to zhruba tak odpovídá jejím hereckým možnostem) a z Elishy udělala prvotřídní mrchu. V traileru to každopádně sluší oběma a soudě podle kladných ohlasů (na festivalu v Torontu snímek debutoval už loni) nebudou jejich fyzické půvaby jediným lákadlem.

TRAILERY

FOTOGALERIE

© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se