Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem | The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford | 2006
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 21.09.2007
CZ premiéra: nestanovena
režie: Andrew Dominik
hrají: Brad Pitt, Casey Affleck, Sam Shepard, Mary-Louise Parker, Sam Rockwell

Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Oh-la-la, říkají si asi Francouzi, jestli vidí, jak se nám zajímavě nahozená premisa tvárně přetavuje v trailerové klenoty. A zatímco ten předchozí to mířil spíše na city a hrál na melancholickou strunu, pořadové číslo zasekává ostruhy do slabin filmu o mnoho drsněji a nabízí adrenalinem prodchnutou zábavu s příchutí střelného prachu. Cukrkandl pro oscarovou Akademii? Hloupost! Skoro akční skoro detektivka s nákladnou výpravou a Pittem drsným jako třicet let staré struhadlo. Aneb co dokáže vhodně zvolený hudební motiv učinit s filmem, který se před více než týdnem tvářil tak upjatě. Ale není to jediné překvapení, které si na vás Andrew Dominik připravil. Ozvěna rázného klepnutí ostruhy do podlahy startuje zcela nový klavírní motiv. Pomalý, atmosferický, přesto nijak vlažný a ucajdaný. Jako by pečlivě foukal mlhu kolem dávné legendy a varoval všechny, kdo by chtěli kazit živnost vydavatelům tématických rodokapsů. Přesto se k tomuhle nevyhnutelnému spoileru dostaneme a přes pohled Brada Pitta do ústí zbraně končíme v očekávání, které možná vyvěrá jen v tiché „mami, já to chci vidět“. Však se dočkáš, synáčku. Doufejme.

Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Oscarová sezóna se blíží, a tak se musí přihlásit i jeden z jejích největších favoritů. Jesse James to loni nestihl, a tak si musel počkat celý jeden rok. To aby se mu podařilo správně načasovat svůj nástup. Z fleku se představuje lahodným trailerovým menu, které vyučuje o půvabu minimalismu. Pistolník Brada Pitta v něm okolo sebe nosí úchvatnou auru. Charisma z něj srší jen co se projde po poli nebo potáhne z doutníku. Ani si nemusí štramácky nasazovat klobouk, natož tasit kolt. Toť naopak úloha pro jeho vraha Roberta Forda, jenž se sice pokouší napodobit Jesseho styl, ani s kloboukem a bouchačkou namířenou proti divákům však zdání noblesy nenažene. Dominikův snímek si lebedí v atmosféře dávno zašlých vyprávění. V nostalgii a smutku po jedné z ikon, která možná lemovala svoji životní pouť hříchy, beztak z ní ovšem sálala výlučnost. Upoutávce se daří tyhle pocity dokonale vystihnout a ještě je tříbit kupříkladu tím, že za celý trailer neuslyšíte žádné zvuky z filmu. Tedy s jednou jedinou výjimkou, a tou jsou oblaka páry, jimiž Jesseho nadpozemská silueta dvakrát prochází. Výtečně pojatý klip s krásnou hudbou: Stahujte povinně.

Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Teasere, teasere dráždivý, stojí ti to vůbec za to? :) Tahle otázka mě napadá skoro pokaždé, když vyjde ukázka k filmu, jejíž dobrou polovinu tvoří loga filmových studií a vše je zahaleno tak velkou rouškou tajemství, že pořád nevíte, jak se k tomu vlastně postavit a co od toho čekat. Tj. vůbec nic vám vlastně neřekne. Na druhou stranu, předpokládám, že dobrá polovina z vás do dnešního dne určitě nevěděla, že existuje nějaký western s názvem, pro jehož vyslovení si musíte vzít v práci volno a navíc v něm má účast Brad Pitt s hlavou tak tmavou, že z toho každá druhá fanynka dostává nemilou srdeční příhodu. Vzhledem k tomu, že je duben, vůbec bych se nedivil, kdyby všechny použité záběry byly natočeny přímo pro teaser a ve výsledku jsme z nich ve filmu neviděli ani ťuk. Což samozřejmě vůbec nevadí, protože jsou poskládány velice fešně, podpořeny dostatečně tajuplnou hudbou a ještě se do nich tvůrci snaží procpat nějaké to moudro o tom, že každý by chtěl být tak cool jako Jesse James (jelikož tahle hláška sedí i na Pitta, pak je jedině správně, že ho hraje právě on ;). Má to styl, má to atmosféru, obrazově jde o vydatnou lahůdku a není to trapas jako většina teasérů z poslední doby. Jen škoda, že to zase uteče jako voda a my, hladoví diváci, budeme muset čekat dva tři měsíce, než se producenti rozhodnou nasytit naše hladové krky něčím hutnějším. Zamáčkněte slzu a nacpěte se tímhle předkrmem klidně opakovaně :).

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace