Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Amazing Spider-Man | The Amazing Spider-Man | 2012
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 03.07.2012
CZ premiéra: 12.07.2012
režie: Marc Webb
hrají: Andrew Garfield, Emma Stone, Rhys Ifans, Dennis Leary, Martin Sheen

Amazing Spider-Man: Australský trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Skvělá intenzita, ale ta pátá tam zkrátka ne a ne spadnout. Amazing Spider-Man je s každým trailerem příjemnější podívanou, stále mu ale cosi chybí. Nějaký unikátní moment, neodolatelná scéna nebo opravdu rázný důvod, proč by měl být pro filmového fanouška stejně povinný jako Avengers a třetí Batman. Film i nadále pěkně naznačuje, v čem by měl být jiný než Raimiho trilogie. A polehoučku se mu daří prodávat i jinačí přístup k akci. Jenže to v člověku pořád vzbudí jen menší zvědavost, než aby valil bulvy na monitor a snažil se rozpomenout, kdy že to jde nový Spidey do kin. Australský trailer je takovým nahuštěnějším bratránkem čtyřminutového proma. I přes to, že na nás opět utočí umně vygradované trailerové řemešlo, ale výsledek stále nepřesahuje žánrové limity. A to je v době, kdy je laťka nejvýš za poslední roky, bohužel trochu málo.

Amazing Spider-Man: Čtyřminutové preview


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Pavoučí rétorika zůstává stejná, plná vzletných proslovů a hlubokých pravd. Stejně tak nám inženýři od Sony v postprodukci gradují barvy do raimiovských odstínů. Kdo si toho ale nevšiml v předchozích ukázkách, toho musí definitivně přesvědčit čtyřminutové preview. Spidey je z úplně jiného masa a kostí (hlavně v kině nezavírejte oči, jinak to nepoznáte - pořád ho totiž česky dabuje Jan Maxián) a právě Garfieldova záchranářská chvilka na mostě může být tím důvodem, proč dát nového Spider-Manovi šanci. Navzdory teenagerskému outfitu a šlachovité postavě totiž působí dospěleji a robustněji. Není to jen figurka či ilustrace, ale kluk, kterému fandíte. Od Marca Webba jsme podobnou hmatatelnost očekávali, ale co všechna ta práce s kamerou, miliony dolarů poletující vzduchem a parádní triky? Beru to jako blockbusterový bonus, ale poslední roky dokázaly, že ne vždycky se na něj můžeme spolehnout. Tady ovšem trailery mluví jasnou řečí. Emma Stone je hot, kusy baráků bayovsky létají skrz kameru a červenomodrá koule plná pavučin dribluje mezi mrakodrapy, které ještě drží pohromadě. Chci to vidět. Pravděpodobně jen ve 2D a v originále, ale pokud možno hned.

Amazing Spider-Man: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Kdo si myslel, že trailerová kampaň setře všechny pochybnosti, ten se spletl. Což o to, trailery to jsou zručně udělané a propagují přinejmenším solidní comicsovou podívanou. Ale pořád nezvládají přesvědčit jednoznačnou většinu diváků o smysluplnosti restartu. Ono totiž nestačí jen vyměnit pár postav a hlásit, že film bude úplně jiný. Stylově se podle trailerů původní trilogii nová verze hodně podobá, dialogového humoru je málo, romantika se v upoutávce neobjevuje, máme tu jen takovou tu instanční, trikovým podáním vychtěnou temnotu, která je až příliš pastelová, než aby neevokovala Raimiho pojetí pouze s trochu stáhnutými barvami. Jasně, možná jde jen o strategii Sony, jak se svézt na supervýdělečné trilogii – ale těch nových impulzů je pod vlivem téhle taktiky až příliš málo. Takže i když trailer zabaví (a to hlavně díky výbornému střihu a práci se zvukem, ne kvůli pohříchu nevýrazným postavám), rozpolcenost trvá.

Pod odkazem Stáhnout link na HD stream od Applu.

Amazing Spider-Man: International Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Dáváme Spideymu rozhodně šanci. Rychlejší a údernější upoutávka, importována z asijských trhů, vás nestihne otrávit nečitelnými titulky ani grafikou, protože mezi tím se s přehledem obnažuje přímočarý comicsový origin. Jeho postavy jsou vesměs sympatické, snad s výjimkou Rhyse Ifanse, který je coby Lizard tak akorát úlisný, aby z toho člověku bylo lehce šoufl. Už delší dobu víme, že studio Sony film pojalo jako comicsovku pro teenagery, která bude potemňovat spíš ve směru Pottera a Twilight (více romantiky a teen problémů), než že by se striktně držela směru Nolanova Batmana. Možná si touhle koncepcí nebudete jistí tváří v tvář hodně digitální, místy až omalovánkové, přesto hodně dynamické akci. Ale trable hlavních postav jsou dostatečně poutavé a motiv padoucha stvořeného díky klaďasovi z módy nikdy nevyjde. Trailerům palec nahoru, film má dveře otevřené.

Amazing Spider-Man: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

No, pořád jsi ten třetí vzadu, Spidey. Ale už ne o tolik. Plnohodnotný trailer Spider-Mana se totiž místo restartu pokouší prodávat skoro až regulérní čtyřku. Po pavoučím originu tu proto není ani stopy, Peter akorát vyměnil roštěnky a stal se z něj génius starkovských rozměrů. Policie s ním pak jedná podobně jako s Batmanem, což definitivně odkrývá cestu, jíž se u Sony chtějí vydat. Tajemství kolem mrtvých rodičů, dívka milující kamaráda a ne maskovaného hrdinu, oblíbené "realističtější pojetí"... Všechno tohle celkem příjemně čerpá z Batman začíná. Marc Webb tak vyloženě zakopává jen v pár momentech, kdy je až příliš očividné, že tu znovu koukáme na Spideyho zrod. To se totiž ihned vrací vzpomínky na stále živoucí jedničku, kterou bude Amazing Spider-Man muset ubít rychlopalným humorem a opulentní akcí. Několik hezkých náznaků by to bylo. Ani kombinace padajících megaantén a atmosféričtějšího cestování ulicemi ale nakonec nezažene dojem, že se k parádnějšímu scénám budeme muset prokousat spoustou dobře známého. A to se v době, kdy Avengers a Batman vytahují ty největší trumfy, zkrátka těžko přehlíží.

Amazing Spider-Man: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Tak ti nevím, Petere... The Amazing Spider-Man má už od ohlášení jeden základní problém, který teaser přímo potvrzuje. Zrod pavoučího hrdiny očividně zabere podstatnou část filmu a čekají nás v něm všechna obvyklá úmrtí a dějové zákruty. Zastaví se i povinná spolužačka, která ukradne srdce budoucího ochránce New Yorku, a nebude chybět pracovník Oscorpu, který se nevyhne nebezpečnému experimentu. Na druhou stranu, už z prvních záběrů je jasné, že Marc Webb půjde mnohem víc do hloubky než Sam Raimi. Peterovi rodiče nebudou mít zrovna normální práci (comicsu znalí musí z jejich odchodu jasně vytušit, která bije) a sám ústřední hrdina bude škatulku "školní podivín" vyplňovat úplně jinak. Takže víc psychologie a méně blockbusterového šílení? Ano, ale jen v první části filmu. Pak na sebe Peter rychle navlékne slavný kostým a my snad konečně pocítíme to Cameronovo slavné 3D na vlastní kůži. The Amazing Spider-Man bude realističtější pojetí příběhu vyvažovat dosti odvážným podáním akce, která bude minimálně zčásti z pohledu první osoby. Nebo jak tomu už teď říká půl internetu - ve stylu Mirror's Edge. Zatím to vypadá docela cheesy, každopádně ale jde o velmi vítanou změnu, která může Webbovu reboot zajistit tolik potřebné odlišení od Raimiho trilogie. A alespoň u nějakého nadcházejícího letního bijáku ospravedlnit třetí rozměr. Navíc nezapomínejme na to, že se budou triky pilovat ještě rok, není tudíž třeba se něčeho děsit. Pavoučí znovuzrození se tak zatím dá brát jako relativně únosné překvapení, houfy diváků ale ještě zdaleka nemá jisté. Na to bude muset vytáhnout pár pořádných trumfů, které s odřenýma ušima čtyřhvězdičkovému teaseru chybí.

P.S. Slashfilm trefně poznamenává: "It sort of looks like a superhero Twilight." V Sony holt vědí, jak na to jít od lesa.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace