Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Terminátor 3: Vzpoura strojů | Terminator 3: Rise of the Machines | 2003
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: nestanovena
režie: Jonathan Mostow
hrají: Arnold Schwarzenegger, Nick Stahl, Claire Danes, Kristanna Loken

Terminátor 3: Vzpoura strojů: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
st39.6

Nestává se často, abychom na MovieZone věnovali jednomu filmu rovnou dvě oldies, u Terminátora ale s radostí protlačím výjimku. Jednak proto, že třetí dobrodružství s Arniem v čele mělo neuvěřitelně bombastickou trailerovou kampaň, kterou by bylo škoda prezentovat jen jedním trailerem, druhak proto, že právě druhá ukázka na Terminátora 3 patří mezi moje nejoblíbenější trailery vůbec. Po několikátém zhlédnutí už sice opadá absolutní nadšení, protože prostřední část se místy trochu táhne, je to ale jen drobný nedostatek, který naprosto zastiňuje jak dramatická expozice, tak epické finále. Zatímco v prvních vteřinách se vám pokojem rozezní ženské chorály, které věští pomalu konec světa, poslední minutě vévodí překvapivě jednoduchá, ale famózně vygradovaná hudba o pár tónech, která nás dovede až ke klasickému terminátorskému tématu. Závěrečný sestřih nefunguje tak skvěle jen proto, že byl bravurně vybraný hudební doprovod, ale také díky rozumnému střihu, který za sebe neskládá bez ladu a skladu nesouvisející obrázky. Naopak se snaží napříc celým trailerem poctivě vyprávět, místy kopíruje dramatický oblouk filmu, který na takhle malé ploše působí vskutku skvěle (celé finále je vystavěné na Arnieho dilematu). Je to prostě parádní blockbusterová ukázka, která mě vždycky potěší tím, že nesází na laciný střih do rytmu hudby, ale poctivě si hlídá, aby obraz vždycky korespondoval s tím, o čem zrovna hlavní hrdinové mluví.

Terminátor 3: Vzpoura strojů: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Zřejmě si všichni vzpomenete, s jakou nedůvěrou byl třetí Terminátor očekáván. James Cameron už potřetí do stejné řeky nevstoupil a znovuvzkříšené Carolco (tentokrát C2) se rozhodlo přepsat dějiny a spustit Skynet přes všechny překážky, které jim Cameron postavil do cesty, v zájmu toho, aby dvojka byla opravdu poslední. Takže děj skřípe, to jsem věděli už před samotným filmem. Bylo otázkou jak si s riskantní látkou poradí talentovaný, leč poněkud neostřílený Jonathan Mostow (Ponorka U-571). Nebudu tu rozvádět, že se mi líbí směr, kterým šel, protože to byla snad jediná možná cesta, jak nenaštvat fanoušky předchozích dílů. Terminátor 3 je úplně jiný než jednička a dvojka (a ano, je mnohem slabší), ale má svůj vlastní styl a nenechá si do něj kecat. Ostatně trailer vás přesvědčí, že o napodobování Camerona nemůže být ani řeč. Drsnou a mrazivou atmosféru jedničky střídá mírná nadsázka v mezích zákona, modře zabarvenou dvojku pak rozjuchaná, až comicsově barevná paleta. A trailer vám tlačí do hlavy, že tohle je jediná pecka, kterou budete chtít v létě vidět. V úvodu padá na váš monitor atomová bomba, jedno z největších es filmu a hned poté následují depresivní momentky z budoucnosti. Všichni se ale těší na mírně vrásčitý, ale stále rozhodný Arnieho obličej. Ukázka je možná až příliš akční (je to ta úplně první, v té druhé se dostalo i na nezbytné příběhové vysvětlivky), ale jako výtah toho nejlepšího z filmu funguje skvěle, jen mi trochu chybí záběry z honičky, naštěstí je tu bazukový záběr na hřbitově a Arnie párkrát zahláškuje. Stahujte... it is time.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace