Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Tenet | 2020
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 07.09.2020
CZ premiéra: 27.08.2020
režie: Christopher Nolan
hrají: John David Washington, Robert Pattinson, Elizabeth Debicki, Aaron Taylor-Johnson, Michael Caine

Tenet: Re-release Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Americká kina zejí prázdnotou. A minimálně do konce února tenhle neblahý stav nezvrátí. V IMAXu se na tu bídu ale nemohli dívat, a tak připomenou nejen jedničku Duny a v rámci oscarové mánie Oppenheimera (bude to definitivní posun k miliardě? Spolu s premiérou v Japonsku dost možná ano!), ale Warneři se vytasí i s re-releasem Tenet. Těžko říct, jestli je to jen snaha svézt se na zájmu o Oppieho s vidinou pár dalších dolarů, nebo projev snahy zakopat válečnou sekyru s Christopherem Nolanem, comeback covidem zmoženého projektu každopádně může někoho potěšit. Zvlášť když si pustí trailer, který je pořád - přiznejme si to - trochu víc cool a charismatičtější než výsledný film a jeho strnulý hlavní hrdina. 

Tenet: Final Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Spooner

Aneb jak pokazit dosud pro mě téměř bezchybnou trailerovou kampaň. Dosavadní ukázky na Tenet byly řemeslnou špičkou s tajuplnou atmosférou, napětím, menší husí kůží a tím hezkým pocitem, že vlastně nevíte, co čekat. Jenže tahle tříminutovka ukazuje, jak by finální trailer rozhodně neměl vypadat. A ano, může za to zejména naprosto nehodící se hudba. Ta nejen, že je za mě dost příšerná a v normálním případě bych ji vypnul tak po 20 vteřinách, ale navíc kvůli ní působí upoutávka skoro dojmem hudebního videoklipu k filmu, v němž se vůbec nepracuje s napětím či gradací. A navrch toho kvůli přepálené stopáži odhaluje až příliš mnoho. Pokud chcete vidět v kině co nejvíce překvapivých parádních momentů a hrátek s časem, možná tohle raději přeskočte. Jo, samotný materiál pořád vypadá skvěle a slibuje v kinech opravdu něco velkého. Jenže na závěr kampaně člověk očekával přeci jen něco nabušenějšího a lepšího než jen Nolanův největší soundtrackový přešlap.

Tenet: Čínský promo spot


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Christopher Nolan nám tohle léto přeci jen radost udělá. A nejen nám, ale zajít si do kina na jeho novinku budou moct i v Americe nebo Číně. Právě do země středu míří tenhle spot, v němž se sám Nolan nejdřív vyzná z toho, jak moc má rád plnohodnotné kinozážitky, pak se naservíruje nový záběr a potom... se můžete začít radovat, že se Tenet spojí s Počátkem. Ale je to samozřejmě jen na chvilinku, než se začnou připomínat i ostatní Nolanovy velkofilmy a představí se asi pět nových, dosud neviděných výjevů z Tenet. Nic objevného, ale pořád lákavé. Extrémně lákavá je ale i informace, že ve filmu je prý zhruba jen 300 trikových záběrů, tedy tolik co v kdejaké hollywoodské konverzačce bez triků, takže se zjevně bude na max spoléhat na vynalézavou filmařinu, vracení času v reálných kulisách a oslňující architekturu. Dobrý vědět.

Tenet: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Díky bohu za Nolana! I když jeho novinka vypadá jako pokračování Počátku, protože stylizace je velmi podobná, od outfitů po dikci postav, těšit se lze na max. A samozřejmě hlavně kvůli originální náplni a superambicióznímu uchopení, které pracuje s nečekanými finesami vyprávěcími i realizačními. Přiznám se, že té vychytávce s otáčením času úplně nerozumím, asi jako většina diváků nechápe celkové příběhové směřování, vypadá to ale magicky a dokonale to zapadá do těžkotonážního, klasicky nolanovského aranžmá, které nám servíruje tahle upoutávka. Na ní si můžete cenit jak atmosférického uchopení, tak i toho, že má ambice vlastně posunout celý svět za koronakrizi - a s hláškou, že jinde než v kině Tenet prostě neuvidíte, vlívá optimismus do žil filmovým fandům na všech kontinentech. Snad to nemoc dovolí, protože takhle jedinečný projekt v tak suverénním podání si to bude chtít vychutnat s maximální pompou. 

Tenet: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Chystá Nolan další genialitu? Zatraceně moc tomu věřím, to vám nebudu zapírat. Nolan je současná světová jednička svého oboru, která dovede kloubit vysoké koncepty s přímočarou zábavností jako nikdo jiný, takže když po Interstellar nebo Počátku oznámí, že chystá svůj vůbec nejambicióznější film, logicky to budí maximální pozornost. Tuplem když se pak pustí do látky, která si hraje s časem ve všech možných směrech a motá vám hlavu tím, jestli půjde od konce nebo od začátku. Nebo všechno dohromady. Snad to bude opravdu ještě o level výš než Memento a Počátek... Trailer se nebojí diváka mást a nic moc mu neprozrazovat, i když ale není na první dobrou tolik kulervoucí a neoslní hned svou vypulírovanou audiovizualitou, náznaky potenciálně nejslibnějšího filmu přístí sezony v něm rozhodně najdete. 

Tenet: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Zatím s francouzskými nápisy, ale konečně v HD!

Nolan šlape jak švýcarský hodinky. Zase v lednu oznámil, že na příští léto chystá nový blockbuster, mezitím roztočil kamery a v srpnu vypustil první teaser. Tak jako pokaždé. Zajetá taktika se u něj nemění. Akorát teď chce klip prezentovat ve vší velkorysosti a s puncem velké události jen v IMAXech, takže proto k nám i po pár týdnech dotýká jen jeho francouzská verze. I z ní jde atmosféra ždímat, jako oznamovadlo funguje bez problémů, jestli jsou v ní ale nějaké hrátky s časem nebo dokonce vidíme hlavního hrdinu pohybovat se pozpátku, tak jak avizuje pár uniklých materiálů z natáčení, to se teprve uvidí. Každopádně adekvátní anonce, co nolanovce v klidu nažhaví. 

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace