Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Temný rytíř povstal | The Dark Knight Rises | 2012
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 20.07.2012
CZ premiéra: 26.07.2012
režie: [[Christopher Nolan]]
hrají: [[Christian Bale]], Gary Oldman, Michael Caine, Anne Hathaway, Tom Hardy

Temný rytíř povstal: Blu-ray Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Netopejr si poletuje nad Gothamem a pořád to působí epicky jako nic jiného. I když kdekdo pochyboval, spousta lidí remcala a dožadovala se opětovně čisté podívané ve stylu předchozího Batmana, Temný rytíř povstal se stal nejen kasovním hitem, ale přesvědčil o svých kvalitách masy i první pochybovače. Velkorysejší podívanou jsme tu letos neměli, tuplem ne takovou, která by operovala s podobně rozmáchlým příběhem, a přitom se v něm neztratily postavy. Batman je prostě parádní a kdekdo ho bude chtít mít doma pod stromečkem, což se Warneři pokouší stvrdit upoutávkou čarující se všemi explozivními a akčními výjevy. Bude se těžko odolávat - člověka zkrotí snad jen vědomí, že na příští podzim Warneři chystají ještě luxusnější, "ultimátní" edici celé Nolanovy trilogie.

Temný rytíř povstal: Finální trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
st39.6

Vyhnout se Batmanovi je pro filmového fanouška v posledních týdnech docela složité. Bannery na nás vyskakují ze všech stran, v televizích se protáčí jeden TV spot vedle druhého a internet Warneři zaplňují novými klipy snad každý den. Premiéra třetího Batmana bude už za pár dní a studio zaměstnalo celé marketingové oddělení s jediným záměrem: Vykřesat z Temný rytíř povstal přinejmenším stejný kasovní úspěch jako z jeho předchůdce. Připomenout divákům, co se vlastně napříč trilogií událo, není vůbec špatný nápad. "Journey" trailer ale nabízí z předchozích dvou dílů jen útržky, což je škoda. Střihači totiž měli jedinečnou příležitost prozradit ve dvou a půl minutách všechny důležité události a novými záběry navázat až v samotném závěru. Místo toho se pomocí několika úryvků z prvních dvou filmů rozhodli jen navodit atmosféru osudovosti. A zase jim to vyšlo. Jestliže minulá ukázka vábila hlavně na akci, tahle to zkouší přes emoce a jde jí to velice dobře. Stejně jako v tunách jiných reklamních spotů na Batmana, i tady cítíme, že se chystá ohromná filmová událost, která nás z kina pustí až poté, co uroníme nad osudem Bruce Waynea pár slz.

Temný rytíř povstal: Trailer 3


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
st39.6

Bylo jasné, že pokud chtějí Warneři zopakovat úspěch Temného rytíře, bude potřeba, aby jejich marketingové oddělení začalo tlačit na pilu. Prostě to chtělo dát dohromady ukázku, která nenadchne jen filmové fanoušky, ale také statisíce teenagerů, jež více než komorní a svým způsobem revoluční upoutávka láká akce a obří výbuchy. V souvislosti s tím je sice s podivem, že nejnovější trailer nevěnuje pozornost křivkám Anne Hathaway (nebo spíš Catwoman), ale jinak do puntíku splňuje představy o bombastickém sestřihu, který člověka přinutí hledat rezervace vstupenek na předpremiéru v IMAXu. Vzhledem k tomu, že je v kolonce režie napsaný člověk, který nás ještě nestačil zklamat, asi nikoho nepřekvapí, že ani přes prvoplánové vábení na akci Temný rytíř povstal neztrácí na děsivě osudové atmosféře. Nejnovější a pravděpodobně také poslední ukázka poodhaluje další prvky příběhu, které nahánějí husí kůži i přes zkratkovitost dvouminutového klipu. Ten slíbil o trochu větší množství akce, jejíž absence některé fanoušky skoro-trilogie znepokojovala, přesvědčil nás, že se do kin chystá opravdová filmová událost a hlavně z už tak horkých dnů učinil totální peklo. Čekání na konec července tak bude dlouhé.

Temný rytíř povstal: MTV trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Kampak jede uprostřed noci spousta policejních aut? To vám můžu říct přesně: Do míst, která Christopher Nolan střeží lépe vlastní babičku. I MTV trailer třetího Batmana se totiž drží jednoduché poučky "vnadit, ale neprozrazovat", kterou v poslední době ctí tak málo filmů. Asi nikdy nezapomenu, jak mi někde ve dvou třetinách Temného rytíře došlo, že absolutně nemám ponětí, co se bude dít dál. Tenhle u blockbusteru velice vzácný pocit by pak mohlo očekávané pokračování v klidu zopakovat, jelikož nadále nabízí jen fragmenty. Tu si Catwoman s někým pokecá, tu vidíme nový záběr Banea a tu pročísne oblohu vymazlená "stíhačka" The Bat. Hodně ukazující, avšak málo odhalující podání je přesně tím, co Batmanovi sluší. A krátká upoutávka z MTV Awards je natolik chytrým mixem starého i nového v utlumeném podání, že k ní ty čtyři hvězdy sedí stejně dobře jako Tom Hardy do role chlápka, který vás musí uhranout očima. Tohle by asi nerozchodila ani kung fu panda.

Temný rytíř povstal: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Mohutné exploze, burácivé chorály a opulentní bitevní výjevy? Ha, jděte se zahrabat, špičkové trailery na hollywoodské blockbustery! Christopher Nolan vždycky věděl, že to jde i jinak, a po doslova revoluční finální upoutávce Počátku se opět vrací v plné síle. Zlý pán v masce by rád udělal z Gothamu haldu sutin? To přeci nebudeme prezentovat hlasitou destrukcí, když můžeme vytočit volume na minimum a nabídnout divákovi zlověstné ticho. V kombinaci se školáčky v autobusu je to stokrát větší teror, tady navíc umocněný zlomenými výrazy Josepha Gordona-Levitta. Na čí stranu se postaví? A jak to samé dilema vyřeší Catwoman? Trailer potvrzuje hodně teorií, které se probíraly ve skalpelu, a servíruje jeden mocný záběr za druhým. A když Batman vyřkne magické "Ještě ne.", jste odsouzeni nejen ke koupi lístku, ale i k emocionálnímu zásahu, který vám vynahradí i předčasně utnutý finiš. Ještě to šlo maličko vyšponovat, Christophere. Stačilo by pět nebo deset vteřin. I takhle ti ale posíláme netopýra s plnou ošatkou pěticípých, protože očekávání jsi naplnil. Je to dvouminutová událost epicky osudových rozměrů.

P. S. Baneův hlas jde z extrému do extrému. Vážně to muselo být až takhle nahlas?

Temný rytíř povstal: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Tohle není klasická trailerová vypalovačka. Ale tím spíš je tahle ukázka cenná. Sázka na existenciální tlak a osudovost totiž zabírá na výbornou. Je to podprahové tlačení emocí, které Joker nastartoval, ale Bane je hodlá zatlouct a devastaci Gothamu dokončit, a to s razancí parního válce. Obrazy zkázy, chaosu, vzpoury a na hollywoodské poměry nevídaně tvrdě ničených životů jsou sakramentsky působivé. Člověk nepotřebuje chorály, aby na něj plížící se konec doléhal, jak kdyby se doopravdy bojovalo v ulicích hned před barákem. Nepatrné zvuky, které nakonec přejdou v baneovské skandování a Hans Zimmer|Zimmerův ústřední motiv, se přesně trefují na černého – už proto že sem organicky zapadají všechny nově příchozí posily nejen z Inception (bude mimochodem panu Wayneovi víc motat hlavu sexy Anne Hathaway nebo rozkošná koketa Marion Cotillard?), kvůli kterým se Christian Bale zjevně na plátně ani jednou neusměje. Prostě neokázalý trailer s mohutnou silou, proto plná palba.

Pod možností Stáhnout odkaz na streamované HD od Applu.

Temný rytíř povstal: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Už jsme navykli tomu, že Christopher Nolan|Nolanův temný hrdina poprvé vykoukne rok před oficiální premiérou dalšího dobrodružství. Tradice se dodržuje i tentokrát (není nad to se vystavit před Potterem), ale naštěstí toho dostáváme trochu víc než jen jedno logo. Citlivě vybrané momentky z prvních dvou dílů, mezi nimiž samozřejmě nemůže chybět rozžhavená motorka z úplně posledního záběru Temného rytíře, přivádí diváky ke zbědovanému komisaři Gordonovi, jenž už nemíní provozovat hru na Batmana-padoucha a psance... a vzývá návrat Temného rytíře. Bruce Wayne mu sice oponuje, že Batman to už možná zabalil (Christian Bale|Baleův chraplák se neomrzí), ale když z traileru rozluštíte ty krátké momentky s novým gothamovským padouchem Banem, musí vám docvaknout, že Batmobil nezůstane zaparkovaný v garáži a že jeho majitel bude dělat mnohem víc, než jen poletovat po světě kvůli roštěnkám. Půjde zkrátka do tuhého, jak se na závěr trilogie sluší. Atmosféra sálá i z malého okna a rozhodně ji nemírní ani závěrečný nájezd na netopýří symbol, magicky zapuštěný do bortící se zástavby.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace