Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Tchán s tchyní jsou psanci | The Out-Laws | 2023
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 07.07.2023
CZ premiéra: 07.07.2023
režie: Tyler Spindel
hrají: Nina Dobrev, Pierce Brosnan, Adam Devine, Ellen Barkin, Richard Kind

Tchán s tchyní jsou psanci: Recenze


ikona
Spooner
adam devinenetflixpierce brosnantchán s tchyni jsou psanci
Aneb když začnete s láskou vzpomínat i na ty nejtupější sandlerovky.  

Všichni víme, že vybírat si z netflixovské originální nabídky filmů je jako vydat se na procházku po minovém poli. Jen tak nějak tušíte, že tady na tu minu na 90 % šlápnete a ošklivě si ublížíte. A jisté kousky vám můžou způsobit i hodně velké psychické šrámy. Mezi takové „bomby“, jež sejmou i ty nejodolnější jedince, patří i nová hitovka streamovací platformy The Out-Laws s krkolomným českým názvem Tchán s tchyní jsou psanci, která už dva týdny neohroženě sedí na pozici nejsledovanějšího snímku Netflixu s více než solidními čísly. Lidi se holt asi rádi mučí a ubližují si komediemi, co nezavadily o humor ani čirou náhodou.

 

Zápletka přitom zní sice malinko ohraně, ale dala se z ní vykřesat solidní žánrovka se špetkou heistu. Obzvláště, když do jedné z rolí obsadíte bývalého Jamese Bonda. Sledujeme tedy bankovní manažera Owena, jenž je ve své práci absolutně důsledný a nade vše miluje svou snoubenku Parker. Jejich svatba je na spadnutí a nakonec přijedou i nečekaní hosté – rodiče nevěsty, kteří žili několik let mimo civilizaci a svou dceru nevídali. Jenže jen krátce po jejich příjezdu je dvěma lupiči přepadena Owenova banka a hlavní hrdina má podezření, že za zločinem stojí právě jeho budoucí tchán s tchyní. A rozjede se tím řada šílených, bohužel však i absolutně nevtipných, situací.

The Out-Laws je v podstatě klasickou spotřební sandlerovkou s podobným typem jednoduchého humoru a sortou podivných postaviček. Ostatně, sám Sandler snímek produkoval a evidentně šlo z marketingového hlediska o dobrý tah. Jenže i mezi sandlerovkami se jedná o laciného levobočka, do něhož evidentně raději nešli ani hercovi prověření kamarádi, a vedle něhož vypadá i řada Sandlerových komediálních podprůměrností jako titul nominovaný na Oscara. 

Film je totálně levnou a nezáživnou podívanou, která vypadá jak ne moc dobrý pilot k televiznímu seriálu, a u níž se evidentně nikdo moc nesnažil. Režie nepřichází takřka s žádným vtipným nápadem, žádná z postav tu není zábavná, jen se tu většina obsazení pitvoří, marně se snaží improvizovat, je neskutečně otravná a všichni do jednoho se chovají jak naprostí idioti. O nějakých hrátkách s heist žánrem či povedených slovních výměnách zde pak nemůže být ani řeč.

Největší idiot a zlo filmu se ovšem skrývá v hlavní roli. Ano, Adam Devine zase jednou prokazuje, že je asi nejvíce nevtipnou karikaturou v Hollywoodu, u níž pořád nechápu, proč dostává práci a ještě nedělá popeláře. Hercovy snahy o humor jsou bolestivější než waterboarding a kolonoskopie dohromady a dalo by se říci, že Devine je takovou smrtící kombinací Kevina Harta a Andreje Babiše. Neustále řve, piští, brečí, chová se afektovaně a otravně, ale z nějakého důvodu si myslí, že ho mají všichni rádi a ještě se jeho kouskům smějí. 

Já jsem si ovšem jen celou dobu říkal, jak si může chtít jakákoliv žena, obzvláště když ji hraje roztomilá Nina Dobrev, vzít něco tak nesnesitelného. A proč mu tchán v podání Pierce Brosnana už po pěti minutách neprostřelil hlavu. Kdyby se do hlavní role povedlo obsadit kohokoliv aspoň trochu snesitelného (takže opravdu kohokoliv), dovedu si představit, že by výsledek nemusel být takovým úmorným utrpením a možná bychom se blížili i slabšímu komediálnímu průměru. Jenže takhle si tvůrci postřelili obě nohy hned na startu a otevřeli si dveře do komediálního pekla. 


Přehrajte si trailer
I mimo hereckého teroristu není v tomto „zábavném“ průjmu moc kde brát. Ano, Pierce Brosnan se snaží být cool a uhrát vše se ctí a na Ninu Dobrev se pořád hezky kouká. Scénář jim ovšem hází tak obří klády pod nohy, že sami nic moc nezmůžou. Sympatická automobilová honička přes hřbitov pak sice vykouzlí aspoň menší úsměv na tváři a je malou nadějí, že se tato pohroma v závěru ještě zvedne. Inu, nezvedla se. The Out-Laws proto nejsou jen další průměrnou spotřební netflixovkou z jejich nekonečného výrobní pásu, ale opravdovým zmetkem a průserem, na který se zaslouží co nejdříve zapomenout. Patří totiž mezi ty nejbolestivější zážitky, které jsem na Netflixu za poslední roky zažil. A to už je co říct.

Verdikt

avatar3/10

Spooner

Bankéř Owen před svatbou konečně pozná rodiče své nastávající. Zjistí však, že jsou to bankovní lupiči, kteří žijí dvojí život. Absolutně nevtipná a otravná snaha o komedii, které láme vaz nejen podprůměrná režie, ale zejména nesnesitelný Adam Devine v hlavní roli, jehož má divák už po minutě chuť přetáhnout lopatou. Tuhle netflixovku nepouštějte ani svému největšímu nepříteli.Hodnocení čtenářů

 • avatar3/10

  Revan

 • avatar6/10

  Spiker

 • avatar4/10

  PamPero

 • avatar2/10

  WinterSoldier

 • avatar5/10

  rublik05

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace