Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
TÁR | 2022
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 07.10.2022
CZ premiéra: 23.02.2023
režie: Todd Field
hrají: Cate Blanchett, Mark Strong, Noémie Merlant, Julian Glover, Nina Hoss

TÁR: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Rimsy

První trailer před benátským festivalem lákal na změť působivých obrazů, jejichž významy nebyly vůbec jasné – snad až na znepokojivou touhu po dominanci, již postava dirigentky Lydie Tár v podání Cate Blanchett dávala najevo. Druhý trailer už je na mluvené slovo přece jen bohatší, a tak se více dozvíme nejen o dirigentčiných úspěších, ale i o jejím rozháraném vnitřním světě. Režiséru Toddu Fieldovi se daří prodávat dirigentská gesta s maximální opulencí, temné podtóny protagonistčiny psychiky jsou však stále jen naznačeny. Ohlasy z Benátek byly veskrze pozitivní a druhá ukázka nejvyšší očekávání rozhodně neumenšuje. Teď jen vydržet to dlouhé čekání do února, kdy se snímek objeví v naší distribuci.

TÁR: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Oscarová sezóna se zatraceně rychle blíží, takže se nám začínají v pěkném tempu za sebou hlásit působivě ambiciózní projekty. A tenhle by mohl hrát z výtvarného hlesika prim. Nemůžeme být v šoku, protože jméno režiséra Todda Fielda slibuje obrazově vypulírovanou podívanou vždy, vizuálně opulentní ukázka se ale přeci jen pohybuje na ještě vyšším levelu než Jako malé děti. Po estetické stránce je to vyloženě oslnivý klip, a i když neprodává dramatickou rovinu filmu a vábí spíš jen impresemi a Cate Blanchett v roli nadpozemsky talentované (a lesbické?) dirigentky Lydie Tár, je výsledný efekt prvotřídní. Když nasbírá snímek na festivalech dobré ohlasy, nenechám si ho ani náhodou ujít. 

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace