Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Tajemství mumie | Adèle Blanc-Sec | 2010
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 16.09.2010
režie: Luc Besson
hrají: Louise Bourgoin, Mathieu Amalric, Gilles Lellouche, Philippe Nahon, Jean-Paul Rouve

Tajemství mumie: International Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Adéla Blanc-Sec je dívčina velmi sympatická. Český distributor jednak k jejímu jménu nepřidal příponu „-ová“, čímž naznačuje, že doba přechylování a Jessic Albaových i Megan Foxových by se mohla konečně uzavřít. Adéle je navíc velmi sexy, což neříkám jen kvůli sekundovému prostřihu na její nahé tělo ve vaně (američtí publicisté tomuhle záběru nemůžou uvěřit, protože v úzkoprsém zámoří by ho do dobrodružné rodinné podívané nikdy nevpustil ani ten největší odvážlivec). Kolem ní se ale odehrávají události z ranku Percyho Jacksona, pouze v ještě slabším trikovém provedení, s výstřednější sestavou vedlejších postaviček a v kontextu příběhu, který mají možná Frantíci našprtaný z comicsů, ale jinak se mu těžko rozumí. Proč vousatí pánové v kloboucích vypadají tak oslizle, jak vypadají, proč zrovna pterodaktyl a proč má situaci zachraňovat právě ženská, která ve volném čase chodí hrát tenis s digitálním míčkem, to jsou otázky základní, ovšem až v kině plně vysvětlitelné. Kvalitně sestříhaný trailer bohužel nezakryje, že se pohybujeme v rámci bessonovských pokusů o Hollywood, které sice nedělají žánrům ostudu, ale pokaždé působí ještě levněji, při ještě nižším indexu přitažlivosti. Takový fantasy bratránek Minimojů. Vlastně sestřenice… která by moc chtěla být Mumií. Dokáže si alespoň čuchnout k jejímu úspěchu?

Tajemství mumie: Francouzský teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
duro

Merde, co to je? Novinka, k níž Besson obstaral nejen scénář a produkci, ale i režii? Odkud se najednou vzala? Dokonce i IMDb v tom má zmatek a myslí si, že půjde o animovaný film. Kdepak. Hlavní kočka je určitě živá. O těch ostatních už to nelze říct jistě, protože takové tlamy by zahnaly na útěk i osazenstvo kláštera z Jména růže. Proč jsou všichni tak oškliví? Protože jsou původně komiksoví. A jelikož onu slavnou kreslenou předlohu u nás nikdo nezná, budete se cítit asi jako Vietnamec, kterému někdo promítl trailer na Saxanu – Veletrh strašidel. Celý sestřih je evidentně cílen na čtenáře předlohy. Adèle má ikonický nástup stejně jako její soupeř. Kterým je pterodaktyl. Zadržte smích, jde o téměř doslovnou adaptaci prvního sešitu Adèliných dobrodružství. V dalších částech se emancipovaná novinářka a cestovatelka potýkala i s tajemnými kulty a maskovanými zločinci, ale dnes je na pořadu dne jedna oživlá mumie na úvod a pak létající praještěr, terorizující Paříž někdy na počátku 20. století. Zní to bizarně, vypadá to ještě hůř, protože lacinost čiší z každého záběru. Digitální triky jsou opravdu špatné, zejména průlet skleněnou kupolí. Dobová atmosféra nikde (Jeunet by tam alespoň mrsknul zlatavé filtry). Akce málo. Cynické repliky, kterými je prý komiksová Adèle proslulá, se nekonají (ne že bychom jim rozuměli). A tak zůstávají jen ti pitvořící se maskoti a dojem, že Besson-režisér zabředl do ještě horší bažiny než Besson-producent a Besson-scénárista. Schválně, kolik z vás si řeklo: „Sakra, Belphegor 2!“?

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace