Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Tajemný let | Flightplan | 2005
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 23.09.2005
CZ premiéra: 17.11.2005
režie: Robert Schwentke
hrají: Jodie Foster, Peter Sarsgaard, Erika Christensen, Sean Bean, Jesse Burch

Tajemný let: DVD


ikona
k0C0UR
 

Modročerný přebal se zvýrazněnýma očima Jodie Foster ve svých útrobách skrývá béžově laděný disk. Ten po technické stránce naprosto dostačuje. Uvítá vás skromné menu s mrazivou podmanivou podbarvovací melodií (pozn.: i po dopsání článku mě zatraceně baví a DVD mám pořád v mechanice :) ze kterého se asi přednostně budete pídit po výběru zvukové stopy. Vězte tedy, že český dabing klame tělem a vyjma pár vedlejších postav příliš nevyhovuje (Dagmar Čárová dělá z Jodie Foster ještě o stupeň větší hysterku). Všemi deseti tedy doporučuji originál. Obraz je ok, bez map, škrábanců a jiných podivností.
Sekce bonusových materiálů je na první pohled shrnuta jen do dvou položek. Zdání však klame, po kliknutí na film o filmu se poodhalí submenu poskládané z tématických bloků. Každý blok se pak zabývá jednou z fází výroby filmu: Od patálií s výběrem a přepisováním scénáře, přes volbu režiséra, casting až po post-produkci a dodávání vizuálních efektů. Ve všech dokumentech mluví machři na slovo vzatí, plus se kolem neustále ochomýtá neúnavný režisér s producentem Brianem Grazerem. Grazer se vás mimochodem bude celou dobu snažit přesvědčit, že tohle všechno má nějaký hlubší smysl a nejde jen o pseudomysteriózní film s přídechem klasického action-flicku. Nevěřte mu. Spoléhá na to, že mu místo naslouchání budete hypnotizováni vejrat na neskonale surrealistický účes ;). Pokud zvládnete absolvovat výrobní půlhodinku a nebudete se cítit nasyceni, je čas vyrazit zpět do základního bonusového menu. Ona druhá položka zde indikuje poměrně zajímavý spot nazvaný Cabin Pressure: Designing the Aalto E-474. Zavádí nás na pozadí výroby umělé konstrukce letadla se vším, co k tomu patří. Nahlédneme tedy do storyboardů, vyslechneme konstruktéry a designéry, kteří prošli před stavbou desítky plánů interiérů letadel od amerických dopravních po ruské nákladní. A také se dozvíte, jak moc je výsledná podoba letadla kompromisem mezi skutečností a novým technologickým věkem. Prokládána záběry z dokumentárních kamer a poté tímtéž v podání pětatřicítky a hrstkou zajímavých faktů mimo téma, tahle vydatná desetiminutovka uteče jako voda.
Tákže. Suma sumárum kolem pětačtyřiceti minut materiálů skoro o všem, co jste chtěli o Tajemném letu vědět. Jelikož jde o film značně komorní a během vyprávění se prakticky nedostanete mimo palubu letadla, je to bonusová porce informačně postihující prakticky vše a troufám si říci, že cokoliv nad rámec už by bylo jen opakováním vyřčeného. Slušná práce.

Obraz: 2,35:1
Zvuk: Dolby Digital 5.1 - anglicky, česky, maďarský
Titulky: české, anglické, maďarské
Cena: 499,-
K mání od: 8. 3. 2006

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace