Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Svítání | Daybreakers | 2008
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 08.01.2010
CZ premiéra: 11.03.2010
režie: Michael Spiering, Peter Spiering
hrají: Ethan Hawke, Willem Dafoe, Sam Neill, Claudia Karvan, Vince Colismo, Isabel Lucas

Svítání: 3 TV Spoty


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Tak jsme zase jednou trochu nekoncepční. Ze dvou důvodů:

1) Svítání si zaslouží pozornost. V kině jeho trailer výborně funguje, přitom film samotný pořád zůstává trochu v ústraní. A já mám stále výčitky svědomí, že za to částečně můžeme i my, kvůli podhuleným třem hvězdičkám u regulérní upoutávky.

2) Yahoo dělá čím dál tím větší bordel. Už potřetí v posledním měsíci prohlásilo minutový TV Spot za nový trailer, což nás neustále staví před dilema „psát, nebo nepsát“. U Bratrů a Lítám v tom jsme (zatím) nevyměkli, Svítání ale bylo silnější.

Tahle vize má totiž něco zatraceně zajímavého do sebe. Vizuální ladění je podmanivé, herecký ansámbl luxusní a všechno podstatné tu, zdá se, může fungovat stokrát líp než v Twilight. Pěstírna lidí? Třikrát wow, i deset let po Matrixu. Lítající potvory? Sem s nimi, zkrotíme je! Dafoe a Hawke s kuší v ruce? Nenechte se přemlouvat, pánové, a palte do nás. Váš film slibuje atmosféru, téma i osobitý feeling, tak proč na něj neupozornit trochu nestandardně, že áno...

Stream skrývá minutový TV Spot aka Trailer 2.

TV Spot 2

TV Spot 3

První stáhnutelný odkaz vede na TV Spot 3, druhý na TV Spot 2, třetí na největší TV Spot 1/Trailer 2.

Svítání: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Upíři jsou v módě, to vám dneska řekne každý teenager. Zatímco mužská část kruhu se bude pídit po dobrodružství drsňáka Bladea, ta ženská dá přesnost Stmívání (a po Underworldech se snad nebude shánět nikdo).Chtěl jsem teď napsat, že všem jde v podstatě o to samé (všichni chtějí vidět krev a dobře se u toho bavit), ale není to pravda :). Stmívání redefinovalo vnímání žánru (je na vás, jestli to bylo k lepšímu), Daybreakers se ho teď snaží dostat zase na starou vymítací kolej, i když tak jednoduché to zase nebude. Místo toho, aby se postaru lovili upíři a dělali se jim křížky na hlavě (nemají to rádi), loví se naopak lidi a vyrábějí se z nich „farmy“ pro zbytek společnosti, kterou tvoří – světe div se – skoro samí upíři. A hvězdně obsazení upíři! Začátek sice poutá sice výhradně na béčkové scenerie a drží si skoro až divadelní atmosféru (svým způsobem to vůbec není na škodu), zhruba polovině - po příchodu Willema Dafoea - se ale začnou dít věci, na které člověk podvědomě v takovém filmu čeká. Ano, mluvíme o hořících vozidlech rotujících směrem na kameru a stovce vystřílených nábojů. A mezi tím vším pobíhá Dafoe s kuší a rozdává rány na potkání. Není úplně jasné, co to má být vlastně za žánr, ale kouká se na to moc dobře. Jen škoda toho opravdu pomalélho rozjezdu a vyznění celého závěru tak trochu do prázdna – mám za to, že nějaký divoký kytarový podmaz by situaci umocnil mnohem víc. Film vypadá každopádně hodně zajímavě a budí jistá očekávání. A ano, už si konečně řekněme nahlas to, co všem z vás jistě leží v hlavě od první vteřiny – máte pravdu, vypadá to úplně stejně jako svého času Equilibrium.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace