Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Super 8 | 2011
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 10.06.2011
CZ premiéra: 08.09.2011
režie: J. J. Abrams
hrají: Noah Emmerich, Kyle Chandler, Elle Fanning, Zach Mills, Ryan Lee

Super 8: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Co je horší, než že čtvrtý Twilight stále nemá jistou českou premiéru? To, že uvidíme Super 8 až v září! Nostálgická sci-fi J.J. Abrams|J. J. Abramse se právě veze na velmi pozitivních ohlasech kritiků, a do amerických kin dorazí už za čtyři dny. Co na to naše distribuce? Té moc nevadí, že tenhle film stojí na velkém překvapení, které o víkendu dost pravděpodobně zavalí celý internet. Kdepak, kdo si bude chtít Super 8 vychutnat tak, jak to Abrams a Spielberg zamýšleli, neměl by tři měsíce zapínat počítač. Nebo mluvit s kamarády, kteří ho mají. My si totiž jednu z nejočekávanějších letních pecek vychutnáme až na začátku září, kdy bude "síť" plná pirátských kopií. A přísní nepřátelé kin se budou v diskuzích a na facebooku chlubit, "že už to teda viděli", a že roztomilé/děsivé/bůhvíjaké xy vlastně kino ani nepotřebuje. Pěkné vyhlídky. Ale co jsem to... aha, nový trailer. Minutu a půl dlouhá upoutávka z MTV Awards přináší dost nových záběrů. V podstatě ale neukazuje nic nového. Je tu vybuchující vlak, levitující kusy železa a kupa dětí, které zdrhají před armádou. Díky krátké stopáži je to hodně úderné, jednotlivé záběry mají v sobě pořád tunu energie a z každé vteřiny crčí velké letní dobrodružství, kvůli kterému bych okamžitě razil do kina. Nu což, zůstat doma a vychutnávat si naštvaného Jacoba bez trička také není zlý program... Sakra!

Super 8: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
duro

To takhle jednou přijde Abrams za Spielbergem a říká: „Mistře, děsně ulítávám na vašich prvních filmech ze 70. a začátku 80. let. Chtěl bych natočit takovou něco jako poctu. Bude to v podstatě směs Blízkých setkání a E.T., dokonce tam píchnu i něco z Čelistí či Duelu, možná kousek Poltergeista a Goonies. A záměrně to natočím tak, jako byste za kamerou stál vy osobně. Ale ne dneska, ale tenkrát zamlada. Atmosféra bude úplně totožná. Tak jsem si říkal, jestli byste to nechtěl produkovat. Když Spielberg, tak Spielberg. No a prodáme to lidem podobně jako Jurský park nebo Cloverfield. Nejdřív teasery s náznaky, pak trailery, které představí postavy a to celkové oldschool vyznění, ale pořád lidem neukážeme, o co přesně půjde. Nebudou vědět, jestli to má být horor či spíše dětská E.T.-ovka a bude kolem toho rozruch. Hlavně při této koncepci nebudeme muset ukazovat moc trikových scén, což je výhoda, protože rozpočet udržíme v rozumných mezích a digitální efekty tedy nebudou bůhvíco. Zahrajeme to celé na nostalgii. Mladí budou remcat, co to je, a proč musí být hrdiny děti, ale fanoušci vaší starší tvorby, hlavně ti, co na ní kdysi vyrůstali, ti se prostě pose*ou blahem.“ A Spielberg povídá: „Jdi do toho, Džejdžeji.“

Titulky ke stažení ZDE.

Super 8: SuperBowl TV Spot


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
st39.6

Je to E.T.? Jsou to Blízká setkání třetího druhu? Spielberg v tom má prsty určitě (dokonce i Michael Giacchino tu zní jako John Williams) a vzhledem k tomu, že o filmu ani půl roku před premiérou skoro nic nevíme, tak zcela jistě i tajnůstkář J.J. Abrams. Co tihle dva dávají potají dohromady, každopádně neprozradí ani půlminutová upoutávka, která na rozdíl od té minulé obsahuje i záběry z filmu samotného. Vypadá to skvěle, retro-feeling na člověka vykukuje zpoza každého rohu a koncept teaseru je bez debat originální. Mírumilovný hudební doprovod do střihu mezi polodetaily herců a výbušnou akcí, prostě funguje. Stejně jako Abramsovo napínání. Nevykládat na stůl v rukávu schovaná esa už během reklamní kampaně, to chce v době dravých trailerů odvahu a Abrams jí má očividně dost. Dost má snad i filmařského talentu, protože Super 8 zatím vypadá výborně. Možná ne tak, jak většina lidí čekala, ale o to víc byste si měli první opravdové ochutnávky cenit. Je to milé - i když dost zvláštní - překvapení.

MZ SKALPEL SUPER 8

Titulky ke stažení ZDE.

Níže odkaz na HD stream od Applu.

Super 8: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Jestli dnes někdo dokáže utajit film až do prvního teaseru, je to J. J. Abrams. Před třemi lety nám to natřel s Monstrem, a teď se vrací s ještě větším kalibrem. Za zády má strýčka Spielberga, v rukou vlastní scénář, a chystá se natočit sci-fi pecku, na kterou dnes láká prvními 90 vteřinami speciálně natočené stopáže (J.J. to má ve zvyku, podobně si odteaseroval i Star Trek). Jak jste určitě pochopili z úvodního záběru se semaforem, má to být tak trochu pocta Blízkým setkáním třetího druhu, a jak vám muselo dojít ze zbytku… zrychlený tep, křičení wow a velká očekávání jsou na místě. Duo snů se s tím nepáře a na první pokus míří neomylně do černého, když servíruje spielbergovsky tajuplnou představovačku jedné nemilé události, natočenou v abramsovsky dynamickém stylu. Tvůrčí průnik těchto pánů je neomylný a nechybí mu atmosféra ani moment překvapení, pročež vás určitě zaháčkuje dřív, než stihnete vykřiknout „ať už je tu příští léto!“ Čtyři z pěti dosavadních synopsí Super 8 jsou prý nevěrohodné, zatím se tedy můžeme spoléhat akorát na Abramsem potvrzenou informaci, že nejde o sequel nebo prequel Monstra, a film proto nebude natočen klepající se ruční kamerou. Jinak nám zůstává v rukou jen rok 1979, kdy se bude příběh odehrávat, údajný rozpočet mezi 45 – 50 miliony, a příjemný pocit z teaserové lahůdky, která v Americe určitě hodně potěší davy lidí právě směřující na Iron Mana 2. Moment překvapení takových rozměrů v roce 2010? Gratulace, pánové.

Titulky ke stažení ZDE.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace