Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Stvořitel | The Creator | 2023
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 29.09.2023
CZ premiéra: 28.09.2023
režie: Gareth Edwards
hrají: John David Washington, Gemma Chan, Ken Watanabe, Allison Janney, Marc Menchaca

Stvořitel: Final Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
do_Od

Už to bylo málem za pět (a zpětně si říkám, že prvnímu traileru jsem těch pět měl napálit, ať si internet brblá, jak chce), ale zase mi ten konec nepřišel tak úderný, jak bych asi od pětihvězdičkového traileru potřeboval. To ale nic nemění na tom, že začátek upoutávky je furt famózní a hlavně, že prezentovaný materiál vypadá naprosto neskutečně, a momentálně neexistuje moc filmů, na které bych se ve zbytku roku do kina těšil víc. Jasně, pořád je tu scénář, který může z lákavě vyhlížející sci-fi udělat klubko nesmyslů (Bod obnovy by mohl vyprávět...), ale...já jsem believer. Snad to tedy Edwards zandá a na Stvořitele přijdou masy nadšených sci-fi fandů, protože tyhle filmy v kinech potřebujeme jako sůl. 

Stvořitel: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Krásně se na to kouká. Zvlášť na obřím plátně. Před Mission: Impossible 7 běžel v IMAXu updateovaný trailer a vypadalo to jako pořádný, tučný, poctivě natočený a odvyprávěný sci-fi zážitek. A takové prostě chceme, ne ty digibordelové rychlokvašky jako Flash a Shazam 2, v nichž lítají atrakce bez ladu a skladu a výsledkem je výtvarně ohyzdná a příběhově nesoudná obludnost. Stvořitel půdobí jinak. Lépe. Jako originální autorská sci-fi, která navíc neměla neomezený rozpočet, takže její stvořitelé zjevně museli vážit každý pěťák z rozpočtu osmdesát milionů dolarů, aby se jejich vize mohla stát skutečností a opravdu působila takhle parádně - designově třeba tak vypiplaně jako Edwardsovo starwarsovské Rogue One. Upřímně řečeno, dýchá na mě naděje, jakou vyvolal trailer na český Bod obnovy. Takže nám nezbývá, než se modlit, že scenáristicky i vypravěčsky dojde Stvořitel mnohem mnohem dál... 

Stvořitel: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
do_Od

Wow. Dokonce i já, fanoušek Rogue One, jsem si vědom jistého stigmatu spojeného s Garethem Edwardsem, jenž při tvorbě svého posledního filmu nezažíval zrovna nejšťastnější chvíle a celá produkce narážela na nemalé problémy. Výsledek byl za mě pořád úctyhodný a vlastně nejlepší filmové Star Wars za éry Disneyho. Nicméně snímek se i tak po premiéře nedočkal toho nejvřelejšího přijetí a Edwardsovi, jemuž se přetáčky dávaly za vinu, to de facto přibouchlo v Hollywoodu na čas dveře. Režisér se tedy na několik let stáhl do ústraní a já tak nějak pevně věřil, že se v budoucnu vrátí s něčím menším, aby si zase spravil reputaci. The Creator moje očekávání zcela pošlapal, protože tohle rozhodně nevypadá jako malá komorní sci-fi za pár desítek melounů. Místo toho nám Foxové servírují zdánlivě velkolepou válečnou řežbu mezi lidstvem a umělou inteligencí, což je momentálně krásně aktuální téma, kterou navíc bude v jádru doprovázet "otcovský" vztah hlavní postavy (skvělý John David Washington) a malého robotického dítěte. No a vypadá to senzačně, ukázka šlape jako blázen, líbí se mi hudební doprovod, vizuál, obsazení i zápletka, takže silné 4* a z ničeho nic pro mě jeden z nejočekávanějších filmů roku.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace